Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mi a véleményetek a klasszikus...

Mi a véleményetek a klasszikus autós-sátras-konzerves nyaralásokról?

Figyelt kérdés

Amikor egy család fogja magát, bepakol az autóba sátrat, hálózsákot, kempingfőzőt, horgászfelszerelést, szukut, konzervet, kétszersültet és elindul a Balatonra, vagy mondjuk a horvát, olasz tengerpartra.


Odakint igyekszik egy fityinget se költeni, nem is váltani helyi pénzt csak annyit amennyit muszáj, letáborozik a kempingben vagy vadkempingezik, eszi a konzerveket, kétszersültet, illetve bekeni magát szukuval és horgászik, a saját maga által fogott halat eszi.


Az út első napján még el van a szalvétába csomagolt kolbászos szendviccsel, addig se kell másra költeni, apuka horgászik, anyuka felderíti a környéket, hol lehet olcsón szerezni valamit, gyerek pucéran el van a strandon más gyerekekkel, ha nagyon sír, akkor kap egy gumimatracot vagy belépőt valami vízicsúszdára.


Este a kempingben ég a kempingfőző, sül a hal, szól a rádióból a zene, jönnek a szúnyogok, de a citronella elűzi őket, apuka autót szerel, anyuka halat pucol, gyerek a többi kempingbeli gyerekkel játszik.



2017. ápr. 7. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Ez úgy hangzik, mint egy nyolcvanas évekbeli ifjúsági film. Kicsit olyan nosztalgikus hangulat fog el tőle, de kedvem már nem lenne hozzá. Kényelmetlen. Öregszik az ember, na. :)
2017. ápr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Én még relatíve fiatal vagyok (90-es években születtem) és még volt részem hasonló nyaralásokban, azóta voltam már egy-kétszer szállodás, étteremben evős, modernebb nyaraláson is de valahogy nem az igazi :)


Kedvem van egy hasonlóhoz a nyáron a párommal, és ő is benne lenne, ti mennyire szeretitek manapság az ilyen utazásokat?

2017. ápr. 7. 21:33
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha kedvetek van hozzá, miért ne? Szerintem abszolút élvezhető lehet, ha a komfort hiánya nem zavar. Én törpevízmű vagyok, van, hogy éjszaka is ki kell mennem, nem szeretnék félálomban a sátor és a kemping nyilvános vécéje között ingázni. Abban mondjuk nem vagyok biztos, hogy manapság is simán horgászhatsz a vacsorához halat, és nem kell semmiféle engedély hozzá. De persze ki tudja?
2017. ápr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%

Mit vársz tőlünk? Elmeséltél egyfajta utazási lehetőséget.

Tudnánk jobbat is, EURÓPAIBBAT, CIVILIZÁLTABBAT, OKOSABBAT is.

te egyet kérdeztél. Biztosan lesz, aki tapsikol, biztosan aki fikáz.

2017. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Fiatalon ez még oké, bár inkább baráti társasággal, nem gyerekkel. Akkor úgyis a buli a lényeg, nem az, hogy van-e jacuzzi a szállodában.:-) Voltam még az "átkosban" úgy nyaralni, hogy a homokra terített lepedőn aludtam, kimustrált katonai sátorban, néha a magunk szedte kagylót sütöttük meg vacsorára, sorbaálltunk a tömegtusolónál, amiből csak hideg víz jött, angolvécé helyett csak guggolós volt a kempingben, a kényes helyeken szénné égtünk a nudista srandon, de szuper jól éreztük magunkat.:-)
2017. ápr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is baráti társasággal voltam így, jó buli szerintem, bár a konzervek elhagyhatók. Kettesben inkább a szállodás jött be. Most már gyerekkel szintén. Ha nagyobb lesz, lehet sátrazgatunk is majd, hogy kipróbálhassa.
2017. ápr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha ehhez van kedvetek, miért is ne? Más kérdés, hogy én személy szerint ki nem hagynám a helyi kajákat és az autózást sem annyira tartom jónak, mivel nem tudsz a helyiekkel beszélgetni, a vonattal ellentétben.
2017. ápr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én egy nyaraláson belül vegyítem a városi szállodás és a klasszikus sátras szállást. A 3-4 hetes nyaralásom alatt pl. nagyvárosi ismerkedésnél szállodában lakok pár napig de továbbmenve kempingbe megyek. Persze ott nem konzerven élek, hanem reggelit csinálok magam, aztán bekocsikázunk a közeli kisvárosba nevezetességeket látogatni, a városban ebédelünk, este visszamenve a kempingbe főzők egy kiadós vacsorát, közben kortyolgatom a bort. Ennek is megvan a maga varázsa. A mellettem sátrazó nagyszámú holland, német, cseh vagy belga turisták is ugyanezt csinálják.
2017. ápr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is voltam még a szüleimmel hasonló körülmények között. (80-as évek.) De akkor azért pakoltuk fel az egész konyhát, mert akkoriban csak a keleti országokba lehetett utazni, ahol üresek voltak a boltok, semmit nem lehetett kapni. Ez a felcsomagolás azóta is benne maradt az emberekben. Később, a 90-es években mi is rájöttünk, hogy felesleges a kaját cipelni, már van mit enni (pláne akkor Görögországba volt menő utazni), jók a helyi ízek, megfizethetőek, a konzervek pedig pocsékok, hazahoztuk vagy kidobtuk őket.


Manapság is kempingezünk évente pár napot, de nyaraláskor, hosszabb időre inkább apartmanba megyünk. Kaját nem viszünk, mindenhol jó az ellátás, nem kell az aszott szendvicset és borzalmas konzervet enni. Az előfordul, hogy ott vásárolt anyagokból főzünk, grillezünk egy-egy alkalommal. Ami a strandmatracot, csúzdajegyet illeti: az simán smucigság, ha valaki nyaral, de ilyen apró örömöket nem enged meg magának és a gyerekeinek. És sajnos a magyarok híresek erről...

2017. ápr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

Szép-szép amiket leírtál, de ez sok tekintetben már a múlté!

Vadkempingezni nemigen fogsz sem Horvát- sem Olaszországban a tengerparton.

Horgászni is csak engedéllyel.

A kempingezés meg már nem annyira olcsó mint régen. Többnyire egy normális apartmant is lehet kapni hasonló áron, ami komfortban nem összehasonlítható egy sátrazásos-konzervmelegítős-közöswécés nyomorgással.

Ja és szúnyogokkal is csak a Balatonon fogsz találkozni.

2017. ápr. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!