Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Az Isztriai félszigeten, a...

Az Isztriai félszigeten, a nyugati oldalon szeptemberben előfordulhat a Bóra szél?

Figyelt kérdés

#Horvátország #Isztria #Bóra szél #biztonságos nyaralás
2012. aug. 3. 16:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

03:57-es

Alaposan melléfogtál, mert pont ott lakom Splitnél!!

De hát te úgy is mindent jobban tudsz, és teszkós árufeltöltő létedre simán kioktatsz mindenkit!

Jó, hogy nem akarsz már könyvet is írni H.országról?!


A kérdezőtől meg elnézést kérek, hogy más irányba ment el a dolog.

2012. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek még annyit, hogy kifoghatsz szeptemberben is jó időt az Isztrián is, de a sok évi statisztika azt mutatja, hogy minél délebbre mész, annál nagyobb lesz a valószínűsége annak, hogy nem lesz gond az időjárással.


Míg pl. előfordult, hogy októberben havazott az Isztrián, addig itt Splitben nyílik még a rózsa a kertekben és még akkor kezdik csak leszedni a mandarint.

Karácsony tájékán meg a narancsot.

Na minden jót.

2012. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Hááát köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem PONTOT is teszek gyorsan a kérdésem kiírása végére, mert nem gondoltam, hogy ebből ilyen egymás pocskondiázása, sértegetése lesz. Talán más oldalon, fórumon megtalálom a megfelelő hangvételű tapasztalat cserét...

2012. aug. 8. 13:10
 14/19 anonim ***** válasza:

Tisztelt "kérdező", mivel a nagy szél "erősödik" így valóban a konkrét kérdésről. Konkrét helyet nehéz mondani, de tanácsolom hogy vegye elő a horvát térképet,

nézzen ki Önnek megfelelő helyet, ennek a nevét írja be a WIKIPÉDIÁRA és ott kap konkrét leírást a helyről /történet, időjárás, képek,.../így tud majd választani önálóan.

Gézanéninek meg üzenem ha ott élne akkor legalább tudná hogyan nevezik melyik szelet ott !!!

2012. aug. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Bora (bukószél) a Bakonyban is van. Elegendő hozzá a hideg légáramlat (környezeténél nehezebb levegő), ami átbukik egy hegygerincen, vagy lejtős területre ér. Ott a gravitáció felgyorsítja és kész a bora. Veszprémből (a határtól autópályán) Trogir kb. 7,5 óra, 120 km/h-s menetsebesség körül. Minden kapunál 10 kunával próbálnak lehúzni. Ne rohanj, számolj.
2012. aug. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Igen, én elsőre a wikipedia-n nézelődtem, de gondoltam olyanok fognak itt írni, akik a kérdésemre TUDNAK SZEMÉLYES TAPASZTALATBÓl válaszolni (PÉLDÁUL: akik szintén kis gyerekkel voltak szeptemberben), nem pedig kioktatnak és egymást MÉG MINDIG, heccelik!!!

Szóval nem kérek több hasonló jellegű kommentet!

2012. aug. 10. 10:41
 17/19 A kérdező kommentje:
Amiatt én kérek elnézést, hogy itt a kérdésemben NEM szerepelt hogy "gyerek", azt már máshol írtam, ezt a fórumot én be is fejezem!!!
2012. aug. 10. 10:44
 18/19 anonim ***** válasza:

T. Kérdező, a heccelésnek vége mert horvát nyelven direkt írtam Gézanéninek és elmondtam véleményem neki.

AMI A FŐ KÉRDÉSÉT illeti aza a szélről volt. Erre a vállasz igen és nem csak összel fúj. A lokáció kérdésében pedig ha mindenáron Isztria az úticél akkor Pula. Ott van sok öböl és ha még fúj is van "búvóhely" .Ezen túl ókori látványosságog /Aréna-koloszeum/ de a régi magyar törtrénelem is még látható /Horthy hadikikötője/. Máskülönben én is ott tanultam a Haditengerészeti Akadémián a YU rendszerben.

Ha pedig egy kicsit "zseb-benyúlós" helyet szeretne akkor PORTOROZS. Talán még elitebb hely mint Opatija. Rend, tisztaság, luxus a jellemző.

2012. aug. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

T.Kérdező, utánna-néztem a pályadíjjakra is. Nem 10 kuna hanem.

Letenye-Goricani-Zagreb 41 Kn

Zareb /Lucko/ - Rijeka 69 Kn


Luckon hétvégeken 5-10 km torlódás van a fizetőkapukon!!

Ha Portoroz akkor van még + díjj az Y-on , tuneldíjj de ezt nem tudom pontossan.

2012. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!