Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mit szoktatok mondani szeptemb...

Mit szoktatok mondani szeptemberben a suliban?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy olyan szegények vagyunk hogy évek óta még egy egy napos nyaralásra se tudunk elmenni a nyáron. És mindig amikor szeptemberbe elkezdődik a suli mindenki kérdezi hogy hol voltunk nyaralni én általában mindig kitalálok valamit hogy itt meg itt voltunk. Ti is voltatok már ilyen helyzetben?! És hogy szoktátok megoldani?! Vagy szerintetek mondjam azt hogy szegények vagyunk és nem volt pénzünk sehova menni a nyáron. Mit gondoltok erről?! A válaszokat előre is köszönöm.

2013. jún. 30. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezt részletezni, nem voltatok sehol és ennyi. Nem te vagy az egyedüli, aki nem jár nyaralni.

Egyébként meg egy napos kirándulásokat, biciklitúrákat, sátorozást össze lehet hozni barátokkal, rokonokkal és pénzbe sem kerül.

2013. jún. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Azt ne mond, hogy szegény vagy. Mert ez pl. engem nagyon tud idegesíteni, és szerintem nem én vagyok az egyetlen! Ráadásul nem hiszem, hogy hiányzik az életedből a lenézés.

Ha kérdezik voltál-e valahol azt mondod nem, mert a szüleid nem tudták kivenni a szabadságukat. Azt kész.

2013. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Mondd hogy nem voltál nyaralni és ennyi. Nem kell ezt tovább bonyolítani, nem mindenki jár nyaralni.

De amúgy egy 1-2 napos nyaraláshoz még csak pénz sem kell, nekem sincs semmi pénzem, mégis elmegyek minden nyáron a Balatonhoz vagy Tiszához a barátokkal vagy párommal, viszem a kis sátramat meg otthonról kaját és kész. Semmi extra nem kell oda.

2013. júl. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

2/3 Nagyon tud idegesíteni,ha valaki azt mondja magáról,hogy szegény.

Szabad tudni,hogy miért idegesít?

2013. júl. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha én lennék ilyen helyzetben ne mondanám,hogy sehol tök égő lenne..Mondjuk mi Bulgáriában voltunk.:)
2013. aug. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Azért, mert a legtöbb család nyakig van a slamasztikában. Nincs olyan ismerősöm, akinek ne lenne nagyobbnál nagyobb adóssága, mindenhol meg van húzva a nadrágszíj!

Ráadásul utálom amikor mindenkinek sír a szája, hogy ilyen szegény vagyok, olyan szegény vagyok, és amikor felajánlanak nekik egy 300 ft-os órabérű munkát vissza utasítják, nem vagyok én hülye felkiáltással!

Ez a megállapítás, hogy szegény vagyok egy olyan magánéleti dolog, amit szerintem nem illik kimondani! Szerintem bántó másra nézve! Engem bánt amikor más azt mondja, hogy szegény, mert mondjuk ismerek náluk 1000x rosszabb körülmények között élőket. Sőt akár magamat is alá tudom sorolni, hogy még nekem is rosszabb sorsom van, mint neki!


Nekem volt olyan barátnőm aki folyamatosan mondta, hogy így szegény, úgy szegény, kilakoltatják őket.. Minden sulis sz.rját mi dobtuk össze és kifizettük neki. Osztálykirándulástól kezdve mindent.. Miközben minimum heti 3x elment bulizni, kocsmába, vett magának ruhákat, cipőt, hajfestéket.

Én belefizettem abba, ami az ő kötelessége lett volna, miközben nekem ezekre a luxus dolgokra amiket ő megengedett magának nem volt pénzem évek óta!


Persze van az a kategória, amikor olyan mondja magára, hogy szegény, akinek semmije sincs a világon, azt megértem! Halmozottan hátrányos helyzetű, de neki nincs számítógépe, internet előfizetése, tv-je, sőt megeshet, hogy se víz se villany se gáz!


De az nem sorolható a halmozottan hátrányos helyzetűek közé, aki a gyakorikérdésekre ki tud írni akármit is.

2013. aug. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!