Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Wizz air kézipoggyászára...

Wizz air kézipoggyászára vonatkozó szokásos kérdés - azóta mi a helyzet?

Figyelt kérdés

A kézipoggyász mérete 55x40x20 cm lehet. Ennek a kis, gurulós bőröndöm meg is felel. DE! Ezt csak magáról a táska méretéről mondhatom el, ehhez jönnek még a kerekek, illetve a két kis lába, amin támaszkodik, ezek plusz 4,5 cm-t adnak a magasságához. De maga a táska tökéletesen megfelel az előírásnak.


A dobozba ha beleteszik, azt függőlegesen vagy vízszintesen fogják? Nem először utazom repülővel, de velük igen és nem emlékszem milyen helyzetben van a ketrec a check-in pultnál :S


Nagyon várok AKTUÁLIS válaszokat, tehát aki mostanában utazott velük és érintette a dolog. Nem szeretném ha megvágnának 16 ezerre emiatt a 4,5 cm miatt. :(


2011. jún. 9. 23:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

fekve, és a bőröndöd fizikai mérete a lényeg, nem az, hogy "hol a cipzár". Ha a kerék és a gurulós kar kilóg a megadott méretből, akkor az nem teljesíti a kézipoggyász méretét. Azt is viszi a repülő...

Amúgy LEHET, hogy felengedik kézipoggyásznak, de én nem kockáztatnék.

2011. jún. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!


Nagyon köszi, akkor veszek egy újat...dejó :(

2011. jún. 9. 23:43
 3/12 anonim válasza:

Szerintem a Wizz se nézi jobban, mint a többi társaság. Mindig teletömöm a szabvány táskám, úgy, hogy méreteiben túllóg a szabványon, mégsem szoktak szólni érte, se fapadosnál, se nemzeti légitársaságnál.

Az a ketrec többnyire dekorációnak van ott, vagy ha valaki nagyon nem odaillő táskát akar felvinni, akkor lehessen rá mutogatni.

2011. jún. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sose tettem még bele a keretbe. Senkit sem érdekel, hogy mekkor börönddel megyek...pedig repülök, havonta 2-3x is.
2011. jún. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
sokx beletetetik a bőröndöket a wizzairesek a reptéren. de inkább olyankor, mikor látják, hogy nagyon meg van tömve ey bőrönd. szerintem a kerekektől még be fog férni a ketrecbe a bőrönd. ha egyáltalán beletetetik. az sokkal fontosabb, hogy azon a bőröndön kívül ne legyen más kézipoggyászod. szerintem nem kell új böröndöt venned!
2011. jún. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Többször repültem Wizzair-el mostanában, de még egyszer se láttam, hogy valakinek ellenőrizték volna a kézipoggyászát beszállásnál. Pedig volt aki láthatóan min. másfélszer nagyobbal szállt fel.

Nekem is volt hogy túllógott a lába, úgy voltam vele, hogy ha problémáznak, inkább lerugdosom a lábait, minthogy fizessek 16-ot, de természetesen nem volt semmi.

Még egy jótanács, a sor elejére állj be akkor pláne nincs idejük ilyenekkel foglalkozni.

2011. jún. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Minden válaszolónak nagyon köszönöm!


Az lesz a megoldás, hogy bepróbálkozom ezzel a bőrönddel, de lesz az autóban egy kisebb és ha szivatnak inkább kimegyek átpakolni. :)

2011. jún. 11. 09:17
 8/12 anonim válasza:
Onnan már aztán ki nem mész átpakolni... :D Valszeg online check-in-nel mész, szóval kapásból keresztülmehetsz a biztonsági ellenőrzésen, onnan meg egyből a váróba kerülsz. Ferihegyen 1-en meg az egész úgy néz ki, mint egy vágóhíd, megnyitják a kaput, és az emberek, mint a birkák meglódulnak. Nem érnek rá ott táskákkal problémázni, mikor az adminisztrációval vannak elfoglalva és nyolc lapot meg személyit tolnak egyszerre az orruk alá. :)
2011. jún. 12. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nem olvastam végig, lehet, hogy már írta valaki, 3 hete repültem wizzair-rel, és a beszállásnál mondogatták a hangosba, hogy mekkora lehet a bőrönd, BELEÉRTVE a lábakat és kerekeket. De nyilván nem biztos, hogy megnézik mérőszalaggal. Talán Németországban nem kockáztatnék, mert ott nagyon szőrszálhasogatók a reptéren, vagy legalábbis én így tapasztaltam.
2011. jún. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nahát, holnap utazom és mostmár teljesen tanácstalan vagyok XD Akkor lehet előszedek valami sima sporttáskát, amit valahogy bele tudok gyömöszölni a keretbe ha kell. Párom meg majd cipeli...nem tudok jobbat.


Igen, a németeknél én sem szívóznék. De én Londonba megyek :) Ott talán nem annyira precízek.

2011. jún. 13. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!