Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Repüléssel kapcsolatos kérdések?

Repüléssel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy még soha nem utaztam repülővel, de szeptemberben Angliába fogok kiugrani egy hétre ismerősökkel. Egyedül nem is mernék:D

Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban ami miatt ne nézzetek zizinek, tényleg teljesen tudatlan vagyok ezzel kapcsolatban. Biztos van itt olyan aki gyakorlott a repülővel való utazásban.

Útlevelet jövő héten hozza a postás. Jegyet már megvettem. Tartalmaz egy 10kg bőröndöt és egy kézipoggyászt.

Bőröndbe miket tehetek és miket nem? Belenézhetnek? A nevemet rá kell írni a fogantyúra?! (Esetleg más adatot is?)

Kézipoggyásznak mit vigyek? Sima hátizsák vagy válltáska? Ebben mi lehet benne és mi nem?

Becsekkolás mit jelent?

Gondolom a telefon lehet a farzsebemben vagy mindent ki kell tenni ha átmegyek az ellenőrző kapun? Ez hogy működik?

Nem viszek amúgy sok mindent hisz ott kint veszek ezt azt és így majd fér ha jövök haza.

Mire kell figyelnem? Bármilyen tanácsot, tapasztalatot szívesen várok! :)

Eléggé félek.. nem szeretném ha valami rosszul alakulna mert bénázok és nem tudom a dolgokat.



2022. jún. 26. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

"Útlevelet jövő héten hozza a postás. Jegyet már megvettem."


A repülőjegy megvételekor be kell írni az útlevél számát, nem? Vagy csak én utaztam túl régen?

Ha ismerősökkel mész, akkor ők meg tudják mondani, hogy mekkora lehet a kézipoggyász, illetve meg tudod nézni a repjegyvásárlás oldalán.

Az ismerősök pedig válaszolni tudnak az összes kérdésedre. Ha nem, akkor a reptéren megfelelően terelgetnek majd a biztonságiak, neked csak követned kell az ismerőseidet.

2022. jún. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az ismerőseim sem utaztak még repülővel.. ezért is tettem fel a kérdést.
2022. jún. 27. 05:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp nézd meg az adott légitársaság honlapját és a foglalásotokat, mert nem mindegy mekkora poggyászt viszel magaddal a fedélzetre illetve ha van feladott poggyász, az mekkora. A fedélzetre repülésre veszélyes eszközöket nem vihetsz fel, mint pl fegyverek, robbanóanyagok, egy öngyújtón kívül bármilyen gyulladásra hajlamos anyag, szúró-vágó eszközök (a biztonsági borotva, körömvágó olló belefér). Feladott poggyászba pedig bizonyos teljesítménynél nagyobb akkumulátorok, akkumulátoros eszközök és gyufa , öngyújtó nem mehetnek. A csomag tulajdonosát nem kötelező feltüntetni, bár akár praktikus is lehet, de akkor inkább elérhetőséget írj rá név helyett.


A check in az utasfelvétel, kvázi így jelzed a légitársaságnak, hogy te tényleg utazol , nem csak megvetted a jegyet. Olyan mint városi buszon a jegylyukasztás, csak ugye ezt minimum több órával felszállás előtt kell megtenni fapadosok esetén és más cégek is ösztönöznek rá, hogy ne a reptérre érkezve kerüljön rá sor.


Biztonsági ellenőrzésnél minden a talcaba menjen , a nadragon , felsőn és átlagos cipőkön meg természetesen az alsóruházaton kívül .


Ne félj, nem te vagy az első aki először repül.

2022. jún. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1

"A repülőjegy megvételekor be kell írni az útlevél számát, nem? Vagy csak én utaztam túl régen?"


Utasfelvételkor kell megadni.

2022. jún. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tartalmaz egy 10kg bőröndöt és egy kézipoggyászt.


Szerintem az a 10 kg-os bőrönd is kézipoggyász lesz. Ez esetben annak a méreteire is, illetve a tartalmára is figyelni kell.


Bőröndbe miket tehetek és miket nem?


Folyadékra vonatkozó korlátozásra kell leginkább figyelni. 10 db 100 ml-es flakonban lehet csak folyadék, melyeket egy 1 literes átlátszó zacskóba kell tenni, és ellenőrzéskor külön tenni a tálcába. Én kisollóval sem kockáztatnék, van ahol engedik, van ahol nem.



Belenézhetnek?


Igen, de a gyakorlatban csak akkor fognak ha a röntgen valami tiltott dolgot mutat.


A nevemet rá kell írni a fogantyúra?! (Esetleg más adatot is?)


Ha kézipoggyász lesz, akkor nem fontos, de ártani nem árt ha a telefonszámod is rajta van. Én már jártam úgy, hogy a kézipoggyászomat más kapta fel és vitte magával a gépből, a sajátját meg otthagyta. Abban szerencsére ott volt a neve, úgyhogy még a reptéren tudtam intézkedni és visszacseréltük.


Kézipoggyásznak mit vigyek? Sima hátizsák vagy válltáska?


A méretekre kell figyelni, kis hátizsák általában jó.


Ebben mi lehet benne és mi nem?


Fent leírtam.


Becsekkolás mit jelent?


Utasfelvétel, akkor kapod meg a beszállókártyád. Általában online is lehet intézni.


Gondolom a telefon lehet a farzsebemben vagy mindent ki kell tenni ha átmegyek az ellenőrző kapun? Ez hogy működik?


Minden ki kell rakni a tálcára.

A folyadékos zacskót, laptopot külön.

2022. jún. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
10kg bőrönd is kézipoggyász lesz.. ezt hogy érted? Ha bőrönd akkor nem poggyász vagy most ezt nem vágom😅
2022. jún. 27. 12:06
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
A kézipoggyász az, amit felviszel magaddal a gépre. Teljesen mindegy, hogy bőrönd vagy kistáska vagy akármi.
2022. jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7: Ezt nem tudtam, köszönöm!
2022. jún. 27. 18:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!