Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mit érdemes megnézni egy...

Mit érdemes megnézni egy idegen országban?

Figyelt kérdés
2013. aug. 21. 00:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ez teljesen egyenfuggo. Ha szereted a sportot, nezd meg pl. a futballstadionokat. Ha szereted a kulturat, muveszetet, jard korbe a muzeumokat. Ha szereted az allatokat, menj el a helyi allatkertbe. Ha szereted a hasad, jarj ettermekbe, es kostold meg a helyi eteleket. Amit szeretsz. :)

2013. aug. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a nyilvános házakkal kezdem.
2013. aug. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én szeretek csak úgy mászkálni a városokban, megismerni a hangulatot. Direkt szeretek letérni a tipikus turistaútvonalakról, eltévedni...
2013. aug. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak saját tapasztalatomat tudom megosztani veled.

Úgy szoktam kezdeni, hogy megnézem mi van fenn a világörökség listán. Természeti dolgok is, épített dolgok is jók. Aztán keresgélek az adott területre szóló hiteles blogokat, oldalakat, beszámolókat. Tehát olyanokat, amik nem arról szólnak, hogy pénzért eladják azt az egy valamit, ami nekik épp eladó, hanem pl. bloggerek beszámolóit. Tripadvisor, virtualtourist oldalak okos embereit.

Mindig rákeresek a kiválasztott dolgokról szóló fotókra. Megnézem, valóban el akarok menni oda?

Aztán hagyom a dolgot pár napig érlelődni. Aztán megint olvasok. Kérdezek. Egy idő után igyekszem magamnak válaszolni.

Hát valahogy így.

2013. aug. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én kedvelem a Top10 könyveket abban megtalálható a legérdekesebb látványoságok. Plusz én szeretek elmenni szervezett utakra, lehetőleg helyiek szervezésében. Ők rengeteg új és érdekes infót tudnak adni. Nő vagyok általában egy egy bevásárlóközpontba is betévedek. Éttermeket is jó kipróbálni, plusz sétálni az utcákon, parkokban. Ajánlom a tömegközlekedést, szerintem ott jól szemügyre lehet venni a helyi lakosokat :)
2013. aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

azer ez a kerdes nekem tul altalanos...

legabb a foldreszt v az utazas jelleget(varos, videk, szafari) tudni kell, egy ertelmes valaszhoz.

de mindegy, a wikitravels oldalak sztem jo nem-mainstream dolgok folfedezesere, de nem mindegyik olyan jo mint a budapeste:

[link]


Meg annyit, hogy pl. egy amerikai v. angol (eleg sok van beloluk is az interneten) kicsit mas szemmel lat mondjuk egy nemetorszagot mint egy magyar, ezt erdemes eszben tartani, foleg, ha amator (eppen ezert erdekes) elmenybeszamolokat olvasol

(pl. annak aki szinte nem is latott meg metro/hevrendszert, a berlini metro neha atlathatatlan, egy budapestinek kb. trivialis. Egy becsinek a brandenburgi kapu talan alig eri meg a filmet, hiszen hasonlok millioszamra alnak a sarkon becsben, stb.:).


Azert ha Agraban jarsz kukkants be a Tadzs-ba, de hetfon zarva. mi akkor voltunk...

2013. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a látványosságokat :D
2013. aug. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!