Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Szeptemberben indulnék óceán...

Szeptemberben indulnék óceán járó hajóra dolgozni, hogy tudom majd tartani a kapcsolatot a családommal?

Figyelt kérdés

Net? Telefon? mik a lehetőségeim?

És milyen papírok kellenek majd? Orvosi vizsgálatok? Oltások?

Itt milyen ételek vannak?


2009. márc. 28. 13:45
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%

5 évig dolgoztam tengeren, összesen 6 hajón. Mindegyik más és más. Ha jó a cég, amelyikhez kerülsz, akkor az étkezéssel nem lesz gond, de ha valami olcsójános bárka, akkor készülj föl a legrosszabbra. Az első szerződésem alatt kb 10 kilót fogytam, annyira gagyi volt a konyha.

Melyik céghez mégy?

Telefonon, interneten lehet kapcsolatot tartani, akár napi szinten is. Cégenként eltérő, mennyit kell fizetni netért, telefonért, de vannak okos találmányok, telefonkártyák, amikkel elég olcsón meg lehet úszni a beszélgetéseket.

2009. ápr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Sziasztok!


Tervezem hogy, két éven belül szeretnék óceánjárón dolgozni szobalányként. Érdeklődnék azoktól akik ilyen munkakörben dolgoztak hogy mennyire volt nehéz munka. A kiutazást rendben sikerült megoldanotok, én egy kicsit félek a repüléstől nem igazán szeretnék egyedül repülni. A szezon végén hogy ment a haza indulás?


Köszönöm a válaszokat!

2009. jún. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Én italfelszolgálóként dolgoztam hajón évekig. Sokkal könnyebb meló, mint a szobalánykodás, és alig kevesebb csak a fizu. Szerintem érdemesebb italfelszolgálóként kezdeni! Persze gyakorlat mindkét munkakörhöz szükséges, nagyon ritka az olyan cég (bár előfordul), amelyik tapasztalat nélkül visz ki.

A szobalányok rengeteget cipekednek, hajolnak, stb, tehát igen nagy a fizikai igénybevételük. A napjaik 90%-ban ugyanúgy néznek ki, ez lehet előny is és hátrány is. Volt egy barátnőm, aki direkt imádta a monotonitást, mert pihentette agyilag. Engem kikészített volna az unalom, és fizikailag sem bírtam volna a terhelést, de nyilván embere válogatja, kinek mi jön be.

Az biztos: szobalánykodni nehéz munka.

Sok sikert!

2009. jún. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szobalanynak lenni a hajon nagyon nehez melo! Izmos leszel, fogyni is fogsz ez biztos. De probald meg, aztan amikor kint vagy akkor valtani is tudsz majd, hiszen ha megbizhatoan fogsz dolgozni akkor kapsz majd ujabb szerzodest is.

Ne feljel a kiutazastol, es semmitol! De 2 ev meg odebb van, lehet hogy addig meg majd meg is fogod gondolni magadat, nem?

2009. jún. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!