Kezdőoldal » Utazás » Európa » Repülővel utazok. Életemben...

Repülővel utazok. Életemben először fogok repülni, ráadásul egyedül. Segítesz?

Figyelt kérdés

Szóval. A Germanwings-el fogok Stuttgartba utazni. Már keresgettem repüléssel kapcsolatos tudnivalókat, de volt néhány dolog, amiről ezt is-azt is írtak. Szóval... ha valami hiányzik, vagy valamit rosszul tudok, javítsatok ki légyszi. :)

Szóval a jegyemet neten kersztül fogom lefoglalni. ( Ezzel kapcsolatban annyi kérdésem lenne, h ezt hogyan csináljam? Van a Pelikan.hu, itt biztosítással együtt le tudom foglalni a jegyet, vagy inkább közvetlenül a Germanwings honlapján foglaljam le... de ott nincs benne a biztosítás, szóval gondolom azt külön kell intézni...)

Ha lefoglaltam, kapok e-mailben majd egy "jegyet" azt ki kell nyomtatni. A reptéren oda kell menni a (ööö, hova is kell menni?) gondolom valamelyik pulthoz, azt majd megtalálom... és oda kell adnom az útlevelemet meg a kinyomtatott kártyát. Aztán lemérik a poggyászaimat. És szóval, hogy mit lehet belerakni... a Kézipoggyászba nem mehet semmilyen fegyvernek minősülő dolog, illetve szúróeszközök, kaja és folyadék. (szóval laptop, fényképező, telefon, meg pár cucc ami nem fért bele a nagypoggyászba azt vihetem). A rendes nagy poggyászba pedig mit nem lehet tenni? Abba mehet folyadék? Akarok vinni egy üveg bort... Illetve lehet bele vinni hajtógázas dezodort? A repülőre abszolút nem lehet felvinni folyadékot, vagy csak kintről vittet nem? Mármint amit már bent veszek, azt felvihetem, ugye?

Miután lemérték a poggyászaimat, azután kapok egy beszállókártyát. Azután mit csinálok? Átvilágítanak? Azután bemegyek a váróterembe és megkeresem, hogy honnan indul a gépem. Mikor indul odamegyek, odaadom a beszállókártyámat és vagy busszal vagy azon a függőfolyosón keresztül felszállok a gépre. Majd helyetkeresek, és élvezem a repülést. Fel és leszállás alatt ki kell kapcsolni az elektromos cuccokat. Fent lehet használni pl a fényképezőt és laptopot?

Leszállás... leszállt a gép, átmegyek a váróterembe a lépcsőn vagy a busszal, és megkeresem a bőröndömet ami a futószalagon jön majd. Le veszem és örülök magamnak, hogy szerencsésen összejött életem első repülése. :)

Ha valamit rosszul mondta, vagy kihagytam vagy bármi, akkor szóljatok. :)


2011. márc. 20. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:

nagyon felkészült vagy! :-)


menj nyugodtan a többiek után, akkor nem tévedhetsz.


A csomaggal kapcsolatban olvasd el a Germanwings oldalán a GYIK-et. ott mindenre pontos választ adnak.

2011. márc. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! :)


A repülőjegyet érdemesebb a legitársaság saját honlapján megvenni, mert ott olcsóbb. Használd a "rugalmas dátum" opciót, mert lehet, hogy 1-3 nap csúsztatással sokkal olcsóbb jegyet fogsz ki.


Online rendeléskor is kérhetsz biztosítást.


A jegyet nem muszáj kinyomtatni, elég ha tudod a foglalási számot.


A repülőtéren bemész egy nagy csarnokba. Középen fent ki lesznek írva a városok időrendben, ahogy indulnak a gépek. Mikor a te városod mellett elkezd villogni a zöld fény, akkor megnézed, hogy milyen szám van mellette. Ahhoz a pulthoz kell menned. Ott odaadod a jegyet (vagy foglalási számot) és az útleveled. A poggyászodat felrakod a szalagra, ahol le is mérik. (Azt nézd meg a jegyen vagy a honlapon, hogy mennyi felső súlyhatár). Abba rakhatsz bármit az ésszerűség keretein belül. (Tehát dinamitot, meg rothadó hullát ne)

A kézipoggyászban az a legcélszerűbb, ha csak a személyes papírjaidat, pénzt, telefont, esetleg könyvet, laptop-ot teszel. Ennek is nézd meg a max. súlyát és méretét. (Általában 10 kg, és 55x40x20 cm). Visszakapod az útleveled és a beszállókártyát.


Ekkor bemész középen (amerre a tömeg is megy.) A vámos megnézi az útleveled, beszállókártyád. Utána jön a detektoroskapu. Feldobod a kézipoggyászod a szalagra egy műanyagtartón, a laptop-ot ki kell venni és ki kell nyitni. Odarakod az öved, meg minden fémet, aprópénzt, ékszert, és átlibbensz a kapu alatt.

Ha becsipogsz, akkor újra átmész, ha akkor is csipogsz, akkor kézi detektoros készülékkel végigvizsgálnak. (Bár engem egyszer meg is motoztak elég alaposan!) Utána összeszeded a cuccot és átmész egy fotocellás kapun.


Ez a tranzit. A beszállókártyán is, és a tranzitban a kijelzőn is ott van, hogy melyik kapunál (gate) van a beszállás. Odamész és vársz.

Aztán jön a kishölgy, mindenki odamegy a pulthoz, te is, odaadod a beszállókártyát, és mész a többiekkel. Vagy egy folyosón szállsz be, vagy busz visz ki a géphez.


Felszállsz, és odaülsz, ahova a jegyed szól. (Pl.: 24E, ez a 24. sor. A gép típusától függően lesz betűzve az ülés. Általában egyik oldal ABC, a másik DEF.)


Ott elmondják a stewardesek, vagy lenyomnak egy kisfilmet, hogy mit lehet, és mit nem. Telefon tilos, még offline-ban is. A laptop megengedett, de csak az utazási magasságon. (Majd bemondják, hogy mikor értétek el.)


Leszálláskor ahol kell, ott először vízum, útlevélellenőrzés, aztán megnézed a kijelzőn, hogy melyik szalagra jön majd a járatodról a poggyász. Felveszed, és kész. :)

2011. márc. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. márc. 21. 21:10
 4/4 anonim válasza:
Na jól ment a repülés?
2011. ápr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!