Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Utasbiztosítás: Amerikából...

Utasbiztosítás: Amerikából Magyarországra hogyan?!

Figyelt kérdés

Adott egy helyzet: testvérem Amerikában van kint, és hazautazására megkért, hogy kössek neki biztosítást. Ő kint van fél éve, akkor még bőven nem tudta, hogy mikor jön vissza pontosan... A netrisken kinéztem egy biztosítást, de egy isteni sugallatra rákérdeztem a biztosítónál, hogy ugye ez Amerikából Magyarországra irányra is érvényes? Hosszú hebegés után kiderült, hogy nem... Így viszont hogyan kössek neki biztosítást?? Nem teljesen tiszta a dolog...

Az ő kössön odakint nem megoldás sajna...



2013. aug. 27. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Nos, nyilván a légitársaságnak van biztosítója, miért nem köt velük egyet? A jegy foglalása áll egyidőben meg lehet csinálni.
2013. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen gondom. Hazamentem Magyarországra és hívtak edzőtáborba. Mondom ok. de muszáj lesz biztosítást kötni, mert különben mit csinálok ha kitöröm a lábam? Utazási irodákban kérdeztem meg, de ők azt mondták ilyet nem lehet kötni. Végül nálunk más megoldás nem volt párom megcsinálta külföldről. Milyen biztosítást szeretnél? Neten sok mindent lehet intézni, esetleg amerikai oldalról neten letudod foglalni neki.

Esteleg otthon több helyről is érdeklődni, előfordulhat, hogy van olyan cég aki csinál ilyet.

2013. aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A repülőjegyes megoldás nem jó, mert a cége intézi, és már van repülőjegye...


Sima utasbiztosítást szeretne, meg csomagkésésre-eltűnésre. Ilyen sima egyszeri utazásra való kellene neki. Mégiscsak legyen valami.


Az a baj, hogy kiszáll a hajóról onnan eltranszferálják a reptérre, és már utazik is. Így hacsak a reptéren nem lehet kötni ő nem tudja elintézni.

2013. aug. 27. 19:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Internet az nincs sehol.... Es utólag nem lehet hozzáadni biztosítást a jegyhez.... Oooooooh....
2013. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, remélem kielemzed azt is, hogy milyen tisztasági betétet használ...


Bár abszolút nem tartozik ide, de elmondom, hogy hetente többszáz dolgozó ember utazik a hajóikra oda és haza, egyszeri utasnak "alapvető" igényeket nem elégítenek ki nekik, mert nincs rá lehetőség. Neki pl. lesz most 40 perce átszállni. Szerinted bárkit is érdekel az, hogy ő még kötne valami biztosítást a jegye mellé? A cég lefoglal egy repjegyet előre 2-3 héttel, ami anyagilag megéri a cégnek, és haza tudsz vele menni. Aztán annyi.


Internet van, ha lesz a reptéren...


De kösz, nem ócska okoskodásra voltam kiváncsi, hanem tanácsra.

2013. aug. 27. 20:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Hat sajnálom, hogy ennyi értelem szorult csak beléd.... A repülőjegy foglalásaval a kis kezében belép az adott légitársaság oldalára, es online köt melle egy biztosítást. A beterjesztett nem érdekel.
2013. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
neki nincs internetje? gugli baratunk segit talalni: international travel insurance neven kell keresni, van millio, es a legtobbet egy telefonnal el tudja intezni, csak egy bankkartya kell hozza, emailben kap egy igazolast, kinyomtatja es hello
2013. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Neki nincs "internetje"... Ha volna "internetje" akkor nem nekem kellene ezen agyalni.

A kreténebb válaszolók pedig a po:csükkel játszanak unalmas óráikban inkább.

2013. aug. 27. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!