Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Tegyük fel, hogy képes vagyok...

Tegyük fel, hogy képes vagyok űrhajót építeni. Van jogom megépíteni és elhagyni vele a Földet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülye kérdés, de kíváncsi vagyok, hogy vajon vele született joga-e az embernek a bolygó elhagyása, avagy sem...

2018. nov. 18. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogod van elhagyni a Földet és jogod van visszatérni is ide:

Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata

13. cikk

2. Minden személynek joga van minden országot, ideértve saját hazáját is, elhagyni, valamint saját hazájába visszatérni.

1721 (XVI). ENSZ határozat: "a világûrt és égitesteket valamennyi állam szabadon kutathatja és használhatja a nemzetközi joggal összhangban"

[link]

További forrás: Az égitestek jogi heyzetéről

[link]

2018. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1721 (XVI). ENSZ határozat: "a világûrt és égitesteket valamennyi állam szabadon kutathatja és használhatja a nemzetközi joggal összhangban"


Én tulajdonképpen arra voltam kíváncsi, hogy mint magánszemély megtehetem-e...

Egyébként köszönöm a válaszod! :)

2018. nov. 19. 07:04
 3/5 A kérdező kommentje:

A kérdéseimre kultúrált válaszokat várok, ezért megkérném az óvodásokat, hogy inkább a homokozóban produkáljanak nagyot és ne az interneten.

Köszönöm! :)

2018. nov. 19. 08:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Maga szerintem az elhagyás és visszatéréssel semmi gond nincsen.


Amire biztosan szükséged lehet, az a légtér használati engedély. Ès gondolom pont ezért szerintem a jármüvednek is biztonságosnak kell lennie, hogy ne pottyanjon vissza a földre, másokban ne tegyen kárt.

2018. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jogod van, viszont tájékoztatást kell adnod a szándékodról. Először is az űrkutatási központoknak, hogy honnan indulsz mikor, nehogy pl egy műholdat vagy valamilyen kutatóeszközt megrongálj. Engedélyt kérsz a légtér használatára, hogy nehogy valamelyik utasszállító útját keresztezd. Ha ezeket megkaptad, imdulhatsz. Rádiókapcsolazod legyen, mert ezeket az engedélyeket visszafele is meg kell kérned.
2018. nov. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!