Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Szeptemberben indulnék óceán...

Szeptemberben indulnék óceán járó hajóra dolgozni, hogy tudom majd tartani a kapcsolatot a családommal?

Figyelt kérdés

Net? Telefon? mik a lehetőségeim?

És milyen papírok kellenek majd? Orvosi vizsgálatok? Oltások?

Itt milyen ételek vannak?


2009. márc. 28. 13:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy milyen papírok kellenek tudatniuk kell veled még időben, mint a vizsgálatokat is, és mindent ami elvárás.

Ilyen hajókon van net, gondolom mobilod is van, a legjobb ha laptopot viszel magaddal, én is megyek majd amint meglesz a nyelvvizsgám.

Te hova mész pontosan? Felszolgálónak, vagy szobalány? Vagy valami más?

2009. márc. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, aug. 2. hetétől indulok, én a hajón lévő zenekar zongoristája vagyok. Még ilyen konkrétumokat nem közöltek, ezért érdeklődtem, hogy hamarabb tudjak dolgokat és készüljek fel rá.
2009. márc. 28. 20:36
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, de jol hangzik ez!!! Raadasul zeneszkent...sok sikert!!


(es bocsi, hogy erdemben nem szoltam hozza a kerdeshez, de ezt muszaj volt beirnom :D )

2009. márc. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Telefonon es neten tudjatok tartani a kapcsolatot. A hajo ki is fog am kotni, ugyhogy ha maskor nem is, de olyankor azonnal tudsz majd telefonalni. Es hat levelet is tudsz irni a szuloknek.

Melyik hajora mesz, es melyik tarsasaggal?

A testverem is hajozik, csak ezert kerdezem, o a Princess Cruises hajoin dolgozik.

Pesten vagy a cegnek egy dokija, hozza kell elmennie mindig az indulas elott. Oltasokat soha nem kap Pesten, azokat a hajon szokta megkapni amikor olyan helyre mennek. Mert miert is kapna meg valamilyen oltast pl. januarban, amikor csak augusztusba ernek abba az orszagba, ahol arra az oltasra szukseg van.

Rengeteg a tengeri herkentyu a hajon, ha szereted oket akkor lesz mibol valogatnod, ehetsz finomakat. Amugy mindenfele etel van, ne feljel egyaltalan.

Soha ne gyere haza, hihetetlen elmeny lesz bejarni a vilagot!:)

2009. márc. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az az igazság hogy a 6,5 hónapos kislányomat kellene itt hagynom meg a feleségemet, és nagyon nehéz, az első túrnus 4 hónapos utána haza jöhetünk 2 hétre, aztán megint 4 hónap, haza jöhetünk aztán 2x 5 hónap, megint egy kis pihivel.

Nagyon hosszú ám ez a családom nélkül, aranyosak vagytok de ha egyedülálló lennék talán tudnám élvezni más pozitív oldalát is, így csak a pénz motivál!De biztosan rengeteg élménnyel jövök majd haza, a kis családomhoz! 7 évet vártunk a kislányunkra, és nagyon nehezen de megszületett, és nagyon fáj a szivem itt hagyni őket. De muszáj.

2009. márc. 29. 10:42
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2009. márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia, hat elhiszem hogy igy mar sokkal nehezebb lesz nekiindulni, de csak arra gondolj, hogy oertuk is teszed ezt!:) Es pl. meglatogathat majd tegedet a hajon a kicsivel a feleseged. Amikor kint leszel, mindjart kerdezzel majd ra. A testveremnel mi is kint voltunk 3 napra amikor kikotott a hajojuk Olaszorszagban. Napkozben a hajon voltunk fent, es este elhagytuk a hajot, egy hotelba mentunk. Ha nalatok is lesz lehetoseg ra, hogy a csaladtagjaid meglatogassanak, ne hagyjatok ki! Nem mindjart az elso ut kozben, kesobb menjenek majd ki hozzad, nagy elmeny lesz!

Amugy pedig ez egy jo dolog, ennel sokkal rosszabb es szomorubb dolgok vannak az eletben, es sajnos elni kell azokkal is. Mennyi idos most a kicsi?:)

2009. márc. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hu köszi a linkes infot, nagyon tanulságos!
2009. márc. 29. 21:08
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem egy ismerősöm dolgozott kint, most hagyta abba nem rég. Hát nem egy családcentrikus munka, de sajna olyan világban élünk, hogy az ember kénytelen bármit elvállalni. Ő egy parfümboltban volt eladó, netük volt, laptopja volt,akkora forgalom azért nem volt hogy belehaljon a munkába, így netezett majdnem egész nap. A dolgozók nem nagyon mehetnek a vendégek közé, persze egy zongorista vagy boltos más tészta, de ők sem ehetnek, szórakozhatnak velük. Borzalmasan tisztességesnek, és rendesnek kell lenni, mert ezek nem viccelnek, mesélte ismerősöm, hogy egyik kollégáját amerikában rakták ki egy fitying nélkül, mert zsebre tett egy kanalat... Mondjuk igazuk is volt.

A papírokról minden infót meg fogsz kapni, és természetesen minden rendben lesz, azért kívánom, hogy ne kelljen 1-2 évnél tovább csinálnod ezt, mert annak a pici gyereknek egy apára is szüksége van és nem csak félévente egyszer. Biztos hogy nagyon jól fogsz keresni, de ne vidd túlzásba, ha találsz itthon munkát, azonnal gyere haza, nem éri meg a családodat "kockáztatni".

2009. márc. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Teljesen igaz, nem éri meg, a kislányom 6,5 hós, lehet nem is fog ismerni, na ez fáj nekem nagyon, mert most ki nem szakad a kezemből, már az 1. szülinapján sem leszek!

Borzasztó lesz, hogy tudom itthon a feleségemék tartják neki a szülinapját, a lelkem belülről zokogni fog !

De hát sajnos ez Magyarország, itt nem tudom eltartani őket!

2009. márc. 30. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!