Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Vannak olyan szinvonalasabb...

Vannak olyan szinvonalasabb feketeafrikai országok amelyek azért megütik a közép-kelet-európai szintet amelyek ajánlhatóak kompatibilisek egy k.k.európához szokott túristának vagy felejtős?

Figyelt kérdés
2023. nov. 23. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

A világ egyik legbiztonságosabb régiójában élünk, ilyen tekintetben a szub-szaharai országok között nincs hasonlítható. Infrastrukturálisan szintén nem, egy átlag marshrutka luxus a legtöbb bush taxihoz képest. Afrika fárasztó, frusztráló, időnként egyenesen őrjítő és ezekkel együtt csodálatos.


Előtte viszont el kell menni pár kicsit neccesebb ázsiai országba edződni.

2023. nov. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Harom afrikai orszagban jártam.

Dél Afrikaban Fokvaros, igazi nyugati szinvonalu varos. Biztonsagos, modern, tiszta, stb

Johanesburgban azonban mar nem mertem egyedul boklaszni a varosban.


A masodik orszag uganda volt,ott eleg nagy putri volt, de biztonsagos, korhazban is jartam ott egy kisebb serulessel, siman hoztak a magyar szinvonalat. A hotelek szinvonalasok voltak.


A harmadik Ruanda, az szerintem a eleg fejlett afrikai orszag

2023. nov. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

A legtöbb nagyobb város arrafelé ugyanolyan, mint Európában, a kiesö, vidéki részek meg szintén, esetleg az infrastruktúra rosszabb.

A nagy(obb) városok belsö részei annyira biztonságosak, Mint Budapest belvárosa, a külsö részek meg mint a külterületek BP-en.

Javaslom, nézz meg képeket az adott országokban lévö városokról és akkor rájössz, nem olyanok, mint amit a propaganda állít, hogy nincs még úttest sem

2023. nov. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Tokeletesen egyetertek es a sajat tapasztalatom is az amit a 3.-s irt.
2023. nov. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
@3 Az hogy Nairobiban vagy Addiszban van egy városközpont nagyjából európai infrastruktúrával, az túl sokat nem jelent. Ha szerinted Kinshasa vagy Entebbe belvárosa olyan, mint a Blaha, akkor vagy nem jártál ott vagy egy 30 fős turistacsoporttal tetted.
2023. nov. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Nézd végig PPPeter YT Africa sorozatát, meglepődsz majd, milyen helyekre mentek - ahol még út sem volt, semmi...


Nagyon jó, imádtam, de sohasem mennék oda, ez is tény.

2023. nov. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

6-os: egyszer nézd meg, milyen "utifilmek" vannak Magyarországról, ahol csikósok nyargalnak lovakon, az emberek középkori helyeken élnek, mai környezet, lehetöségek, viselkedésmódról szó sincs!

Ne ilyesmikböl akarj tájékozódni!

2023. nov. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
@7 Az a vlog ezerszer reprezentatívabb, mint pár fotó Zanzibárról meg néhány 1000 dollár per fő per éj safari lodge-ról. Jártam majdnem 30 afrikai országban, egész egyszerűen nem igaz, hogy hasonlítana Európára. Lehet, hogy tudsz készíteni két olyan képet Bangui-ben vagy Brazzeville-ben, ami alapján úgy tűnhet, hogy van értelmezhető infrastruktúra, aztán kicsit arrébb mész és el is illan minden ilyen illúzió.
2023. nov. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Európai szintet ne is keress, ne is várd el, mert boldogtalan utazásod lesz! Viszont csatlakozom, hogy Addisz elég komfortos európaiak számára is - igaz ott pont a rurális kultúra marad ki, ami egyébként a kontinens 99%-ra jellemző. Viszont könnyű a kijutás, nem drága a repjegy és épp ezért első látogatásra (ha Egyiptom-Tunézia-Marokkó hármastól eltekintünk) tökéletes!
nov. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!