Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mit kell tennem ahhoz, hogy...

Mit kell tennem ahhoz, hogy Japánban dolgozhassak?

Figyelt kérdés

Szeretnék kimenni Japánba dolgozni. Szemeztem a JET Programmal, de mint kiderült Magyarország nem részese a programnak, így arra nem tudok jelentkezni.

Milyen lehetőségeim vannak? Japánul közép szinten tudok, de pl. egy éven belül fel tudom fejleszteni a tudásomat. Angolul is tudok legalább közép szinten, a felső fokúra nem mentem. Felsőfokú végzettségem nincs, de van két szakképesítésem: Angol nyelvű idegenvezető és Protokoll Ügyintéző.

Első sorban angol vagy magyar tanári állásra gondoltam, de mivel közel 8 éve dolgozom szállítmányozásban és szereztem ügyfélszolgálati tapasztalatokat is, így akár azt is szívesen csinálnám.

Mit kéne tennem, hol és hogyan jelentkezhetek Japán állásra? Esetleg milyen képesítések szükségesek, hogy kint taníthassak?

Ha nem is tudok azonnal jelentkezni, az sem baj, bármiből felkészülök, eléggé eltökélt vagyok :)


2011. nov. 8. 13:52
 1/1 Idate válasza:

Nekem két barátom is mostanában ment ki japánba. Ugyhogy elég sokat tudok erről. (Persze nem mindent.)

Három módja van annak, hogy kint élhess és dolgozhass Japánban:

1. beházasodás (persze ezt figyelik, kamu-e)

2. Magyarországról szerzett Japán állás. (A minap talán az expresszen láttam "Magyar szakácsot keresünk Japánba" állást a külföldi melóknál - 8 éves szakmai tapasztalattal. Gondolom nem csak ez van, keresgélj naprakészen hátha.)

3. Egy valamilyen tanfolyam elvégzése. (Esetleg a tanfolyam után felajánlanak egy állást, ha nem akkor viszont vissza kell jönnöd a tanfolyam végeztével. A tanidő alatt minden munkavégzés kizárást vonhat maga után az iskolából.)

A többinek majd utána nézek, most hirtelen ennyi.

2011. nov. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!