Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A Koreai nyelv nehéz? Kb...

A Koreai nyelv nehéz? Kb mennyi idő megtanulni, ha minden nap tanulok? Érdemes elkezdeni magamtól mielőtt tanárhoz megyek, vagy már az elejétől menjek tanárhoz?

Figyelt kérdés

Érdekelne a beszéd is és az írás is.Mennyire nehéz megszokni/megtanulni a hanglejtést és a szavak helyes kiejtését? az írás nagyon bonyolult?Azt tudom,hogy csak 40 írásjel van,de nehéz megtanulni őket?Hogy mikor melyik mit jelent?

Igazából minden érdekelne ezzel kapcsolatban. :)



2013. aug. 17. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
88%
Beszélsz idegen nyelvet? Az most nem sokat számít! Elölről kell kezdeni mindent.
2013. aug. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A koreai írás elég speciális. Alapvetően hangokat jelölő szótagrészeik vannak (lényegiben betűk, de eléggé máshogy használják), és ezeket rakod össze egyszerű szabályok szerint szótagokká. Az elhelyezés elméletileg meghatározza a kiejtést, de személyes (bár nagyon minimális) tapasztalat, hogy azért ez nem teljesen így van.


Illetve van, hogy nem teljesen fonetikus és van "betű" átadás is, ami talán kicsit bonyolultabbá teszi, de amúgy ez is hangalapú írás, mint a magyar csak kicsit máshogy rendezik a betűket, szóval írni megtanulni nem nehéz.


Ezt az írást nevezik amúgy hangulnak, az eredeti kínai írás neve pedig hanja. Utobbit már lényegiben nem is használják.


Elméletileg nehezebb, mint a többi nyelv, de ugyanígy ezt mondják japánra is és az messze nem olyan vészes személyes tapasztalat szerint.


Amúgy szerintem mindenképpen elején menj tanárhoz. Amikor még semmit sem tudsz, akkor nagyon nehéz forrásokat keresni meg nincs semmi alapod, hogy mi megbízható és mi nem. Ráadásul a koreaiban van jó pár nehezebben ejthető hang, amit megint pont magadtól a legnehezebb megtanulni.


Egy jobb alapozás után viszont akár egyedül is tanulhatsz, onnantól már simábban megy az ügy.


(Én csak kóstolgattam a koreait eddig - írni tudok meg nagyon alap dolgokat, és japánul tanulok három éve viszont)

2013. aug. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!