Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Van itt olyan, aki próbálta...

Van itt olyan, aki próbálta már a backpacker életstílust?

Figyelt kérdés
Engem nagyon foglalkoztat ez az életfilozófia, ugyanakkor nőként, egyedül veszélyes lehet. Ha van itt köztetek backpacker, elsősorban nők, akik egyedül utaztak, akkor esetleg leírnátok a tapasztalataitokat? Ezen kívül nagyon érdekel mindennemű történet erről. Tudom, hogy nem fenékig tejfel ez az típusú utazás és sokszor meg kell húznia magát az embernek, de egyelőre nagyon szeretném kipróbálni úgy egy év múlva, hiszen 17 évesen ha jól tudom még nem lehet, mert még szállást sem tudnék foglalni. Nagyon várom a válaszokat! Előre is köszönök, minden őszinte választ! Szép napot nektek!

2018. aug. 6. 14:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azért lássuk be, hogy élmény és élmény között van némi különbség.

Persze ha neked az is élményszámba megy, hogyha elkapsz valamit, akkor ne az utazási rovatban osszad az észt, hanem az eü. rovatban, a fertőző betegségeknél!

2018. aug. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mit értesz a backpacker életstílus alatt?

Szerintem kezdd el kicsiben. Nem teljesen tiszta, de gondolom van valamilyen úticél a fejedben a "backpackerkedésen" túl, azok közül válaszd ki a legközelebbit, a legkönnyebben kivitelezhetőt, lehetőleg Európában. Legyen az az utazás mondjuk egy hét, aztán majd meglátod, hogy milyen.

Tényleg nem teljesen tiszta nekem, hogy mit takar a backpackerkedés. Mert mi például egy szál hátizsákkal szoktunk utazni, ami bele is férhet ez alapján, tömegközlekedve, magunknak szervezzük az egészet, alacsony költségvetésen, de a szállásunk mindig előre foglalt. Ez már az?

Ha linkelsz blogot, jobban el tudom képzelni, hogy az én tapasztalataimra vagy-e kíváncsi.

2018. szept. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én ugyan férfi vagyok, és ketten utaztunk, és "csak" egy hónap volt, de az tényleges hátizsákos stoppolás volt :)

Életem legjobb, legélménydúsabb hónapja volt (21 voltam). Szállás vadkemping, couchsurfing, ismerősök vegyesen. Egy hét alatt belerázódtunk kicsit, utána tök könnyű és élvezetes volt. Zuhanyoztunk esőben, kajáltunk kukából (nyilván józan ész segítségével), mosakodtunk jéghideg tengercseppben (Norvégiában), vagy a kikötő slaggjával (melegebb volt, mint a fjord vize), szétáztunk, hogy utána az útra kiterítve szárítsuk a ruháink, majdnem felgyújtottuk a sátrunkat (nagy volt a szél, és közel raktunk tüzet), begombáztunk Stockholmban, volt, hogy rendőrök vettek fel az autópálya széléről (khm tilos itt stoppolni), de nem büntettek meg, aludtunk egy teljesen random, nagyon kedves idősebb holland házaspárnál, akiknek gyönyörű lakásuk volt Haarlemben a 10. emeleten, rengeteg kedves emberrel hozott össze a sors.


Ha érdekel, mindenképp próbáld ki. Nem olyan veszélyes, mint sokan hiszik, főleg Európában. Esetleg keress egy utazópartnert. Azóta visszavágyok, és magamban tervezhetnek egy hasonló utat.


Hasznos tanár is egy ilyen út, sok mindenre megtanít.

2018. szept. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!