Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Külföldre szeretnék költözni....

Külföldre szeretnék költözni. Van ötletetek, hol érdemes nulláról kezdeni? Tanácsokat, tippeket kérek! Van ötletetek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 04:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Legyen félretéve annyi pénzed, amiből ki tudsz pengetni kint pár hónapra egy albérletet, hozzá a kauciót, meg 1-2 hónapig meg tudsz élni munka nélkül.


Én Németországot ajánlom, ott is a volt NDK területét. Ott nyugati fizetések vannak, de keleti árak, még Magyarországnál is olcsóbb hely. Egyetlen drága dolog van, a közlekedés. Lehet érdemesebb venni egy ottani régi kocsit, mondjuk valami Wartburgot és azzal járkálni, mert a vonat nagyon drága.

2012. febr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
Én októberben jöttem ki Angliába (nem Londonba, hanem egy északabbi városba). Mindenképpen kell egy pár százezres kezdőtőke, mert nem tudod, mikor kapsz munkát. Én 200 ezerrel jöttem ki, de igencsak megvoltak számolva a napok a fizetésemig az elején. Nekem 3-4 hét alatt sikerült munkát találni, az az átlaghoz képest azt hiszem jó.
2012. febr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%
Londont érdemes megcélozni ha van egy kis tőkéd. (min200ezer) sok kint a segítőkész magyar, van munkaközvetítői magyar cég, akik tudnak munkát ajánlani nyelvtudás szintjéhez képest. én is most tavasszal megyek visssza. az itthoni hírdetésekkel vigyázz mert sok az átverés! ami túl jól hangzik az biztos csapda. lényeg ha kimész vhova, annyi pénzed mindíg legyen hogy haza tudj jönni!
2012. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%
Én Londont ajánlom.Munka van,ha tudsz angolul (keresd a szupermarketekben/pl.Tesco/ kirakodást).És,ha már lesz stabil munkád (lehet munkaközvetítőn keresztül is,fontos) kérvényezhetsz LAKÁSTÁMOGATÁST ,ami 200,- Font.Én annyiért béreltem szobát,így valójában INGYEN laktam.
2012. febr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
6%

Legcélszerűbb SZÜLETNI, és így nulláról kezdeni... egy "jól menő" országba.

Ilyen ország ma nem sok van, és bármelyikük jövője igen csak kétséges. (Pl. a gazdag arab államokat egy olajat kiváltó energetikai találmány egyből kidöntheti a jó létből.


Legjobb ott élni, ahol az ember megszületett. Nagyon sok ismerősöm van, aki a világ más országából, akár csak a "szomszédból" vetődött ige Magyarországra (pl. sokan Erdélyből), de más földrészről is vannak köztük. Jól érzik itt magukat, szorgalmukkal megtalálják a számításukat.

Sehol sincs kolbászból a kerítés, ráadásul ma már mindenütt (még inkább) érvényes néhány magyar közmondás az erősebb kutyáról..., fontosak a kapcsolatok, a közösségi háttér a minden napokban.

A legtöbb ember pedig aki idegen országban próbál gyökeret ereszteni, az esetek túlnyomó részében gyökértelen marad, kihasználják, lecsúszik az élet árnyékos oldalára.

Észre kell vennünk ITT IS a lehetőségeket, lehetőségeinkké kell tenni őket, mert a szomszéd rétje sem zöldebb, van most már mindenütt (BELSŐ) probléma (IS) elegendő...

2012. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 kempingbringas válasza:
33%

Hello!

Szerintem érdemes úgy kimenni hogy már van munkád.Tanulj valamilyen nyelvet legalább alapfokon,meg ha van valami szakmád is akkor biztos ki tudsz ugy menni hogy már várnak kint és elég sok dolgot megsporolsz így.Pl Co2 hegesztőt már 4 hónap alatt lerakod,azzal biztos találsz munkát ha fiu vagy:)De láttam már kint lány hegesztőt is.

2012. febr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Lány vagyok.Nem akarok hegeszteni,:-). Beszélek németül,és angolul.Köszönöm a tanácsokat.Jelenleg Amerikában élek,de más országba szeretnék költözni,ezért érdekelne a véleményetek!
2012. febr. 16. 19:23
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
En Kelet-Angliaban elek, Londont pont nem ajanlanam, mert draga a megelhetes. En is oda akartam koltozni eloszor, de lebeszeltek rola, es nem bantam meg, hogy itt maradtam. Szerintem is a legjobb, ha mar van munkad, menj el egy munkakozvetitohoz, legyen szallasod, utana koltozz.
2012. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

32 F

Én Németországot ajánlanám azon belül is Münchent!

Én imádom Münchent rengeteg MAGYAR van és nem utolsósorban bármi baj van nem kell ússzál ha HAZA akarsz menni.

Én is Németben dolgozok sajna nem Münchenben.

Októberfest áhhhhh!!!

Jóóóóó.

Melyik nyelvet beszéled jobban?

Mi a szakmád?

2012. febr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha szabad kérdezni Amerikából mért akarsz más országba költözni?

Én is külföldi munkában gondolkodom,Németország lenne az elsődleges cél(én is ezt ajánlom),de később Amerikát szeretném megpróbálni:-)

Milyen tapasztalataid vannak az ottani életről..stb?

2012. febr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!