Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan zajlik az átkelés a...

Hogyan zajlik az átkelés a szerb határon?

Figyelt kérdés

Röszke autópálya határátkelőnél. Én azt hittem, hogy egyszer kell megállni, odaadom a személyit és kész. De most néztem egy videót (a kérdés alján lesz), és látom hogy 3:20-nál is van ellenőrzés, és 4:10-nél is. Erre hittem azt, hogy csak egy van belőle. És akár a 3:20-nál vagy 4:10-nél látható ellenőrző ponton mi célt szolgál a második fülke? Egy másik videóban láttam hogy ott, a második fülkéknél is felmutattak valamit.


Bocsánat a zavaros kérdésért, de nagyon tapasztalatlan vagyok, és gondolom a szerb határőrök szerbül fognak beszélni, így nem fogom érteni melyik kapunál mit kérnek.


[link]


2021. márc. 15. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Értelemszerűen van egy magyar fülke meg egy szerb fülke. A szerb fülkében aki ül általában szerb. Nyilván az alap dolgokat kéri papírok, elvámolnivalók, nyisd ki a csomagtartót ilyenek.
2021. márc. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha nincs nálam semmi vámköteles, akkor mindegyik ablaknál csak a személyit kell odaadni?
2021. márc. 15. 18:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg átvizsgálnák a szerb oldalon.
2021. márc. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
Az átlagutazó EU-s külső határon a következő vizsgálatokkal találkozik: kilépő oldali úti okmány vizsgálat és vámvizsgálat, majd ugyanezek a belépő oldalon. Kilépő oldalon tipikusan lazábbak ezek az ellenőrzések, bár azért a vámosok meg-megnézik, milyen kocsit viszel ki. De ezt nyilván tudtodra adják. A belépő oldalon meg természetesen kíváncsiak arra, mit viszel be: cigi, drog, alkohol, húskészítmények (utóbbi ugye a sertéspestis miatt). A szerbek tipikusan tudják az alapvető magyar kifejezéseket.
2021. márc. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. márc. 15. 19:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Néha kérnek baksist is, ha nincs szerencséd. Én jártam már így, pedig nem vagyok bűnöző. Sokat kellett várni...
2021. márc. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!