Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyiért, hol és milyen...

Mennyiért, hol és milyen túracipőt (bakancsot) érdemes venni?

Figyelt kérdés

Szeretek túrázni,bár nem tudok túl gyakran menni. Eddig csak egyszerű edzőcipőkben túráztam,de tapasztaltam,hogy ezek nem feltétlenül a legjobbak a túrázáshoz. Tehát szeretnék venni egy túracipőt(lehetőleg magas szárút),viszonylag jobb minőségben,de kedvező áron. Hol,milyen üzletekben érdemes keresgélnem? Milyen márkát válassza? Mennyit szánjak rá? Ha valakinek konkrét tippje van,azt is szívesen fogadom.

Előre is köszi szépen a válaszokat!



2017. szept. 28. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Túracipőknél, bakancsoknál az A.B,C,D betűkkel jelzett kategória jelzi, hogy milyen terepre, használatra szánták.

Itt vannak leírások erről a besorolásról:

[link]

[link]

Középhegységi túrázáshoz tavasztól őszig elegendőek az "A" vagy "AB" kategóriás túracipők. Télen, havas körülmények között kellhet az eggyel erősebb, "B" kategória.

Üzletek kifutó termékeit érdemes megnézni. A bakancs is divatcikké vált, de egy tavalyi modellben ugyanolyan jól lehet túrázni nemcsak idén, hanem évekig.

Nekem a Tengerszem választéka jött be (Budapest, Dohány u. 40. tengerszem.hu) Hozzáértő eladók vannak, akik maguk is túráznak, másznak.

2017. szept. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
mountex decathlon
2017. szept. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!