Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Külföldi munkavállalás előtt...

Külföldi munkavállalás előtt Magyarországon vagy külföldön érdemes bankkártyát csináltatni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és 1-1,5 hónapot Hollandiában fogok dolgozni, bankkártyám még nincs, és nem tudom, egyáltalán érdemes-e itthon csináltatnom, vagy inkább már kint... valaki tudna ebben tanácsot adni, illetve hogy hol (OTP, Raffeisen stb.) lenne érdemes, ha itthon csináltatnám? (úgy hallottam, nem mindegyik ugyanolyan kedvező külföld szempontjából) Nagyon köszönök minden választ!
2013. júl. 1. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha dolgozni mész ki akkor mindenképpen kint érdemes bankkártyát csináltatni.
2013. júl. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy hogyan fogod kapni a béredet?

holland szerzödésed lesz, és ott kapod a fizudat, vagy kiküldetésben leszel Mo-rol és Ft-ban kapod a fizudat+ kiküldetési díj amit szintén magyar cég utal el, mert akkor mo-n.


Ha kiküldetésben leszel akkor kell Ft és deviza számla is.


Ha kint lesz szerzödésed és kint kapod a béredet, akkor pedig csak akkor tudsz bankszámlát nyitni ha lesz lakcím bejelentésed.

Ha kinti szerzödéssel leszel, akkor elsö körben beszélj meg egy közeli magyar hozzátartozóddal (anyukád, apukád, testvéred) akiben megbízol hogy ha kell az ö számlájukra utalnak vagy ök fizetnek be valamit ha nagyon kell. ìgy ha kimész akkor az elsö 1 hónapban lesz idöd utánna járni hogyan tudsz nyitni számlát.

2013. júl. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! A helyzet az, hogy én 1-1,5 hónapra mennék csak ki, tehát tényleg nem tudom, mit csináljak. A második válaszadótól kérdezem, ezt úgy értetted, hogy pl. az első hónapban utalhatnák Magyarországra is a pénzt egy magyar rokonom számlájára? Mert az tök jó lenne! Szóval ez így megoldható, vagy félreértettem?:D Bocsi, tényleg nagyon hülye vagyok a témához. Én arra is gondoltam, hátha elfogadják kint, hogy nincs bankkártyám, és akkor esetleg kézbe is kaphatnám a pénzt (egy ismerősöm Londonban így dolgozott), vagy ez szerintetek nem túl sanszos?:D
2013. júl. 2. 23:32
 4/4 A kérdező kommentje:
jaa, és kinti szerződéssel leszek, kint fogom a munkát keresni :)
2013. júl. 2. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!