Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Első utazásom repülővel,...

Első utazásom repülővel, nagyon félek. Valami tanács?

Figyelt kérdés

Borzasztóan félek,hogy lezuhan meg stb.,de aki csak piszkálódik és olyanokat tud csak írni,hogy "imádkozz" meg nézzem meg a légikatasztrófás filmeket,az inkább ne is írjon.

Valami használható tippre,tapasztalatra lenne szükségem.



2012. júl. 26. 17:03
 1/6 anonim válasza:
82%
Én egyszerűen csak azt csináltam, hogy elvittem az útra egy könyvet, egy MP4-et, és az egész utazás alatt csak olvastam és zenét hallgattam. Nekem ez bejött, teljesen elterelte a figyelmemet a repülésről.
2012. júl. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Ha elmúltál 18 igyál egy konyakot vagy valamit. Ha nem akkor egyél csokit, mondjuk konyakos meggyet:P
2012. júl. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Egy tanács: Ne félj! Mikor először repültem Londonba, kicsit tartottam az úttól, de gyakorlatilag nagyon hamar eltelt az a 2 és fél óra. A repülés amúgy még mindig a legbiztonságosabb utazási forma. Hidd el, tök jó lesz. A felszálláson és leszálláson kívül ugyanolyan mintha buszoznál.
2012. júl. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Repülni marhajó!!!Ha nagyon parázol ne aludj egy percet se az utazás előtti két éjszakán.Becsekkolsz,bevered a szunyát,majd felkeltenek a célnál.Ha lezuhannátok legalább álmodban ér a halál:D De inkább ne aludj.Egy jó élményből maradsz ki.
2012. júl. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell félni, nem lesz semmi gond.

Ellenben a légnyomás más lesz, amitől a füled bedugulhat, ennek ellentételezésére javaslom vegyél a reptéren (a biztonsági ellenőrzés után) egy fél literes vizet, és az első dugulásnál kezdj el inni belőle nagyokat. Szokták még a rágógumit is ajánlani, vihetsz azt is.


A felszállás lesz a legnagyobb élmény. Előfordulhat az, hogy a repülő hirtelen ereszkedik nagyot (pl 50-100m), de ez normális, úgyhogy ettől sem kell megilyedni. Csak bátran!

2012. júl. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Én imádok repülni! Ha lehet ülj ablak mellé és ne a szárny fölé, egyszerűen gyönyörű látvány annak, aki még nem repült, de én is elbámészkodom mindig azt a két órát. Egyszer ijedtem meg kicsit, kisebb viharfelhőkbe repültünk be, be is mondták, hogy széllökésekre kell számítani, hát mondom jól van egye fene. Nem gondoltam, hogy ilyenek a széllökések. Szabályosan rázkódott a gép, mintha szét akarna esni. Párszor volt ilyen 1-2 perces jelenet, meg sötét, elég markáns felhők mindenhol körülöttünk, aztán kiértünk és tök nyugis lett minden. A tapasztalt repülősök biztos semmiségnek élték meg, nekem előtte ilyen nem volt, úgyhogy elég izgi volt. :)

A lényeg, hogy hidd el, nagyon jó lesz! Én nem bújnék bele egy könyvbe, nézelődnék ezerrel! :)

2012. júl. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!