Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ti pénzt visztek a nyaralásra,...

Ti pénzt visztek a nyaralásra, vagy kártyát használtok?

Figyelt kérdés
Nekem olyan fura, hogy sokan kérdik, hogy mennyi pénzt vigyenek nyaralni... Szerintem mindenki bankszámlára kapja manapság a fizetését, de akkor nem a kártyát használja? Én sosem szoktam civilizált országba úgy mindenestől kp-t vinni, max némi aprót, ha véletlen kell valahol. Magyarán megérheti valami miatt a nyaralásra szánt teljes költőpénzt kp-ban vinni magunkkal?
2018. máj. 15. 12:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Is-is. Ha olyan orszagba megyek, ahol elterjedt a kartyas fizetes, akkor kevesebb kp-t viszek. Pl voltam munka miatt londonban 3 napot, oda nem is vittem fontot egyaltalan, csak bankkartyat.

De most voltunk thaifoldon, oda viszont szinte az osszes koltopenzt kp-ban vittuk, mert nem lehetett es nem is mertem kartyaval fizetni, csak szallodaban es szupermarketben. De etteremben, taxiban, automatanal csak keszpenzt fogadtak el.


De amugy en leginkabb itthon, magyarorszagon vagyok kiakadva mikor allok a sparban a penztarnal es fizetnek elottem 20 ezressel, aztan meg orakig keres 60 ft-ot aproban, mert nem tudnak neki visszaadni... nem ertem hogy a 21. szazadban miert nem lehet legalabb boltban kartyazni, sokkal gyorsabb....

2018. máj. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Fejlett országokba én is kártyákat viszek, de 20-30 euró és pár dollár mindig van nálam, megmaradt.:-) Kinti automatából készpénzt levenni is sokszor jobban megéri, mint itthon valutaváltónál vásárolni. Viszont minden évben megyek olyan helyre is, ahol mindenképp kell készpénz (Ázsia, Afrika), necces lehet az automata és/vagy igen kevés helyen van, a kártyás fizetés is csak korlátozottan elérhető. Ilyen helyekre többnyire dollárt viszek, és kint váltom be helyi pénzre, amennyi szükséges.
2018. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Itthon kB csak kártyát használunk a hétköznapokban is, külföldre mindig viszünk kpt is.
2018. jún. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!