Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Milyen túracipőt hordanak,...

Milyen túracipőt hordanak, akik vízmosásokon kelnek át?

Figyelt kérdés
Én már többször inkább visszafordultam, ha ilyenkor télen olyan vízmosáson kellett volna átkelni, ahol elmerült volna a cipőm a vízben. Pedig nyilván, akik komolyan túráznak, ősszel is átkelnek vízmosásokon. Ők sima túracipőben mennek, amit hagynak elázni és nem zavarja őket, vagy van erre valami praktika?
2017. nov. 8. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Nézd, egy középkategóriás túracipő megfelelően rendben tartva és nem szakadt állapotban kint tartja a vizet addig a pár másodpercig. Persze ha átbukik a peremén a víz, akkor cuppogsz benne egy jó tíz percig. De a lábad meleg és nem fog megfagyni, legfeljebb egy kicsit lehűl. Ezzel együtt a tartalék zokni nem hülyeség, mert a vizes cipő belsőrészből ugyan átveszi a nedvességet idővel, de jóval kevesebbet, mint az elárasztott zoknid.
2017. nov. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
en lehuzoma cipot, zoknit es mezitlab megyek at vagy papucsban, minusz fokokban is, aztan lab torles, zokni vissza es a szaracipoben tovabb, olyan cipo nincs ami pl 40 cm vizben nem azik be
2017. nov. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én nyáron próbáltam mezítláb, de akkor meg a síkos köveken csúszik a lábam... Szóval akkor erre nincs speciális cipő, vagy vízálló zokni, hanem ha vizes lesz,hát vizes lesz?
2017. nov. 8. 21:04
 4/10 D. Brasco ***** válasza:
39%
Gore-tex szövetből készült bakancsok igazan jok ilyen helyzetben!Persze azok is beaznak,de sokkal könnyebben szárad meg!
2017. nov. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Nézd én nem vagyok vízmosásjáró, de tudok gondolkozni.

Ha télen elmerül a cipőd a jéghideg vízben és utána továbbra is abban tocsogsz, esélyes egy komoly felfázás, ami nem lesz vicces, mert könnyen bele is lehet halni.

Viszont van egy filléres megoldás!

Viszel magaddal két db erős műanyagzsákot, amit a lábaidra húzol combközépig, és egy-egy erős befőttes gumival rögzíted.

Ha átkeltél leveszed, és összetekerve elteszed a következő alkalomra.

Csáá

2017. nov. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
* pl. erősebb szemeteszsák is jó.
2017. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kerdezo, egesz pontosan milyen vizmosasokon akarsz atkelni, milyen mely, milyen hosszu, milyen hosszu a tura, egy napos, tobb napos stb. Ha leirod, priviben adok par tanacsot.
2017. nov. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Írtam, köszönöm előre is.
2017. nov. 11. 07:20
 9/10 l ember ***** válasza:

vízben mindenképp csúszik a lábad, azt javaslom, vágj két túrabotot, amivel kitámasztasz, négy lábon mégis könnyebb


a vízmosás egyébként eróziós geomorfológiai forma, gyakran nem folyik benne semmi, amire gondolsz, az a patak


[link]

2017. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm, én azt hittem, a patakban alapból több a víz ;) a túrabot is jó ötlet, azt amúgy is gondoltam beszerezni.
2017. nov. 12. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!