Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Így mehetek csak kézi poggyáss...

Így mehetek csak kézi poggyásszal vagy felejtős? (Hosszabban lennt)

Figyelt kérdés

Nyáron elutazunk a párommal másfél hétre. Ryanairrel utazunk majd és a napokban mértem le a felvihető kézipoggyászt egy itthoni kis gurulós bőröndön, ami kiderült, teljesen megfelel az előírásnak, ugyanis 4-5 centivel még kisebb is, mint a megengedett 55x40x20 cm-es táska. Egy ekkora bőrönd viszont nekem teljesen megfelelne, simán bele tudok pakolni annyi ruhát, ami elegendő, a szálláson tudok mosni, ha szükség lenne rá, így felesleges 12 felsőt és 12 nadrágot vinnem, ráadásul nyár lesz, tengerpart és túrázás, 4-5 váltóruha bőven elég. Max. egyszer mosok 1-2 felsőt. Tehát ezek mennének a kézipoggyászba, de mi a helyzet a kicsit neccesebb dolgokkal, mint testápoló, tusfürdő,deo, smink? Ezek is mehetnek a kézibe és felvihetem magammal ha max. 100ml és csak 10 db. van belőle?Nem készülök a 35 fokos melegbe és tengerpartra sminkszettet vinni egyáltalán, csak 1-2 alapdolgot, mint egy kis krém, púder, dezodor, szempillaspirál,ajakápoló és kész is. Testápoló nagyon fontos nekem, mert a bőröm elég száraz és könnyen kipirosodik és sebesedik, ha nem ápolom speciális krémmel, így közel 2 hétig nem tudnám nélkülözni. Nagyon maximum külföldön veszek egy testápolót, ha végképp nem vihetem fel.

És a lényeg tehát, hogy mivel bőven elférnék egy kézipoggyászba(ami ingyenes ugye), nem szeretnék 10.000 ft-ért csomagot feladni pluszba. És még egy kisebb táskát is fel lehet vinni 20x35x20-as méretben, abba meg menne a pénztárca,fényképző és iratok stb. Így a csomagomat ingyen vinném. Megoldható szerintetek? Elsőnek repülök, ezért kérdezem.:)


2016. febr. 19. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Tényleg bőven kifejtetted a kérdést:)

Szóval az egészből a lényeg, hogy igen felviheted 10x100ml folyadékot.

2016. febr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Testápolót nem cipelnék - kint vennék, mint ahogy naptejet is.
2016. febr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, majd pakoláskor rájössz, hogy nem férsz be... Vagy igen sok mindent nélkülöznöd kell. Arról nem is beszélve, hogy kinn biztos vásárolnál, csak nem lesz mibe...

Vegyetek ketten egy nagy feladós bőröndöt, egy tíznapos nyaralás megér ennyit.

2016. febr. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

Hagyd csak, legfeljebb majd úgy járnak, mint mi... bár volt feladott poggyászunk, de Karácsonykor voltunk külföldön, ismerősöktől is kaptunk ezt-azt, s az indulás előtti pár órában ébredtünk rá, hogy nem férünk a bőröndbe :D Rohanás bőröndöt venni, s újabb pakolás, taxi - majdnem lekéstük a repülőt :D

2016. febr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bemész a Müllerbe mondjuk, megmondod az eladónak, hogy repülős zacskót keresel, ő megmutatja, hol van. 300 valahány forint 3 darab 1 les zacskó. Abba, ami kell belerakod, biztonsági ellenőrzésél kiveszed. Semmi bonyolultságot nem kell elképzelni. Mindenből lehet kapni utazós méretet, viszont ilyen fapados körülmények között, biztos hogy nem cipekedném itthonról a x millis testápolókat. Kint is lehet kapni.
2016. febr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!