Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Magyar-Román határon pontosan...

Magyar-Román határon pontosan hogy működik az átkelés autóval?

Figyelt kérdés

Soha nem léptem át a határt saját autóval, főleg egy gyerekkel. Nagylaknál gondoltam pályán. Itt automatikusan a határátkelőhöz visz az út? Van valami kitáblázva hova kell sorojak, hova kell álljak autoval? Gondolom a kamion az külön sor, de van olyan hogy Magyar, vagy ez hogy megy? Kocsibol majd ki kell szállni ott?

Bocsássatok meg a hüle kérdésért, de rendkívül izgulok, egyedül a gyerekkel megyek Dévára, és nem kicsit van para. Azt mondták ne menjek autopalyara mert tele van felújjítással, viszon a maps-on egész jol nézett ki, több helyen megnéztem.

Minden jó tanácsnak nagyon örülök!


2023. jún. 27. 20:28
 1/3 Narsil ***** válasza:
100%
Az M43 az átkelőhöz visz, bár nyilván megszűnik autópályának lenni a határátkelő előtt. A 2 sávból először három lesz, majd a kapuk előtt 10 sávra bővül. Személyautóval a belső 4 sávot tudod használni (hacsak nem kapsz helyben más utasítást). Mindez ki is van táblázva google streetview-n meg is tudod nézni, ha izgulsz miatta. Kocsiból akkor kell kiszállni, ha utasít rá a határőr. Ebben az esetben minden mást is közölni fognak mit is várnak tőled.
2023. jún. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiskorú a gyerek, arra figyelj, hogy legyen belegyező nyilatkozat a másik szülőtől, hogy elhagyhatja az országot (vagy ha nem saját gyereket viszel, akkor mindkét szülőtől). Nem mindig kérnek ilyet el a határon, de jobb, ha nálad van, mint hogy Nagylaknál kelljen vakarózni. Ezenkívül nézd meg mindenképp, hogy egy doksitok sincs-e lejárva (személyi, forgalmi/műszaki, jogsi). EU egészségbiztosítási kártyát is érdemes lehet kiváltani, valamennyit az is nyújt. Ha van már ilyen kártyátok, nézd meg ezt is, hogy nem járt-e le, mert kb. háromévente kell újítani.


Én Szeged-Maroslele között vezetek sokat az M43-on, ott nyugis. Az M5 azért néha be tud dugulni, érdemes az utazást jól időzíteni, Waze alkalmazást letölteni.

2023. jún. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Az A1-en hol érdemes megállni pihenni ami azért kulturált wc-vel is rendelkezik? A román Molon is úgy működik a toaletthasználat mint nálunk, applikácioval tudjuk használni, vagy bankkártya? Csak papírpénz lesz nálam, meg kártya.

2023. jún. 28. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!