Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Nyáron busszal fogok utazni...

Nyáron busszal fogok utazni kb 20 órát. Milyen tanácsokat tudtok adni ilyen hosszú útra?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 22:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Legyen a kézipoggyászodban dezodor, fogkefe, fogkrém (hihetetlen frissítő tud lenni egy gyors fogmosás), kispárna, pulcsi. Kényelmesen öltözz. Előtte ne aludj sokat, hogy az utazás nagyját átaludd.
2012. márc. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit én még nem utaztam maximum 16 órát. Én mindenképp javaslom hogy legyen nálad dezodor ahogyan az előző is írta étel ital hogy azzal ne legyen gond. Esetleg termoszba kávé, ha szeretsz zenét hallgatni akkor mp3 lejátszó. Fontos hogy számodra kényelmes ruhába menjél nem árt ha van kéznél még egy melegebb felső vagy egyéb más. Nyakpárnát is szerintem nyugodtan be szerezhetsz mert szundikálásnál az kényelmes tud lenni. Illetve ha el akarod foglalni magad akkor egy könyv vagy valami kézi játék is vagy mobiltelefonon néhány játék ha úgy adódna. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2012. márc. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Előtte pisi-kaki, mert baromi hosszú az út! Persze, lesz közben több megálló is, de akkor mindenki ott fog tolongani a wc környékén. A buszban meg csak amolyan szükség-illemhely van, sok járaton meg is kérik az utasokat, hogy csak akkor használják, ha nagyon muszáj.


Nekem ez volt a legnagyobb probléma, egy 10 órás úton. Bár én olyan vagyok, mint egy törpe vízmű, csak iszom és pisilni járok... :-)

2012. márc. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer utaztam buszon 24-25 órát, hát szörnyű volt. :s

Tanács: vigyél magaddal könyveket, zenét, akár filmet... Kényelmesen öltözz, ez nagyon fontos! Különösen, ha éjszaka utaztok, legyen nálad pokróc, mert a sok üléstől még jobban fázik az ember. Szintén éjszakai utazáshoz (vagy nappalihoz is, ha aludni akarsz) nem árt párna.

Fogkefe, fogkrém nem rossz ötlet, dezodor se, de azért ne "büdösítsd" be vele az egész buszt. :)

Kaja legyen nálad, és sok-sok innivaló! (Azzal viszont óvatosan, ha nálatok is közli a kedves sofőr, hogy a busz WC-je tabu...)

Elvileg 4 óránként kötelező megállni, és ha nálatok ezt betartják (nem úgy, mint mikor mi mentünk, és olyan 5-6 óránként, ha megálltunk... WC nélkül, szóval gondolhatod) mindenképp szállj ki a buszból, mászkálj, mozgasd meg a lábad, akkor is, ha mondjuk mosdóba nem akarsz elmenni.

Akár buszon belül is mozogj kicsit, változtass helyzetet néha, cseréljetek helyet, stb.


Hirtelen ennyi jut eszembe. :)

2012. márc. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyi, hogy sok felesleges cuccot viszont ne vigyél fel az utastérbe magaddal, mert nem nagyon fogod tudni hova tenni, és kényelmetlen végig mindent az öledben fogni.
2012. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, csupa jó tanácsok :)
2012. márc. 7. 13:29
 7/16 anonim ***** válasza:
14%

Erre csak egyetlen jó tanácsot lehet adni

-ha nem vagy mazochista- , hogy ne menj!!

2012. márc. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
én szeretek utazni voltam már hasonló úton csak az nem volt ilyen hosszú, így kicsit tartok tőle, de szerintem egyáltalán nem kinzás egy ilyen út, csak van aki szereti van aki nem ennyi, most erre telik, és ennek is örülök, másnak még erre sem
2012. márc. 7. 21:05
 9/16 anonim válasza:
31%
A hosszú üléstől trombózist lehet kapni. Érdeklődj vérhígító felől a háziorvosodnál. Illetve fontos, hogy időközönként mozgasd majd a lábaidat (pl. guggolás)
2012. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Kripton001 válasza:
100%
Azért vérhígítót nem javasolnék. Az ilyen hosszú utakkal a kényelmetlenségen kívül valóban az a legnagyobb baj, hogy nem tudsz mozogni. Ilyen hosszú útnál valóban fennállhat a trombózis veszélye. Jó tanács, hogy minden pihenőnél szállj le a buszról és mozgasd meg magad (pár guggolás, nyújtás esetleg egy laza kis kocogás). Bár azt szokták tanácsolni, hogy útközben ne igyál sokat. Ha keveset iszol, az viszont tovább növeli a trombózisveszélyt. Próbáld meg a folyadékfogyasztásod java részét a következő pihenő előtti kb. 1 órára koncentrálni, így mire megálltok, pont elmehetsz WC-re.
2012. márc. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!