Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » A Ryanair-nél kártyás fizetés...

A Ryanair-nél kártyás fizetés milyen pénznemben történik? Euróban vagy forintban?

Figyelt kérdés

2012. máj. 13. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen járatra foglalsz jegyet. Egy Budapestről induló járatra az árat is forintban adja meg, így forintban is fizetsz. De mondjuk egy London-Roma útra lehet, hogy angol fontban, de az is lehet, hogy euróban adja meg a jegy árát, ez esetben abban a valutában fizetsz, amit a bankod vált majd át forintra, és ezt az összeget terheli rá a kártyádra.
2012. máj. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. máj. 15. 18:21
 3/9 Amenothep ***** válasza:
100%
A legjobban akkor jársz ha Prepaid Mastercard-al fizeted a jegyed, mert akkor nem jönnek rá plusz adminisztrációs díjak. Megéri
2012. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, pont emiatt kérdeztem, de közben rátaláltam arra is, hogy hogyan kell Euróra átállítani a fizetést.
2012. máj. 21. 19:17
 5/9 Amenothep ***** válasza:
Igen de ha Prepaid kártyával fizetsz akkor az minden esetben EURO-ban fizeti ki az összeget, akár forint, akár euró. De mivel a prepaid kártyák feltöltése Forintban működik, viszont a kártya EURO így fizetés esetén mindenképp váltási díjat számít fel a kártya üzemeltetője. Nekem legalábbis így működik.
2012. máj. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én azt a variációt választottam, hogy a MB számla és a kártya is EUR alapú, így a feltöltéskor van jutalék, de vásárláskor már nincs.
2012. máj. 23. 20:27
 7/9 Amenothep ***** válasza:

Igen de az akkor ugyan az :)

ha jól tudom feltöltöd 1000Ft al akkor 1,9% ot számít fel.

Nálam ha feltöltöm 1000Ft-al akkor 0 Ft viszont ha azt levásárlom a kártyával ami EUR akkor azámítja fel az 1,9 et. Ha jól sejtem, ha forintban is van megadva az ár akkor sem számít már fel ismét 1,9% ot de bevallom még nem néztem meg. Estleg Te tudsz ilyenről hogy ha az EUR kártyával pl vásárolok egy üzletben forint kifizetéssel akkor mi is történik?

2012. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A MB-s prepaid kártyánál úgy van, hogy ha forintban van megadva az ár akkor felszámít ha jól emlékszem 1,99%-os konverziós költséget, tehát így akkor már dupla költség lenne. Erre viszont megvan a trükk a Ryanair oldalán, hogy a forintos árakat át lehet alakítani eurós árakra és akkor marad az egyszeri 1,9%-os költség.


Egyébként ha rendes banki kártyával fizetsz más devizanemben, akkor ott csak a váltási árfolyam van, plusz konverziós költséget nem számolnak fel.

2012. máj. 23. 22:51
 9/9 Amenothep ***** válasza:
Köszi :)
2012. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!