Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Életemben először szeretnék...

Életemben először szeretnék Európán kívülre utazni valami egzotikusabb helyre vagy az USA-ba. Elsőre ki mit ajánlana?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az időpont a nyári hónapok vagy akár ősszel is lehet. Az utazás időtartamára max. 2 hetet szánunk. Az összeg jó lenne, ha 2-300ezer Ft körül lenne.


Európán belüli városlátogatós utazásainkat én magam szerveztem, de nem tudom, hogy be merjem-e ezt vállalni egy távolábbi utazás esetén is vagy inkább szervezett útra menjünk? Kinek milyen tapasztalata van erről?


Ami érdekel: gyakorlatilag bármilyen egzotikus hely (pl. Thaiföld, Kuba) vagy egy USA-beli utazás.


Előre is köszi.


2014. jan. 22. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért így elég nehéz komoly tanácsot adni.

Annyit tudunk rólad, hogy messzire szeretnél menni, és elkölteni egy csomó pénzt.

De mire?

A természeti szépségek érdekelnek, vagy az ember teremtette forgatag? Kultúrát keresel, vagy nomádságot?


A kérdésed alapján azért egy jó tanácsot szívesen adnék. Kubába és Thaiföldre télen érdemes menni. Nagyon messze meg akkor, ha a környezetedben a látnivalók többségét kivégezted. Ne érts félre, nem azt mondom, hogy járd végig az összes bakonyi zarándoklatot, hanem hogy tanuld meg felfedezni a világot. Ennek az első lépése, hogy tudjad mit akarsz. A második hogy megtanuld, hogyan oldod meg magad.

2014. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kuba, Malajzia nagyon tetszett
2014. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, messzire szeretnék menni, valami egzotikus helyre, mert még sosem voltam Európán kívül és nagyon nagy vágyam eljutni Thaiföldre például. Fiatal pár vagyunk, van pénzünk, még nincs gyerekünk és úgy gondoltuk, hogy inkább a családalapítás előtt szeretnénk elmenni egy különlegesebb utazásra, mert utána már nehezebb lesz és Európáb belül csak könnyebben tudunk mozogni.
2014. jan. 22. 11:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért továbbra is ajánlom, hogy olvass utána a dolgoknak, mielőtt elindulsz, mert a végén ott találod magadat az esős évszakban valamelyik trópusi helyen, vagy elmész a világ végére, és nem is lesz olyan nagy szám.

Ha Kubába vagy Thaiföldre vágysz, miért nem indultok neki MOST? Miért kel nyárig várni?

De még mindig nem tudjuk, azon kívül hogy nagyon nagyon messze, és sok pénzért, azon kívül mit is vártok el egy úttól?

2014. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Iránt javaslom, barátságos népek, alacsony árak, gazdag kultúra.
2014. jan. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A természeti szépségek, a kultúra és a városi nyüzsgés is érdekel.


Azért írtam a nyarat mert általában akkor szoktunk kivenni egyben 2 hét szabadságot, de mint írtam is, nem ragaszkodom hozzá (mert például olyan az ország éghajlata, hogy nyáron nem érdemes oda elmenni).


Gondolom az 1-es válaszoló írta a 4. kommentet is. Nem értem, hogy miért lovagolsz a sok pénzen? A kérdésem az volt, hogy ki milyen egzotikus úticélt ajánlana, hogy kinek milyen tapasztalata van.

2014. jan. 22. 14:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Az USA-t én nem nevezném egzotikusnak, de nem is ez a baj itt. Két hétre 2-300e egy másik kontinensen igazán nem sok pénz.


Repjegyed ~150eFt, de célpontfüggő: Kubába inkább 200, Thaiföld talán 130-140-ből is megvan.


Én első Európán kívüli útnak Malajziát és Szingapúrt javasolnám: beszél mindenki angolul, ázsiai hangulat megvan, de a szegénység nincs, jól kiépített turistaútvonalak vannak és árban olyan, mint egy európai nyaralás.


Ez két hétre ha nem nagyon ugráltok és hátizsákos stílusban utaztok tömegközlekedéssel, diákszállókon lakással talán kijön 300/fő-ből, remélem az összeget nem két emberre értetted.


Ami másik "egzotikus" célpont jóval közelebb az Grúzia. Még európainak számít, de igen különbözik a magyar valóságtól, nekem nagyon tetszett. Lenyűgöző természet, fasza látnivalók és a szegénység is teljesen tolerálható mennyiségben van jelen, kb. olyan, mint a vidéki Magyarország 20 évvel ezelőtt.


Előttem javasolták Iránt, amit tapasztalatlan utazóknak én azért nem ajánlanék. Nagyon jó és nagyon olcsó az ország, de nem olyanoknak, akik eddig csak az olasz meg a görög riviérát ismerik.


Járj utána a szimpatikus országoknak, kezdd egy útikönyv beszerzésével. Egész Ázsiában a Lonely Planet sorozat a király, online megrendelheted (most pont 50%-s kedvezmény van minden könyvre ingyen postázással), de az Andrássy úti Vista-irodában is van egy utazási könyvekre specializált könyvesbolt. Mondjuk ott 7e-ért kapnád azt, amit pont most online 3-ért megkapsz, szóval annyira mégse buli.

2014. jan. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a 2-300-t összesített kiadásra érted kettőtöknek az esélytelen. Még Grúzia se nagyon jön ki annyiból két hétre, Ázsiában pedig csak az odajutásra elég a felső limit is.
2014. jan. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem a sok pénz volt a hozzászólásom lényege, hanem hogy megfogalmaztad-e magadnak, mit is szeretnél.

Mert ebből már egy csomó válasz is adódik.

Egyébként Dubaj most egészen könnyen megközelíthető a Wizzairrel, megnézném a helyedben a nyárra mikor vannak normális árban repjegyek. A környék meg tele van egzotikummal.

2014. jan. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!