Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hogyan kell egy utazást jól...

Hogyan kell egy utazást jól megszervezni?

Figyelt kérdés
Idén én szervezek egy síelést, meg majd valami nyári kiruccanást is. Még soha nem kellett efféle dolgokban tevékenykednem, tudnátok segíteni abban, hogy milyen oldalakon érdemes szállást foglalni, meg milyen "lépéseket" szükséges megtenni a szervezés során? Most külföldi utakról van szó, de szeretném, ha olyan tanácsokat adnátok, amelyeket egy belföldi utazás leszervezése során is tudok alkalmazni. Nagyon köszönöm előre is annak, aki készséggel, kompetensen segít!

2018. jan. 7. 08:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem először beszéljétek meg, kit, mi érdekel, hova utazna legszívesebben. Aztán el kell dönteni, az adott régión belül mi érdekel titeket és mikor nagyjából hol alszotok. A Tripadvisor és a VirtualTourist oldalakon nagyon jó képet kaphattok a latnivalokrol, de én a mai napig szívesen olvasgatok útikönyveket is, azok kicsit struktráltabbak - és akar neten is letölthetők.


Utána menetrendeket érdemes nézni, a RometoRio sokat segít, de Európában a bahn.de is jó kiindulási alap. Vagy csak beírod a két pontot Google vagy a Google Maps felületen és máris kiad valamilyen tömegközlekedési lehetőséget. Esetleg tedd hozzá, hogy how to get from Amsterdam to Paris vagy bus Chisinau Iasi, ilyenek.


Ha már megvan, honnan hova és mikor tudsz eljutni, szállást célszerű foglalni. A booking.com oldalt ajánlom, de jó a couchsurfing vagy az airbnb is. A couchsurfing speciális, ott szívességi alapon magánembereknél lehet megszállni, a másik kettő hagyományosabb szállásokat jelent. Én általában minél tovább lemondhato szallasokat keresek, ki tudja, mikor változik valami.


És nagyjából ezzel egy időben szoktam megvenni a menetjegyeket is.


Egyes látványosságoknál nagyon sok a turista, érdemes akar hetekre előre foglalni jegyet. Fontos, hogy ezt mindig a hivatalos weboldalon tedd, sok a lehúzós és kamu ügynökség.

2018. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. kitaláljátok, hogy hova és kb. hány napra...

2. utánanézel, hogy milyen látnivalók vannak, amik titeket érdekelnek, összegyűjtöd a címeket, nyitvatartást, árakat. ha van városkártya amivel tömegközlekedhetsz és múzeumozhatsz vagy ide-oda bemehetsz kedvezményesen, annak is utána nézel.

3. az előbbi infók alapján véglegesítitek, hogy hány nap legyen és mi legyen a dátum, vagy pótdátum...

4. megnézed, hogy mivel tudtok oda közlekedni, vonat, busz, repülő, mely napon érdemes oda és hazautazni...jó autós útnál ez mindegy.

5. keresel szállást az igényeitek szerint, és mielőbb foglalsz.

6. persze ha sokan utaztok, nem árt a társaktól előleget beszedni, nehogy mindenki lemondja... :)

7. ha megvan a szállás, lefoglalva, aztán figyelsz, hogy az utazáshoz a jegyeket időben beszerezd. Tényleg, néha szoktak akciók lenni, vagy egyes országokban ha többen utaztok, van kedvezmény. Pl. Németországban szokott lenni olyan jegy, hogy 5 fő is utazhat vele egyszerre, az jobban megéri, mint /fő külön...

8. na és az utazásig gyűjtögeted az aktuális infókat a környékről.

9. Nem árt listát csinálni előre, hogy mit viszel magaddal, és mindenkit piszkálni, nehogy otthon felejtsen valamit.

10. biztosítás kötést érdems fontolóra venni

(-11.) durvább országokba menet jó előre átgondolni oltásokat, gyógyszert vinni, stb....

+útlevél legyen érvényes sokáig...

+térkép is legyen, ne csak online...

Mit mondjak még?

2018. jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem síelés esetén érdemes megnézni az utazási irodák ajánlatát is. Pl. Franciaországba biztosan nem mennék autóval, hanem egy buszos úttal. Autóval max. 1000 km távolságra érdemes szervezni, ha egy nap alatt oda akartok érni.

Először döntsétek el, melyik ország, melyik sírégió. Aztán, hogy mikor és milyen árfekvésű szállást szeretnétek. Lefoglaljátok a szállást, és onnan már minden megy a maga útján.

Az jó ötlet, hogy szedj be előleget a többiektől, nekem is van olyan ismerősöm, aki rendszeresen meggondolja magát 2 nappal az indulás előtt, legalább ne bukj a szervezésen.


Szerintem elég későn kezdesz el szervezni, nem sok lehetőségetek lesz...


Ha nyáron repülővel mentek, először a repülőjegyet kell megvenni és ahhoz igazítani a szállást. Azt már áprilisban érdemes elkezdeni szervezni. Autós utat ráér később, de a jó szállásokat már most tömegével foglalják.

2018. jan. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!