Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Világ körüli útra készülünk....

Világ körüli útra készülünk. Kocsival akarjuk megtenni. Csak nem tudjuk milyen típussal! Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

3 jó barátommal úgy gondoltuk, hogy ideje lenne valami maradandót alkotni! És elterveztük, hogy egy világ körüli utat megteszünk. Útvonal meg van, kellő papírokat elkezdtük beszerezni. És már bizonyos kellékek is megvannak. De a legfontosabb a kocsi. Az nincs még meg és nem tudjuk eldönteni melyik lenne a legideálisabb.

Ötleteket várnék. Minden féle képen terepjáróra lenne szükségünk. Anyagiak már nem engedik meg hogy HUMMER-t vegyünk. Olyan kellene amit majdnem mindenhol tudnánk/tudnák javítani, szóval nem egy csúcs model Toyota kell, mert ahoz nehezen találnánk alkatrészt mondjuk szibériában.


2009. szept. 15. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

jeep cherokee (nem az új, a régi)

Mindenhol ismerik, mindenhol van alkatrész hozzá.

Elnyűhetetlen.

2009. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
A keleti részen az UAZ lenne jó javítás szempontjából, de sokat fogyaszt, és lassú. Ha átúsztatok a Bering szoroson akkor legfeljebb elcserélitek valami gyűjtővel egy Jeep-re.
2009. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
64%
Én nem tudok segíteni ebben, csak sok sikert szeretnék kívánni! Remélem sikerül megvalósítanotok, mert egy életre szóló élmény lesz. Én csak a Balatont utaztam körbe biciklivel,vad-kempingezve. Bár közben sokszor elegem volt az egészből, amikor véget ért, pár nap után legszívesebben kezdtem volna előröl... A sok élmény, emlék többet ér egy luxusútnál!
2009. szept. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Huha! Mi is erre valalkozunk jovore! :)

Remelem sikerulni, fog az utatok, sok szerencset es javitas mentes utat kivanok!

Irj, hogy milyen volt, nagyon kivancsi vagyok!

Udv.

2009. szept. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Elfelejtettem irni, hogy mi kombi 3-as Golffal megyunk majd.
2009. szept. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Ne haragudj, én nem tudok igazán segíteni..

Csak annyi, hogy mi jövőre tervezünk ilyen utat a párommal - az biztos hogy mi átalakított Jeep-el megyünk (hátul fekvőhely, stb).

Egy kérdésem lenne, az anyagiakat Ti hogy oldjátok meg? Már eleve rendelkezésetekre áll az összeg, vagy út közben ha kell dolgoztok ha úgy adódik?

Köszönöm válaszod!

2009. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Már rendelkezésünkre áll az összeg. De felkészültünk mindenre. Am tudni kell, hogy egy ilyen utat nem tudjátok megoldani pár százezer forintból. Mi már most milliónál járunk. És ezután jön még a kocsi, átalakítás. Szerencsére ott csak az alkatrészt kell fizetnünk. munka díjat nem.

Körübeli számításunk szerint fejenként 2-3 millió forintból tudunk kijönni. +költőpénz!

Köszönöm mindenkinek a biztatást!

2009. szept. 16. 17:42
 8/10 anonim válasza:
Zöldséges diesel merci!!! ahoz mindenütt van alkatrész és házilag meg is lehet szerelni!!!
2009. dec. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bmw x5?
2010. máj. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én Dél-Amerika körútra megyek és nem kocsival.

gyalog, busszal, biciklivel, ha lesz olcsó és nem sajnálom otthagyni egy fánaktámasztva...De az ötlet jó.

Jeep ami mindenhol elmegy.2-3 milió.mennyi időre mentek?Én fél évre és repcsivel érkezek lima-ba.Onnan indulok, és oda is érek majd vissza.

Ez sacc(számításaim szerint, nem luxusban)1,5 milió.+- 500 000.És az sem mindegy milyen országokon mentek keresztül...

2010. okt. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!