Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mi kell ahhoz, hogy kiköltözze...

Mi kell ahhoz, hogy kiköltözzek Angliába vagy Németországba?

Figyelt kérdés
Jövő tavaszig akarok indulótőkét gyűjteni, és el szeretném hagyni az országot. Milyen papírmunkát igényel, hogyan megy ez pontosan? Még soha nem voltam külföldön.

2012. ápr. 25. 20:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
először is kell egy hely ahol dolgozni fogsz majd.Hogy mi kell hozzá?Nyelvtudás,mert elérd raknak egy 2 oldalas papírt hogy írd alá.Ha nem érted mit írsz alá?Pontosan utána kell járnod mindennek.Szállások,hol fogsz lakni.Mennyibe kerül.Induló tőke nagyon fontos!!!hogy haza tudj jönni,ha minden kötél szakad.Nem egyszerű,csak jó szervezés kérdése
2012. ápr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
tanulj meg angolul/németül. és vigyél minél több pénzt.
2012. ápr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Elöször jól kell tudni a nyelvet, másodszor legalább 5000 Eurót vinni, hogy pár hónapig meg tudj belöle élni (kaja, szállás, utazás, stb), harmadszor nem árt, ha már elöre van munkahelyed, mert azt azért nem könnyü találni.
2012. ápr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Munkát kell találnod. Szerintem otthonról érdemes közvetítőn, vagy valamilyen közvetítő oldalon keresztül kijönni. Ha a közvetítő nem segít a szállás keresésben, akkor utána kell járnod, hogy a környéken hol vannak olcsó szálláslehetőségek, és fel kell velük venned a kapcsolatot. Azután nagyjából ennyi. Elvileg elég a személyi, szerintem jó, ha útleveled is megvan, de nem feltétel. Kezdőtőkére úgy számolj, hogy legyen pénzed a kiutazásra, esetleges hazautazásra, a szállásra előlegként (előre fizetsz, fizut csak hó végén kapsz... Angliában talán hetente?) illetve kezdetben kajára. Aztán ha hosszabbtávra tervezed, akkor kint érdemes biztosítást kötni.

Meg ugye a nyelvtudás. Nem kell, hogy vérprofi legyél, de azért ne is adjanak el.

Más most nem jut eszembe.

2012. ápr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az az 5 ezer euró nekem nagyon sántít. Jó, oké, ha van ennyi pénz nálad elleszel, mint nyuszi a réten, de azért ne ijesszük már be a kérdezőt. Ha ennyit nem szedsz össze, akkor sem kell megijedni, csak jól kell szervezni, és nem észnélkül nekimenni a világnak.


De akkor számoljunk már. Szóval kiutazás. Válasszuk az általában legolcsóbb utazási módot, a vonatot. Pl ha ma venni akarnál egy jegyet Berlinbe holnapra, akkor az 39€ lenne. Mondjuk ez kedvezményes ajánlat, 'főszezonban' (értsd: ünnepek környékén, mikor rengeten mennek haza - jönnek vissza) nem biztos, hogy találsz kedvezményes jegyet. De 80€-ból már tudsz venni bármikor.

Also:

2 vonatjegy ára: 160€

Szállás egy hónapra: 350 €

Kaja egy hónapra: 300 €

Plusz költségek: 100 €


Ez összesen 910 €. Szóval jó, ha ennyi úgy kb minimum van nálad.

(Szálás: nem saját albérlet, hanem csak egy szoba, de kezdetnek megteszi - ha nem vagy magányos farkas, akkor hossztávon még jobb is.

Kaja: A 300 euróból nem fogsz többcsillagos étteremben kajálni, sem pedig kaviárt kajálni egész héten, de ha jól vásárolsz és gazdaságosan, még kevesebből is kijöhetsz egy főre.

Egyéb költség: tisztálkodási szerek, esetleg buszjegy, vagy bármi, ami hirtelen közbejön.)


Angliáról nem tudok konkrétat mondani, ott nincs tapasztalatom.

2012. ápr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

2 vonatjegy ára: 160€

Szállás egy hónapra: 350 €

Kaja egy hónapra: 300 €

Plusz költségek: 100 €


Ez azért nem egészen stimmel, mert nemcsak Berlin van Németországban, és a vonat inkßabb 100 Euro körül van egy útra, tehát legalább 200 összesen.

350 Euróért nem sok szállást lehet találni, ugyanis csak szobát nem igazán adnak ki sehol, legfeljebb panzióban, de ott egy éjszaka a legolcsóbb helyen is 25-30 Euró, meg vannak a Fremdenzimmer-ek, de azok sem olcsóbbak.

300 Euróért nem igazán kapsz annyi kaját, hogy ne maradj éhes, kivéve, ha rendes háztartást vezetsz, ßes beosztással tudsz saját magad fözni - de ez egy szobában nem lehetséges. Reálisabb 500 Euró körüli összegben gondolkodni, de inkább felülröl közeliteve.

A 100 Euró egyéb kiadás alatt nem tudom, mit értesz, de a tömegközlekedés, kozmetikai alapdolgok, mosás, stb ennél jóval többe kerül. Ha meg valahová jelentkezni akarsz munkára, akkor a beküldött papirok is igencsak sokba kerülnek, megfelelö formmátumban elkészitve, fényképpel, stb.


De a te számitásod szerint is havi 800 Euró körül van az alapköltség, ha fél évet ki kell a tartalékokból húzni, akkor már igen közel van az 5000-hez. De mint irtam - itt élek már régóta, ez igencsak alacsonyra saccolt számitás, a valóság ennél azért jóval több.

2012. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Vonat. Keress rá a mav-start.hu-nál a nemezetközi jegyekre. Berlint csak példának szántam a vonat meg akárhova elmegy 80 euro alatt, még akkor is, ha nem kedvezményes. (De ha már eltervezed, hogy ki mész külföldre, akkor szerintem nem csak elindulsz a semmibe, hanem eltervezel, lefoglalsz, számolsz. - Így ha pl nem pont karacsány táján akarsz kijönni, akkor simán kapsz 30-40€-ért vonatjegyet. Ha nem hiszed, nézd meg neten.) Ha tegyük fel nem olyan városba mész, ahová Pestről megy vonat, akkor ha ügyes vagy 29€-ból eljuthatsz az ország bármely területére, ha kevésbé vagy ügyes, akkor ez maximum 42€. Ha az adott tartományon belül akarsz utazni, akkor ez 21€, ha felmész netre és keresel magad mellé partnert (szinte minden városban vannak ilyen fórumok) akkor 7,4€-ért utazhatsz tartományszerte ahová akarsz, 13.70-ért pedig egész Németországban ahová akarsz.


A szobát úgy értettem, hogy nem egyedül veszel ki egy albérletet, hanem mondjuk becsatlakozol valakihez, így szétdobódik a bérleti díj is.

Mivel többnyire minden albérletben van konyha, így tud főzni magára, és a kaja sem lesz drága.

Nekem a kozmetikai szerek, tisztálkodásra meg ilyesmire bőven 100€ról alatt megvan.

(Pl egy 750 ml-es tusfürdő 3€ (van már 1,80 körüliért is), fogkrém kb 2€, sampon 2€, balzsam 2€, mosószer fogalmam sincs, viszont én januárban jöttem vissza, akkor anyukám a kezembe nyomott egy 32 darabos Ariel folyékony mosótablettás dobozt, azóta eltelt 4 hónap, és kevesebb, mint a negyede fogyott el - heti 1x mosok, mivel egyedül vagyok -, de számoljunk mosószerre 10€-t mosogató szer 2€, testápoló 2€, wc papírt szerintem 8 tekercset kapsz 4€ körül, fültisztító 1€.) Ha most ezt összevesszük, akkor is még csak 28€-nál járunk, de ezt leoszthatjuk kettővel, mert egyedül nem használsz el egy hónap alatt ennyit. Ha már úgy is vonattal megy ki, vihet ki magával bicajt, így megússza a tömegközlekedést, ráadásul még környezetbarát is lesz. :)


Szóval vonat: ha ügyesen csinálod, akkor kihozhatsz egy utat úgy 46.4€-ból Budapestről Németország bármelyik részre. Ha abszolút nem vagy ügyes, és nagyon nem jönnek össze soha a dolgok, akkor ugyanez az út 120€ jön ki. (Bár ha azt nézzük, hogy 35 ezer forintból eljuthatsz Bp-ről No bármelyik pontjára, azt hiszem még mindig jónak mondható.)

Kozmatika, mosás, tisztálkodás durván 15€-ból kihozható egy hónapban. Ha noname termékeket veszel, szerintem megvan 6-7€-ból is.

És miért jönnének össze a költségek? Első hónap után már van fizu, azután már abból gazdálkodhat.

2012. ápr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Első hónap után már van fizu, azután már abból gazdálkodhat."


Éppen ez az, ami egyáltalán nem biztos, a kérdezö csak úgy a vakvilágba akarna elindulni szerecsét próbálni, munkahelyet meg ott akar keresni (Legalább is a kérdés alapján). AZ egy pillantig sem valószinü, hogy kapásból talál valamit, és addig, amig sikerül, meg kell élnie valamiböl.


Másrészt a vonatjegy-témához: én Németországban élek már régen, de 30-40 Eurós vonatjegyet még soha nem sikerült kapnom, még akkor sem, ha hetekkel elöre lefoglalom oda-vissza, ami a legkedvezöbb lehetöség.

2012. ápr. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én tegnap néztem, Berlinből Bp-re 39€-ért ment úgy, hogy nem előre veszed meg. (Berlinben nincs semmi különleges, egyszerűen csak ezt néztem meg hirtelen.)


Szerintem meg pont nem a vakvilágba akar kimenni. Ha már egy évre előre gondolkodik, és már most elkezd érdeklődni a lehetőségek, feltétlek után (példa rá a kérdés is, hogy ezt teszi), akkor nem hiszem, hogy csak úgy nekimegy a világnak.

2012. ápr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

De igazad van neked is..

Kérdező.

Ha a vakvilágba akarsz kimenni, akkor sok pénz kell.

Ha jól szervezel, akkor nem kell olyan sok.

Amúgy van már valami elképzelésed?

2012. ápr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!