Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Egyiptomi nyaralás esetén...

Egyiptomi nyaralás esetén milyen gyogyszerekket vigyek magammal?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy sajnos a viztöl mehet az ember hasa,az oké hogy nem iszok csapvizet,de szerintem igyisugyis elkerülhetetlen ha peldaul gyümölcsöt eszek azért az érdekelne milyen megelözése van ennek az egésznek? oltásra nem mentem el.

2018. júl. 27. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Hasfogót, pl. Smectát, Normolyt port, meg esetleg valami antibiotikumot, háziorvos ír fel neked. Legutóbb Normixot vittem ázsiai utazásra, de végül nem volt rá szükség. Van Neomagnol nevű vízfertőtlenítő tabletta, amit gyümölcs mosásához pl. remekül lehet használni.

Igazság szerint ez egyéni érzékenység kérdése is, jó pár trópusi országban jártam, simán mostam fogat csapvízzel, ettem gyümölcsöt étteremben, utcai árusnál is, kajáltam szintén utcai árusoknál, komolyabb bajom sose volt. De van olyan barátnőm, aki minden előírást betartott, és pont egyiptomi utazás után még két hétig kezelték itthon.

2018. júl. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jónéhányszor voltam Egyiptomban, mindent megettem amit adtak, sosem irtóztam a csapvíz használattól és láss csodát, semmi bajom nem lett.

Persze én is hallotttam olyan esetekről, hogy az ismerős ismerősének a szomszédja fosott és azt mondja, szedte az ottani patikákban kapható filléres gyógyszert, az Antinalt.

De ha hiszel nekem, nem parázod túl ezt a dolgot. A legnagyobb veszélyek, amik rád leselkednek ott csökkenő sorrendben: hőguta, napszúrás, cápatámadás.

2018. júl. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én utazáskor mindig viszek magammal széntablettát és normaflort. Viszek még algopirint is, meg gyomorégésre valamit, például gaviscont, meg puffadás ellen espumisant vagy degasint. Plusz viszek hányás ellen daedalont is. Ezek ha külföldre ha belföldre megyünk mindig nálam vannak.

És élvezd a nyaralást, ne görcsölj rá erre!

2018. júl. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én vagy 15 éve járok rendszeresen Egyiptomba, az első években rendszeresen kaptam hasmenést, de nem volt vészes, egy-két nap után elmúlt. Most már megszoktam, ritkán kapok el valamit. Amúgy ott a helyiek is ilyen fostosak, olyan ez, mint nálunk a nátha... Szinte elkerülhetetlen.

Felesleges felpakolni egy egész gyógyszertárt, kinn lehet kapni Antinalt, ahogy írták, az a legjobb a helyi bacikra. Angol használati utasítás is van hozzá. Érdemes egy napot koplalni (nem cukros keksz, víz).

2018. júl. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9%
Kairoban erosen klorozzak a csapvizet, siman ihato, mashol ne idd meg de minden masra jo.
2018. júl. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Kairóban se igyál csapvizet, nem tudom az előző miért ír ilyet. Én most jöttem haza, nem lett bajom, de fogat is ásványvízzel mostam. Ha magad mosod a gyümölcsöt, ásványvízzel tedd, amúgy ha luxusszállodába mész, ott azzal mossák. De ettem zöldséget máshol is, és nem lett baj, bár nem volt a legjobb az emésztésem. Lehetőleg kerüld szállodán kívül a nyers zöldséget, gyümölcsöt. Vigyél széntablettát meg fájdalomcsillapítót, megelőzésként pedig szedjél probiotikumot.
2018. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Fogamzásgátlót
2018. júl. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!