Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Utazik valaki Németországba...

Utazik valaki Németországba húsüzemi munkára a Respect Gold Kft-n keresztül? Tapasztalatokat, hasznos infókat várok!

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 14:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/131 anonim ***** válasza:
Bocsi én nem utazom,csak érdekelne,hogy hol találtad ezt a lehetőséget?
2011. máj. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/131 A kérdező kommentje:
Szia! Expresszen találtam a hirdetést pár héttel ezelőtt. Mióta kiírtam a kérdést, megkötöttük a szerződést, és minden oké. Pénzt nem kérnek, szerintem korrekt cég. Napi 8 órában kell dolgozni, túlórázni is lehet, szállást biztosítanak 2 ágyas szobákban. Mi most hétvégén, vagy legkésőbb jövő héten utazunk, majd szólnak a napokban, hogy mikor kell indulni. Mi busszal megyünk, amit ők szerveznek, de lehet saját autóval is menni. Ha érdekel a dolog, minél előbb fel kell venni velük a kapcsolatot, mert most szerintem majdnem minden jelentkezőt felvesznek, állítólag szükségük van még emberekre. Ha megadod az email címed, elküldöm az elérhetőségeiket, de lehet, hogy neten is megtalálod a számukat, ha beírod a keresőbe a cég nevét. Sok sikert, remélem tudtam segíteni.
2011. máj. 25. 12:18
 3/131 anonim ***** válasza:
Szia!Nagyon köszi a sok infót és nagyon nagyon sok szerencsét kívánok.Még annyi ha persze meg tudod oldani,hogy majd írj hogy ott kint hogy mennek a dolgok,valós volt e minden amit állítottak,ki vagy e fizetve stb.Csak kíváncsi vagyok!Na de sok sok sikert kívánok neked!
2011. máj. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/131 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is jelentkeztünk, de amikor megláttuk a szerződést, gondolkodási időt kértünk. Te mit írtál alá? Mert mi egy olyan szerződést láttunk, amiben csak a magyarországi minimálbér volt foglalva, és a kinti eurós nem, így azért elég kockázatos, mert mi garantálja hogy megkapod az ígért keresetet. Úgy volt hogy 28-án van az indulás, és azóta csönd van. Tudsz valami új információt?
2011. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/131 A kérdező kommentje:
Mi aláírtuk a szerződést, de ebben sincs benne, hogy kint mennyi fizetést kapunk... Kicsit félek én is, hogy mi lesz, de már kénytelenek vagyunk belevágni, hátha összejön, vmit muszáj csinálni...nekünk még mindig nem szóltak, hogy mikor lesz az indulás, annyit tudunk, hogy vagy most hétvégén, vagy legkésőbb jövő hétvégén kell menni. Azt mondták, hogy ezen a hétvégén mindenkit felhívnak. Azért remélem, hogy nem az utolsó pillanatban fognak szólni, hogy már induljunk is. Ti végülis aláírjátok a szerződést? Meddig kaptatok gondolkodási időt?
2011. máj. 27. 09:58
 6/131 anonim ***** válasza:
Nem írtuk alá, úgy beszéltük meg hogy ha be tudják mutatni azt a szerződést, amelyikben benne van a német cég neve, és a fizetés akkor majd azt aláírjuk. Azt igérték szólnak ahogy megvan. Nem tudom hogy bízzak-e még bennük, és hogy minden úgy van-e ahogyan igérik. Nem mindegy milyen a szállás, és a munkakörülmények. De azért jó lenne ha összejönne. Az iranynematorszag.hu-n is indult erről a cégről fórum, de ha jól tudom már lezáratták. Annyi rosszat lehet olvasni, pld. ott írtak egy kutyakaja csomagoló gyárról is elég elrettentő dolgokat. Mindenesetre ha tudsz valami infót írd már meg légyszíves. Én is írok ahogy van vmi. Párban mentek?
2011. máj. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/131 A kérdező kommentje:
Beszéltünk velük, és azt mondták, hogy jövő hétvégén kell utazni. Csehek helyére fogunk menni, de nekik még egy hétig tölteniük kell a felmondási időt. Azért kell menniük, mert nem akartak túlórázni. Gondolom magyarokkal nem lesz ilyen probléma, mert mindenütt hajtanak, mint az állat. Dolgoztam már húsüzemben Németo-ban, ott 12 óráztunk, sokszor egy szabadnapunk se volt egy héten, volt olyan is, aki 4 hetet dolgozott úgy, hogy egyetlen pihenőnapja sem volt. Fizették a túlórát is természetesen, így nem is nagyon panaszkodott senki, kellett a pénz, ennyi...hát elég durva, hogy mit meg nem mernek csinálni szerencsétlen magyarokkal. A csehek gondolom már nem vállalnak be ilyesmit, igazság szerint nekik van igazuk. Én arra számítok, hogy ennél a cégnél is lehet, hogy 12-ezés lesz a vége, de így is bevállalnánk egy időre, HA tényleg normálisan kifizetik az ígért összeget. Nagyon-nagyon remélem, hogy nem fognak átvágni...Ja és első körben 60 embert vesznek fel azt is mondták. Azért én bízom benne, hogy nem vágnak át, mert annyi más céggel találkoztunk már, akik előre 50ezreket meg kitudja mennyit kérnek, meg csomagot küldenek horribilis összegekért, szállásért nem tudom hány havi kauciót, stb, meg szóval vannak érdekes dolgok, ez a cég legalább nem kért pénzt előre. Nekünk is azt mondták, hogy meg fogják mondani a cég nevét, ahová megyünk, de csak később, mert többször előfordult már velük, hogy lenyúlták tőlük a munkát más közvetítő cégek, és nekik azért nem sikerült megegyezniük a kinti céggel... Nem tudom, mit higgyek róluk, hajlandó vagyok kockáztatni, mert nagyon kell a meló, és hátha bejön...Nektek is sok szerencsét, gondoljátok meg!
2011. máj. 28. 09:56
 8/131 anonim ***** válasza:
Ennek nagyon örülök, hogy már van tapasztalatod. Én még húsiparban nem dolgoztam.Mennyire birható, és mennyire higénikusak voltak a munkakörülmények? Igaz hogy a legnagyobb baj a magyarokkal van? Mert hogy egy másik fórumon folyamatosan arról panaszkodnak, hogy mennyire meglopják, átvágják egymást a kinti magyarok, és hogy a nők viselkedése is elképesztő volt. Nem igazán értem ez mit jelent. Nekem még nincs ilyen tapasztalatom, de most úgy döntöttünk mégiscsak belevágunk. Bármilyen információra, tanácsra kiváncsi vagyok.
2011. máj. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/131 A kérdező kommentje:

Akkor mégis aláírjátok a szerződést? Remélem szerencsénk lesz...:) Hát maga a meló nem volt nehéz, csak az, hogy 12 órát dolgoztunk naponta, ez elég fárasztó, ráadásul semmire nincs időd, mi délután 2-től hajnal 2-ig dolgoztunk, és éjszaka mostam, főztem, stb. mert máskor nem volt rá időm és energiám. Délután fél 1-kor ébredtünk, gyorsan elkészültünk, negyed kettőkor már indultunk dolgozni. Ott a magyarokkal egyáltalán nem volt olyan probléma, hogy loptak volna, viszont munkahelyen voltak érdekes dolgok, mert semmi összetartás nem volt, sokan kibeszélték azt, aki éppen nem volt ott, a szemében meg jópofiztak, elég undorító viselkedés...ráadásul sok "besúgója" volt a főnöknek, de hamar ki lehetett ismerni, hogy kik azok. Voltak persze olyanok is, akik megbízhatóak, de jobb, ha az ember inkább csak általános dolgokról beszélget mindenkivel. Végülis csak pénzt keresni megyünk oda, nem pletykálkodni. Mi egy nagy családi házban laktunk kb. 20-an, a pároknak 2 ágyas szobát adtak. A szoba zárható volt persze, de nem hiszem, hogy meglopták volna egymást a magyarok, nem olyan "legalja" népség volt.

Ti honnan jöttök? Végülis kaptatok javított szerződést, ami tartalmazza az órabért és a kinti cég nevét?

2011. máj. 30. 11:15
 10/131 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én is voltam szerződést kötni, akkor még bíztam ebben a dologban, de mára minden reményemet elvesztettem. Miért nem jeleznek soha semmiről vissza??? Először arról volt szó, hogy 28-29.-én indulunk, ha nem csörgöm meg őket, akkor nem is szólnának, hogy ne készülj te hülye, mert nem megyünk sehová. És azóta se semmi hír. Valamilyen e-mail címről mindenki elküldte az önéletrajzát, olyan nehéz lenne nekik egy kör e-mailt küldeni, ha már nem akarja költségekbe verni magát, hogy tájékoztassa az ügyfeleit???? Ja és a pénz. Mi az, hogy nem kért tőletek pénzt???? Nektek nem kellett elutalni a 12500 Ft-ot??? Mert nekem el kellett! Szerintetek lesz ebből valami???, Elkeseredetten várom hozzászólásaitokat! További szép napot mindenkinek!
2011. máj. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!