Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Külföldre költözés előtt mik...

Külföldre költözés előtt mik a legfontosabb dolgok amiket intézzek el itthon?

Figyelt kérdés

2017. márc. 8. 16:45
 1/6 anonim válasza:
81%
Kijelentkezni a tb-ből, mert attol h nem otthon dolgozol még kérni fogják ha benne vagy a rendszerben. Nem egyből csak lassan évek elteltével, amikor mar tetemes. Én 3év után jelentkeztem ki szerencsére mivel volt eu tb kartyam letudták kérni h kint fizettem így nem kelett visszamenőleg fizetnem. Ha eu-s országba mész akkor eu tb kartya, ha szakmaban mész dolgozni akkor a bizonyítványod lefordítva. Nem árt a sporolt pénz mindenesetre. Utlevél, megszokott gyogyszerekből pár doboz. Kezdésnek
2017. márc. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

- tb, egyúttal eu-s kártya - vagy valamilyen biztosítós kártya

- útlevél - nekem sürgősség nélkül egy hét alatt megküldték

- rohadt sok megtakarítás - első hó túlélés! -, elsősorban a szobabérlés (+kaució) miatt, a kaja másodlagos

- a bizonyítványod, szakvizsgád, diplomád stb., hivatalos! fordítása

- nem árt pár igazolványkép (pl. SBB-hez nekünk kellett de nem volt - bár a hölgy volt olyan kedves és készített helyben)

- nagy! gurítós bőrönd, hogy minél több mindent elvihess benne kényelmesen, de egy hátizsák sem árt a városban felfedezőúthoz :)

- ha van már munkád, szállást mindenképp nézz - Svájcban pl. eleve nem kaphatsz tartózkodásit, ha nincs "bejelentett" címed

2017. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Útlevélt muszáj? EU-n belül leszek.

Szerencsére a lakhatás, kaja adott lesz. Ingyen szállás + munkahelyen napi 2× étkezés ingyenes.

2017. márc. 11. 19:23
 4/6 Szász Ági válasza:
Én a fogorvoshoz is elmennék még itthon egy kontrollra. Ciki, ha kint zsibbad a fejed a fogfájástól. :-(
2017. márc. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenképp! Jövőhéten megyek oda is. :)
2017. márc. 13. 12:09
 6/6 xp ali ***** válasza:
100%
Indulás előtt vedd számba következőket: Ha magyar a munkaadód, VAGY nem beszéled a nyelvet VAGY azt hiszed, hogy ott nem kell keményen dolgozni VAGY nincs annyi pénzed, h 1-2 hónapig megélj ott belőle, AKKOR el se indulj. HA az előbbiek rendben, akkor jelkezz ki TBről, csinálj egy orvosi vizsgálatot, mondd el pár embernek, hogy hova mész, hogy tud elérni, mikor jelentkezel nála, és jó szerencsét!
2017. márc. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!