Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Németországba költözünk...

Marcsu86 kérdése:

Németországba költözünk nemsokára párommal és 9 éves kisfiammal, milyen iratokat kell elintéznem?

Figyelt kérdés
fiam apjától elváltam és élettársammal mennénk ki.a munkahely kint,az albérlet el lesz intézve mire megyünk ki és a pénz is meg van mindenhez.kell e beleegyezö nyilatkozat a gyerek apjától?a suliból mikor írassam ki innen?és én mikor számoljak le innen a munkahelyemröl?be kell jelenteni valahová hogy kimegyünk? kell intézni valamilyen bankkártya,egészségkártya vagy ilyesmit?ja és le kell mondanom itthon a családi pótlékot?vagy ráér mert kitudja lehet itthon leszünk nemsokára?segítsetek!
2014. szept. 23. 04:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, kell beleegyező nyilatkozat.MAKnal kell bejelenteni, higy kulfoldre költözöl, le kell mondani a csaladi pótlékot. A gyamhivatalnak kuldeni kell egy iskolalatogatasit/befogadó nyilatkozatot a kint iskolából. Ha nem biztos, hogy kint maradtok, akkor az iskolából ne irasd ki, csak kérd a tanulói jogviszony szüneteltetését, a MAKnal pedig jelezd, hogy 3 hónapot nem meghaladóan kulfoldon tartozkodtok. Munkahelynel számít se bele, hogy minimum 30 nap az felmondási ido.
2014. szept. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az édesapa engedélye is szükséges, de lehet, hogy a Gyámhivatalé is.
2014. szept. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az sem art ha a gyereknek elore elintezed kint az iskolat, nem olyan egyszeru es magatol ertetodo dolog.
2014. szept. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2: Iden marciustol csak akkor kell a gyamhivatalt bevonni ha az apa nem egyezik bele.
2014. szept. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget
2014. szept. 23. 15:12
 6/10 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés ha én nem számolok le a munkahelyemröl.akkor kint hogyan fogok dolgozni papírok nélkül?mert bejelentett munkahelyröl van szó kint is?
2014. szept. 23. 18:17
 7/10 Singham ***** válasza:
Ezt a nem számolok le a munkahelyemről részt nem értem. Úgy akarsz kint lenni, hogy közben a jelenlegi cégednél alkalmazva lennél? Ez így nem fog menni.
2014. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem számolsz le, akkor renkdkivuli felmondással kirúgnak, aminek iratod a levet, mert akar kárpótlási díjat is igényelhetnek miatta.
2014. szept. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kinti munkavállaláskor nem kérik a magyar kilépő papírokat. Más ország, más szabályok, más dokumentáció.

Mondjuk nem Németországban hanem máshol, de tőlem útlevelet és a bizonyítványaimat kérték, plusz ami helyben kell (TB és hasonló számok). Szóval azokra a papírokra amit a magyar munkahelyeden kapsz, arra külföldön semmi szükséged nem lesz.

Viszont a saját érdekedben korrektül zárd le és mondj fel, tehát olyan ne legyen, hogy egyszer csak nem mész be, vagy nem töltöd le a felmondási idődet a szerződés szerint, mert kártérítést követelhetnek.

2014. szept. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha még aktualis, itt egy friss es eleg reszletes cikk:


[link]


Sok sikert, mi is koltozunk nemsokara :) Szinten iskolás gyerekekkel - és az itteni iskolából való "kijelentkezést" nem tudom sajnos, hogy hogy megy, de örülnék, ha majd leírnád a tapasztalataidat :)

2014. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!