Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Angol nyelvterületű országba...

Angol nyelvterületű országba költözés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, olyan emberek véleményére vagyok kiváncsi, akik kiköltöztek külföldre.Hogyan történt? Az angolom jó, de persze szeretném a kiutazással még magasabb szintre emelni. Ez a költözés persze nem mostanság fog megtörténni. Elsőnek is Erasmussal szeretnék kiutazni, hogy megnézzem, hogy milyen is odakint. Főleg Amerika és Anglia érdekel. Habár,ha valaki máshol él azoknak a tapasztalatát és történetét is szívesen elolvasom. A válaszaitokat előre is köszönöm!

2018. márc. 27. 06:58
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Svájcban élek.


Első dolog volt a munkaszerződés, és átmenetileg egy apartmanban éltem - mert tartózkodási (minimum L, de a B jobb) kötelező a lakásbérléshez, de lakcím nélkül meg nem kapsz tartózkodásit

Aztán mikor megkaptam a tartózkodásit októberben, elkezdtem lakásokat nézegetni.

Decemberben visszajeleztek, hogy okés, megkapom a lakást (kisváros Zürich mellett). Az összes spórolt pénzem ráment a 3 havi kaució plusz első havi lakbér kifezetésére (majdnem 5000 chf), de amint megjött az első fizum a cégtől, már nem volt baj. :)


Lassan 3 éve élek kinn, szeretem a munkámat, jól keresek, a párom is velem él már, szóval nekem bejött itt minden :)

2018. márc. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is menj oda, ahova a legkönnyebb és legolcsóbb kijutni, ez jelenleg UK, ahol EU-s ország állampolgáraként szabadon vállalhatsz munkát és telepedhetsz le. Jó ötlet az erasmus, viszont mire leketyeg, lehet, hogy az UK munkavállalás már nem lesz olyan egyszerű a brexitnek köszönhetően.


USA, Új-Zéland, Ausztrália, Canada bevándorlási szabályai elég szigorúak, számos feltételnek teljesülnie kell mire legálisan munkát vállalhatsz és tartózkodhatsz ezekben az országokban.

2018. márc. 28. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi Írországba költöztünk a férjemmel. Előtte sokat olvastunk arról, hogyan működnek itt a dolgok, miket kell elintézni és arról is tájékozódtunk, hogy a kezdőtőkénkkel kb. meddig húzhatjuk ki, ha minden rosszul alakul. A releváns Facebook-csoportba is írtunk, onnan is kaptunk egy-két hasznos tippet. Próbáltunk Magyarországról munkát találni, semmi sikerrel. Úgyhogy vettünk két bőröndöt és két repülőjegyet és uccu neki, ismerős, barát és munka nélkül.

Azt mondanám, hogy ez a módszer ma már nem túl célravezető. Mármint jópár évvel ezelőtt biztos jobban működött, mint most, amikor a kivándorlás teljesen természetes. Mindkettőnknek van diplomája (elvileg hiányszakmában), angolul beszélünk, mégis 11 hónapba telt, mire mindketten kiszakadtunk a mosogatás-McDonald's-call center-körből.

Szóval a tanácsom, hogy tájékozódj és építs kapcsolatokat! :)

2018. ápr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!