Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ebben az esetben mit csináljak?

Ebben az esetben mit csináljak?

Figyelt kérdés

Üdv!


Helyzet a következő. Szeretnék külföldre utazni, sátras kirándulásra (egyénileg). Az a baj, hogy az adott országban a következő feltételek vannak:


" útlevél 6 hónapig érvényes legyen, továbbá, hogy a turista – egyéni utazó – a tartózkodásának teljes idejére a szállásfoglalásról, valamint a hazaútról szóló repülőjeggyel, valamint legalább 100 USD-vel rendelkezzen. "


Mit lehet csinálni, hogy ne fordítsanak vissza? Kb 2 hetet szeretnék kirándulni ott és ez idő alatt a sátramban lakni.


2009. nov. 1. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesítsd a feltételeket,és már mehetsz is.

1.érvényes útlevél.Ha nincs akkor csináld meg az indulás előtt 1 hónappal.Ha van akkor ellenőriz,hogy mikor jár le..

2.Szállásfoglalás.HA sátorozni akarsz akkor is kell egy kemping ahol a sátor helyet lefoglalod.A legtöbb országban tilos csak úgy a senki földjén sátorozni,és veszélyes is...

3.hazaútra szóló repülőjegy.Ha repülővel mész akkor vegyél retúrjegyet..legalább a haza utad biztosítva lesz.

4.100USD legyen nálad.Az meg amúgy is lenne nálad,hisz jó ha van költőpénzed..

Akkor mi a probléma itt?

2009. nov. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem tudom a foglalás, hogyan is működik. Ki kell-e fizetnem előre, vagy elég ha lefoglalom és majd akkor fizetek ha odaértem. Ugye kell bizonyíttanom, hogy foglaltam, akkor kiállítják-e az igazolást fizetés előtt. Ezt nem tudom.
2009. nov. 1. 13:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Legtöbb helyen nem kell fizetni a foglalásért, de (elsősorban drágább helyeken) a hely x %-át be kell fizetni foglalóba. Kérdezd meg még is milyen papír kell hozzá... Elég e egy e-mail vagy levél kempingtől, vagy valami hivatalosabb kell-e, aztán ezt a kempinggel lebeszéled és kész. Bár nem tudom hova mész a külföldiek általában készségesek, szívesen segítenek ilyen "problémákban"
2009. nov. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. nov. 1. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!