Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hogy kell ezeket a dolgokat...

Hogy kell ezeket a dolgokat csinalni mielőtt Amerikába megyek?

Figyelt kérdés

Nos 16 éves vagyok és eljött a nap hogy a nénikém aki Chicago-ban él már 12 éve,meghívott a vírus utánra magához hogy töltsem ott a nyári szünetemet.

De annyit tudok hogy Amerikába menni sokkal komplikaltabb mint at ugrani Szlovákiába.

Szóval tanácsot kérnek hogy hogyan kell megigényleni az az ESTA vízumot vagy mi a neve,mi a menete,emellett amikor belépek a reptérre milyen vizsgálatokon esek át,szóval az egész repülőtéri dolognak mi a menete.

Lehet hogy kicsit hülyén hangzik de soha nem mentem még olaszországnál messzebb és kicsit be vagyok tojva.

Most az nem erdekel hogy fölösleges erről beszélni mert a vírus miatt ki tudja mikor mehetek.

Csak aki repült már az usaba az ezeket kérem írja le részletesen.

Koszonom :)



2020. dec. 4. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Véletlen se a nénikéd kérdezd meg, aki kint él, hanem itt a sok fejben utazót.
2020. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Az ESTA nem vízum. Simán megigényled az amcsi nagykövetség honlapján mindent megtalálsz. Ha nem utasítanak el az sem garancia hogy beengednek az országba, belépéskor a bevándorlásiakkal lesz egy elbeszélgetés ott kb 50-50 hogy beengednek vagy nem.
2020. dec. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ennyi dőre szerintem be engednek utazási engedéllyel tehát semmi különös egy ilyet kell igényelni, ezt elektronikusan is lehet.
2020. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 BeefEater ***** válasza:
82%

Megigényled az ESTA-t itt: [link] , ez két évig érvényes.

Ha megvan a repülőjegy mész és figyelsz, hogy ne tartózkodj túl.


Egyébként felszállsz a repülőre Budapesten, valahol Európában átszállsz (úgy vedd a repülőjegyet, hogy egy foglaláson legyen az egész út), a közvetlen USA-ba tartó járatra ugyan úgy odamész mint Budapesten, ha nincs szerencséd a jettyn lesz még egy biztonsági ellenőrzés, próbálsz aludni a gépen. Mikor leszálltok ugyan olyan határ lesz mint például Londonban. Nem mehetsz az automata kapuhoz mert még nem voltál ott. A határőr megkérdezi, hogy hova jöttél, miért jöttél, meddig maradsz, ki vár a reptéren, közben lefényképez meg vesz ujjlenyomatot és kész. A csomagod ne felejtsd el felvenni.

Utazás előtt nézd meg, hogy a telefonod támogatja-e az ott használatos mobil frekvenciákat mert sok nem igazán. Ezt előre beszéljétek meg.


Érezd jól magad!

2020. dec. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Igenyeld meg az estat a hivatalos oldalon. Mikor repjegyet veszel akkor egybe vedd pl Budapest-Chicago. Az atszallasokat ugy intezik hogy elerd a masik gepet de en azt mondom legalabb 2 ora kell az atszallasra mert lehet masik terminalba kell menned, elofordulhat hogy kesig a gep, stb.

Nekunk legutobb masik terminalba kelett menni Parizsi atszallasnal es ujbol volt biztonsagi ellenorzes ami miatt majdnem lekestuk a gepet.


A beszallokartyat toltsd le okostelefonra is mert mikor leszallsz egy repteren vagy mikor kiersz a pesti repterre akkor lehet megvaltozik a kapu es ha ramesz a wifire akkor a telefonon levo beszallokartyan latod a valtozasokat. Papir alapu beszallokartya is jo ha a gep nem szkennelne a telefonodad vagy a telefon lefagyna.


Az amerikaba tarto gepre ugy erdemes helyet fogalalni hogy minnel elorebb mert ha elobb szallsz le akkor elobb ersz oda a "hatarhoz" ahol az ellenorzes van. En meg a gepen elmegyek wcre hogy ne leszallas utan keressem a mosdot. Leszallaskor pedig futolepesbe megyek a hatarorokhoz. 2 sor lesz, az egyik a turistaknak, vizumosoknak, a masik a zoldkartyasoknak es az allampolgaroknak. A turista sor lesz a nagyobb es mivel te turista leszel ezert oda kell beallnod. Ezert kell igyekezni mert lehet fel ora alatt vegzel, lehet 2 ora alatt.


A hataror kepet csinal rolad, ujjlenyomatot vesz es megnezi az utlevelet. Megkerdezi kihez mesz, miert, mennyi idore, stb. Ha akarjak akar fel is hivhatjak a nenikedet telefonon ezert legyen nalad a telefonszama.

2020. dec. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még annyit fűznék hozzá az előző válaszokhoz, hogy a nagyobb, újabb reptereken már olyan autómaták vannak, hogy a vámnál sorbanálláskor saját magad kell elintézni a regisztrációt: beszkennelni az útleveled, újlenyomatot venni, adatokat beírni. Mindezt azért, hogy a vámtisztnek ezt már ne kelljen csinálni, és jobban haladjon a sor.
2020. dec. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a zömét a többiek elég jól leírták.


18 éves kor alatt szülői engedély mindenképp kell, de nem is biztos, hogy utazhatsz egyedül. ennek mindenképp nézz utána! (sőt USA-ban sok államban 21 év alatt vagy kiskorú, nem is 18...)

[link]


[link]

2020. dec. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia!


Bár én nem az USA-ba,hanem Kanadába mentem ki pár évvel ezelőtt,de ott is hasonlók voltak.A nagypapám testvére hívott ki,akinek írnia kellett egy meghívólevelet,hogy ki vagyok,mi vagyok,mennyi időre megyek,biztosítja-e a szállást,étkezést,lesz-e pénzem,hazaút stb.

Amikor megérkeztem Frankfurtból Calgaryba,ott a határőrök elég keményen belekérdezgettek dolgokba,sőt,én előtte beszélgettem egy sráccal néhány mondatot,és abba is belekötöttek,hogy nem-e együtt megyünk,ismerjük-e egymást stb.

A másik javaslatom,hogyha szedsz gyógyszert,vagy injekciót,az orvosi papírodat fordíttasd le angolra,nekem például muszáj volt a vérhígító szurim,az benne volt a csomagomban.Így ha rákérdeztek volna,bizonyítani tudom,hogy mi az,és miért kell.

Amúgy legyen nálad áramátalakító,plusz pénz,és magyar gyógyszerekkel is szerelkezz fel,mert kint elég lazán veszik a dolgokat,és én is csak kapkodtam a fejem a drogériában,gyógyszertárban,hogy akkor mit is vegyek.

Ha sikerül kijutnod szuper élmény lesz! :-) Mindent élj át,élj meg,csinálj sok videót,fotót! Jó utat!

2020. dec. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia


Az ESTA-t hivatalosan online kell megigenyelned, es olyan 14 dollart kell bankartyas online fizetessel befizetni az igenyleskor. Ezt nem teritik vissza semmikor. Be kell irnod a neniked cimet, telefonszamat, meg egyeb dolgokat.

Par napon belul emailben fogod megkapni, hogy sikeres volt-e az ESTA elbiralas. Ha igen, akkor 2 evig ervenyes, magyar utlevellel bemehetsz az USA-ba 2 even at barmikor, DE A LENYEG,hogy 90 napot nem meghalado ideig tartozkodhatsz az USA-ban. Erdemes kb a 86. napon legkesobb elhagyni az USA-t. Ne csussz bele a 90-be semmikepp :))))



A repjegyednek mindenkeppen retournak kell lennie, tehat vissza fele is meg kell lennie a jegyednek, mert ha nem akkor a hataron szigorubb biztonsagi vizsgalat lesz, es akar azt is kell bizonyitanod, hogy van penzed megvenni a jegyet barmikor-tehat bankszamlakivonat, meg a kinti rokon adatai, illetve a szuleide is kell ,hogy ok pl megveszik a jegyed barmikor 90 napon belul ugye.


Indulasra keszen allsz, ha az utleveled tovabb ervenyes, mint 6 honap( nem utazhatsz,ha lejar 6 honapon belul!!!). Leszallsz a geprol, utana sorba kell allnod, az ESTA-s sorba, nem pedig a turista sorba, hiszen az ESTA nem turista vizum, hanem csak egy beutazasi engedely. En Londonbol repultem a JFK-re, es mar Londonban be kellett magamat 'regisztralni' egy kis kepernyos automatan, utlevellel meg a repjegyemmel. Ezzel mar tudtak a masik oldalon, hogy Amerikaba megyek ESTA-val. Az automata kiadja a beszallokartyat papirformaban, ha kered.Erdemes kerni.


Nem tudom sajnos, hogy Ferihegyen hogy mukodik.

A new yorki repteren az Esta-s sornal, amikor sorra kerultem megneztek az utlevelem, de nem kertek az ESTA nyomtatvanyt, viszont nalad kell lennie kinyomtatva es emailen is. Ne veszitsd el:) Megkerdeztek egyedul utazom-e es mennyi idore, majd vettek mind a 10 ujjamrol ujjlenyomatot es lefenykepeztek.


Fontos, hogy legyen nalad elegendo keszpenz, mert nem minden bankkartyat fogadnak el az USA-ban. A legtobb helyen nem chip-es fizetes van, hanem a kartyan a vonalkodot huzzak le. Mindenkepp vegyel egy atalakitot, a magyar elektronikai cuccaidhoz(telefontolto adapterhez,hajszaritohoz, laptophoz pl).



Visszafele mar gyorsabb es konnyebb.


Mindenkepp nezd meg, hogy az adott legitarsasag mit enged meg kezipoggyaszban es feladott poggyaszban szallitani, illetve milyen meretu poggyaszaid lehetnek.


Figyelj majd, ha veszed a repulojegyet, hogy legyen az arban feladott poggyasz is(20 kg-ig lehet a legolcsobb), mert sok repjeggyel foglalkozo ceg anelkul arulja az akcios jegyeit. Ha megis lemaradna a poggyasz, de megjelensz a repterrel plusz csomagokkal, akkor egy borond dija 20 kiloig 60 dollar is lehet.



Minden fontos dologrol legyen nalad nyomtatva, repjegy beszallokartya pedig legyen meg a telefonodon, ne csak kepen, hanem az alkalmazasbol lementve, vagy PDF-ben.



Jo utat kivanok, es erezd jol magad!

2020. dec. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! :) Előttem lévők jókat írtak. Első és legfontosabb lépés az útlevél és az ESTA. Útleveled mindenképp kell, hogy legyen, 6 hónapnál nem régebbi, és ezt érdemes először csináltatni (pár hét-egy hónap, mire megjön). Az ESTA-kérelmedet 3 hónap alatt bírálják el, de ha nem vagy drogbirtokló, nem követtél el bűncselekményt, és nem tartózkodtál túl korábban az USA-ban, akkor meg fogják neked adni. :)


Valószínű valahol Európában fogsz átszállni, arra érdemes figyelni, hogy a tengerentúlra menő repülőknél a beszállás a repülés előtt egy órával kezdődik meg, előtte még esetlegesen átcsekkolgatnak, úgyhogy olyan utat válassz, ahol hosszú átszállás van, 2-2,5 óra legalább.


Lesz egy formanyomtatvány, amit ki kell majd töltened. A modernebb reptereken vannak Kiosk-ok, ahol ezt meg tudod csinálni, de az is lehet, hogy a gépen adják oda neked a formanyomtatványt. Amit tudnod kell hozzá: a személy/hely címe, akinél tartózkodsz, illetve hogy viszel-e be kaját (ne vigyél). Javaslom, hogy a címet írd ki magadnak, mert a gépen nem lesz wifi, a reptéren is lehet, hogy nem úgy fog működni, és jó, ha tudod.


Az adatok megadása után van egy határellenőrzés, ahol elsősorban arra kíváncsiak, hogy nem letelepedni szeretnél-e az USAban. Az iskoládra, a nálad levő pénzmennyiségre fognak rákérdezni, megnézik a visszaútra szóló jegyedet, kérdezik, hogy kihez mész ki (én amikor barátokhoz mentem, megkérdezték, hogy hol találkoztunk, milyen gyakran beszélünk, mióta ismerjük egymást - neked lehet, egy nagynénis szituban nem kell sokat magyarázkodnod).

2020. dec. 18. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!