Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Londonba valo kikoltozesnel...

Londonba valo kikoltozesnel mit kell pontosan a TB-vel tenni, illetve az adohivatallal pontosan mit kell elintezni?

Figyelt kérdés
Most fogom Junius 26-an kikapni az erettsegi bizonyitvanyom, majd Junius 30-an kikoltozni Londonba (dolgozni es elni). A batyam mar kint lakik 2 eve szoval a lakassal es penzzel nem lesz gond, mar mindent megbeszeltem vele, viszont a batyam nagy ivben tesz az ilyen kormanyzati ugyekre es nem foglalkozik veluk. Ezert toletek kerdem meg, hogy pontosan miket kell tenni? Annyit tudok, hogy kikoltozok es igenylek egy NI szamot, majd munkaba allas utan 15 napig be kell jelentenem az OEP oldalarol letoltott es kitoltott dokumentummal, hogy EGT tagallamban vagyok biztositott. Viszont azt a kinyomtatott es kitoltott dokumentumot, hol kell leadni? (hiszen mar kint leszek Londonban). A masik, van adoszamom (kis zold kartya, adoigazolvany), viszont meg soha nem dolgoztam es igy soha nem volt jovedelmem vagyis soha nem adoztam, igy mit is kell pontosan az adoszamommal csinalni, vagyis mit kell elinteznem a NAV-al?

2015. jún. 22. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj be a NAV-hoz, ők megmondják, mit és hogyan kell pontosan. Valószínűleg postán is elküldheted a kinyomtatott űrlapot, ők majd megmondják a címet.
2015. jún. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csinálsz egy ügyfélkaput, bármelyik városházán, önkormányzatban. Ha van ügyfélkapud, akkor interneten keresztül elküldheted a papírjaidat.


A NAV honlapjáról kell letölteni a formanyomtatványt, nem emlékszem fejből melyiket, nézz utána, valami T11 vagy nem tom. Azt kitöltöd, ebben leírod, hogy kiköltöztél, és ettől a naptól kezdve visszavonásig nem akarsz magyar TB biztosítást. Ezt feltöltöd az ügyfélkapuba, és ennyi. Postán kiküldik, hogy megértették. Az adószámoddal semmit nem kell csinálni. Egyedül az egészségügyi járulékodat kell visszamondani, a fent leírt módon.

2015. jún. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!