Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ti pénzt visztek a nyaralásra,...

Ti pénzt visztek a nyaralásra, vagy kártyát használtok?

Figyelt kérdés
Nekem olyan fura, hogy sokan kérdik, hogy mennyi pénzt vigyenek nyaralni... Szerintem mindenki bankszámlára kapja manapság a fizetését, de akkor nem a kártyát használja? Én sosem szoktam civilizált országba úgy mindenestől kp-t vinni, max némi aprót, ha véletlen kell valahol. Magyarán megérheti valami miatt a nyaralásra szánt teljes költőpénzt kp-ban vinni magunkkal?
2018. máj. 15. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

minenképpen viszek készpénzt is.

soha nem lehet tudni mi történik..

elhagyhatom a bankkártyát

ellophatják

elnyeli az automata

stb.

2018. máj. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én meg pont úgy vagyok vele, hogy a kp-t is ellophatják, na meg akkor ott állsz x euróval/kunával, ha kell, ha nem. Ha meg kártyával fizetsz, akkor pont annyit adsz ki, amennyire szükséged van, magyarán se többet, se kevesebbet.
2018. máj. 15. 14:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én vegyesen oldom meg. Ez a legbiztonságosabb, hiszen ha a kártyát nem fogadjak el valahol, nem vagy meglőve, de nem viszek annyi pénzt sem, hogy nagy bajba kerüljek, ha ellopnák.
2018. máj. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én viszek ezt is, azt is. A kártyát is ellophatják, tengerpartra például egészen biztosan nem vinném le, és hagynám őrizetlenül, amíg a vízben vagyok. Ugyanakkor napernyőre, kajára stb. kell, hogy legyen valamennyi pénz nálam. Inkább leviszek magammal 20-30 eurót készpénzben, a többi pénzt és a kártyát pedig a szobában, a széfben hagyom. Akkor ha meg is lopnak, nem az összes pénzem tűnik el. Hiába biztonságos a kártya olyan szempontból, hogy le lehet tiltani, attól még nem fogok külföldön fizetni tudni, ha épp lenyúlták, és nincs nálam készpénz.
2018. máj. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Pont a kunával ne példálózz, nekünk Pulában alig lehetett valahol kártyával fizetni, mindenhol a kp-t nyomták.


Amúgy is-is, nekem ALAP, hogy legalább 50-100 chf van nálam, mert bármi lehet, múltkor pl. meghalt a kártyám és ha nincs nálam pénz, akkor 3 napig nem is eszek.

2018. máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Is-is, pl automaták (jegy, parkoló, ital) nem szokott elfogadni kártyát.
2018. máj. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"na meg akkor ott állsz x euróval/kunával, ha kell, ha nem."

Legfeljebb marad a következő nyaralásra. :) Mondjuk mi 90%-ban eurós övezetben szoktunk nyaralni. Turisztikailag kiemelt területeken pedig Horvátországban sem volt soha gond, ha nem volt nálunk kuna csak euro. Elfogadták mindenhol. Szállást például sosem fizettünk még kunában, eleve euróban kérték. Ahol ragaszkodnak a kunához (szupermarketek stb.), ott meg kártyával is lehet fizetni.

2018. máj. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Kártyát viszünk. Az mindenütt jó.

Igaz, a mi családunkban nincsenek debilek, nem hagyjuk el, nem felejtjük benn az automatában, és hiszünk a 21. században.

2018. máj. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
71%
Szerintem jó ha van nàlad kèszpènz is, de mi is többnyire kàrtyàt hasznàlunk.
2018. máj. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%
Én olcsóbb nyaralásokra szoktam menni, mint hogy mindenhol kártyával tudjak fizetni, ezért viszem készpénzben a pénzt.
2018. máj. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!