Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ti mit csinálnátok a helyünkbe...

Ti mit csinálnátok a helyünkben? Ő jöjjön haza vagy mi menjünk ki?

Figyelt kérdés

Tudom nekünk kell átbeszélni és dönteni, majd annak megfelelően lépni. Csak gondoltam megkérdezlek titeket, mint kívülállókat ki hogy látja.

A történet az, hogy párom külföldön (Csehország) kapott munkát már 7. hónapja. Jók a kollégák (persze van kivétel), szereti a munkáját és szükség is van a munkájára. De a cég olyan, hogy ha akarja átkérheti magát Magyarországra (cégen belül). Viszont itt ugye nem tudjuk, hogy meddig tartanának igényt a munkájára és vissza már nem mehetne. Én a 9 hónapos kislányunkkal Magyarországon élek, a szüleim közelében. Ők sokat segítenek a kicsi körül, mert a férjem csak 2 havonta tud jönni.

Szóval a két lehetőség az az volna, hogy kérje át magát Magyarországba a kicsit bizonytalanba vagy menjünk mi ki hozzá? A kimeneteltől azért tartok, mert én egyáltalán nem tudok csehül és elég rossz a nyelvérzékem. A férjem persze segítene mindenben, de totál rá lennék szorulva. Ha ő jön haza, akkor is albérletben lennénk, mint ott. Viszont szülői segítségtől távol (mindkét esetben). Ja, és Magyarországon nekem szülés előtt már nem volt munkám, de a GYED-et kapom. Ahhoz, hogy kint kapjam csak az EU-s TB kártya kell, ami más okból már megvan nekem és a lányunknak is.


2013. szept. 27. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy olyan multinál, ahol gond nélkül lehet országok közötti transzfert kérni csak nem olyan valószínű a kirúgás és az arra való hajlam, mint máshol, nem? Nyilván akkor, ha tényleg ő is kell a cégnek és jól dolgozik.


Ennek ellenére én mennék a helyetekben, főleg, ha a kinti szerepét nem tarthatná meg és miattatok kellene más szerepben vagy kisebb csapattal dolgoznia. Nem tudom mekkora cégről és melyik cseh városról volna szó, de szerintem ha angolul tudsz az már jó kezdet, tudsz kommunikálni a fiatalokkal, férjed kollegáival és esélyesen az ő családtagjaikkal.


Nem tudom milyen fizetést kap a férjed, de feltételezem nem csehországi/magyarországi statisztikai átlagot, ha kihívták külföldre, így a gyerek mellé el lehet gondolkozni egy mindenes segítő (takarítónő, aki néha főz, segít, stb.) felvételén is, kint is elég gyakori ez és náluk se jobb a munkaerőpiaci helyzet.


A szülők valóban nem lesznek a szomszédban, de Csehország nem a világ vége, 5-6 óra alatt simán hazavezethettek vagy ők mehetnek ki, illetve rengeteg és relatíve nem drága busz és vonat jár.

2013. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a helyében átkéretném magam a Mo-i munkahelyre. Lehet hogy nem tart örökké, de ki mondja meg, hogy Csehországban 100%-ra biztos a helye?

Ha van lehetősége Mo-n ugyanannyiért dolgozni mint kint, akkor biztos ezt választanám. És ezt is választottam, mi családostul költöztünk haza pár éve külföldről ugyanígy, nekem nagyon sokat jelentett hogy a nagyszülők, barátok a közelünkben vannak, kint nem sok barátunk volt.


2 havonta lát titeket a férjed az elég rossz lehet, én biztos nem bírnám, és neki sem lehet jó.

2013. szept. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok angolul sem, németül tanultam csak (szakos gimnázium miatt), de nem megy valami fényesen. Ja, és nincs autónk. A férjemet nem kihívták, hanem ott talált magának munkát.
2013. szept. 27. 19:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden csak a pénztől függ. De ebből amit leírtál a kinti állása biztosabbnak tűnik. Szerintem nektek semmibe sem telik kimenni, szóval én a helyetekben mennék. Ha jól értem az egyetlen pozitívum Magyarországgal kapcsolatban, hogy itt vannak a szülők, akik segítenek a kicsivel. Hát ha egész nap úgyis otthon vagy, szerintem tudsz vigyázni a gyerekre. Ha nem dolgozol, akkor megintcsak nem kell különösebb nyelvtudás kint sem. A boltba elmész, meg a játszótérre, és ennyi.

Ha viszont visszaköltözik, és egy hónap múlva már nem lesz állása, akkor meg mi lesz veletek? Az utcára nem mehettek. Szóval szerintem örülni kell ha van munkája kint, és kimenni utána.


Mennyit keres?

2013. szept. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezném, hogy mit lát, hogyan érzi a férjem magát. Szereti-e azt a helyet (munkahely, városrész, környezet), ha igen, egy kellemes és élhető hely, akkor a GYED alatt kimennék én a gyerekkel. Ha pedig eljön az idő, hogy visszamenjek dolgozni a gyerek pedig közösségbe kerüljön, akkor majd eldöntenénk hogy mi legyen.
2013. szept. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!