Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes lenne apukámnak...

Érdemes lenne apukámnak belevágnia ebbe? [munkavállalás Németországban]

Figyelt kérdés

Szóval adott egy munkalehetőség. Németországban van, és levelet kéne kihordani. Állítólag 2000 euró körüli összeg a havi fizetés. Lakást nem kellene bérelni, mert a munkásoknak van szállásuk. Nyelvtudás nem szükséges a munkához.

Egy rokonunk most megy ki nyáron, tőle majd később kapunk információkat.

Egyébként jól élünk itthon, apunak elég jólkereső állása van, csak nagyon utálja, ezért gondolkozik azon, hogy kimenne.

Vagyis pontosabban az a terv, hogy apu kimenne 1-2 évre oda dolgozni, aztán addigra kb. megtanulná a nyelvet, keresne másik állást, mi pedig anyuval kimennénk hozzá, és bérelnénk egy 2 szobás lakást, aztán kb 10 év múlva ők hazajönnének, én pedig addigra élném a saját életem.


Szerintem nem hangzik rosszul, de nem tudom...Igaz, nem az enyém a döntés, hanem apukámé.

Ti kimennétek a helyében?


2011. ápr. 18. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:

ne haragudj hogy ezt mondom,de ez olyan mézesmazdag szövegnek hangzik..Ma már bárhová mész a világban mindenhol elvárják a nyelvtudást.Mosogatáshoz is,meg postai munkához is..

Én a felét sem hiszem el ennek a szép szövegek(nem azt nem hiszem el amit leírtál,hanem azt amit nektek is mondtak)Ö

Tapasztalatból beszélek..Anno annak idején nekem is ezt mondták..Gyere ki,tök király,nyelvtudás se nagyon kell..szép és jó lesz minden..Én feladtam az állásomat,mindent otthon hagytam és kimentem (igaz én Angliába) Aztán jött a hideg zuhany,pedig szállásom,kajám is volt..De munka nem ...Sehová nem vettek fel nyelvtudás nélkül,,,még mosogatni sem..

Szóval nagyon meggondolandó..Azért nem árt észben tartani,hogy Németországban is nagy a munkanélküliség,és miért alkalmazzanak olyan embert aki nem tud egy szót sem németül amikor tele van állástalan honfitársakkal az országuk..

2011. ápr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem is túl valótlannak tűnik...:) De majd azért még megvárjuk mit mond a rokonunk.
2011. ápr. 18. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát erre a munkára én is kíváncsi lennék !! Én biztosan belevágnék !! Ha több emberre is szükség van, add meg a címet :) Egyébként sokan dolgoznak kint minimális nyelvtudással..... pl arabok törökök, lengyelek is.
2011. ápr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megadnám a címet, csak az a gond, hogy nem Magyarországiak vagyunk, ezért neked nem biztos, hogy sokat segítenék vele. :S
2011. ápr. 19. 22:40
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem is csak az "bántja a fülem", hogy nem kell nyelvtudás.........olyan nincs legfeljebb nem kell anyanyelvi szinten, de németül tudni kell akkor is
2011. ápr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!