Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Szerintetek reális dolog...

Szerintetek reális dolog körbeutazni a Földet 1 év alatt?

Figyelt kérdés
2-en mennénk, fiúk, huszonévesek. Nyelvtudással nincs gond. Angol, francia, orosz és spanyol. Budapestről indulnánk Moszkva felé, át Oroszországon, de utána még nem tudjuk, hogy lefelé, Kína felé, vagy inkább át Kanadába és esetleg a Sziklás-hegységen majd az Andokon le. A kérdés az lenne, hogy ilyenre szerintetek mennyi pénz kellene, illetve pszichikailag kibírnánk-e. Egyébként mi egy "pár" vagyunk, ha ez számít.

2014. szept. 2. 00:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem egyszerű. Nem tudom mivel utaznátok, de ha nem repcsivel akkor rém unalmas lenne egy idő után az út. Ráadásul minden éjszaka megállni szállást keresni, drága és fárasztó. Én két hetes autós túrákon voltam, nagyon jó, de fárasztó. Mondjuk a fiatalok jól bírják.

Aztán kaja, tisztálkodást meg kell oldalni az sem egyszerű. Szerintem rengeteg pénz kell hozzá, főleg, hogy ha nyaralsz egy évig, akkor fizetésed sincs egy évig..

2014. szept. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem. Ha látni is akartok valamit és nem csak körbeutazni akkor egy év egy kontinens. Ha Európa nyugati államait és az USA-t kihagyjátok akkor kb 5-7 millió elég ha "minden" akkor kb 10 millió. Ha egy év egy kontinens akkor pl Ázsia kb 4 millió. ami a legtöbb pénzt viszi az a látnivalók belépődíjai és a repülések. Azt meg hogy egy pár vagytok Közép, Dél-Amerika és Ázsiában főleg közel-Kelet ne hangoztassátok. Én az 1 évet úgy csinálnám hogy Kelet felé indulnák. Akár a transzszibériai expresszel, aztán a Föld legjobb része, Dél Kelet Ázsia, majd Mexikó és Közép Amerikán át le Dél Amerikába és ott fejezném be.

Pszichikailag miért ne bírnátok?

2014. szept. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy év nagyon kevés. Vegyünk például csak egy nagyobb várost. Párizst se tudod rendesen megnézni 1hét alatt, mert annyi a látnivaló. Szerintem kezdjétek el portugáliába és onnan induljatok keletre. Minden nagyobb városnál álljatok meg és nézzétek meg a nevezetességeket. Így jó, ha európát körbeéritek, de sokkal tartalmasabb lesz.
2014. szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Sziasztok. Van egy par ( fiu, lany) akik kb 3 eve bringaznak korbe. Toluk kerdezgezhettek sztem....

Fent vannak face-n is. Nevuk Honeymoon around the

World.

Van honlapjuk is.... Ahol leirjak hogy napi mennyi

Koltopenzzel szamoltak, es osszesen mennyi penzzel indultak neki.

Ha jol tudom epp mexikoban vannak.

2014. okt. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!