Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha nem tudok angolul akkor...

Ha nem tudok angolul akkor nem ajánlatos elhagyni nekem a Schengeni térséget?

Figyelt kérdés

Schengenen kívül már nem olyan szabad az utazás és ha kérdezgetnének tőlem és nem tudok válaszolni akkor be se engednének az országba.


Amúgy pénz meglenne rá, csak emiatt nem tudok menni :(



2018. jún. 7. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Édesanyám angoltudás nélkül utazott az Egyesült Államokba tavaly, le volt neki írva minden, s a vele együtt utazók is segítettek neki.
2018. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dehogynem. Menjél nyugodtan.

Biztosan lesz valaki, aki majd segít.

Egyébként meg annyira nem általános ez a kérdezősködés.

Eddig csak az USA-ba való utazáskor kérdeztek valamit repülős utazásnál. Voltak kelet-európai országokból olyanok, akik nem beszéltek semmilyen nyelvet, és akkor szóltak a tömegnek, hogy valaki tud-e segíteni.

Autóval a határon az útiokmányokon kívül a jogosítványt, forgalmit kérik (de ezt sem mindig), és megkérik esetleg, hogy nyisd ki a csomagtartót. De erre szerintem bárki bármilyen nyelven rájön :)

2018. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jó tudni :) De ez esetben feltétlenül Budapestről kell mennem közvetlen járattal és vissza mert ha egy magyar se lesz ott, akkor bajban lennék.

Az a baj azzal hogy papírra írogatom a válaszokat angolul, hogy egyrészt nem tudom miket kérdezhetnek illetve majd ő se biztos hogy el tudna igazodni melyik kérdéshez, melyik válasz tartozik ami a papíron van. Angolul beszélő rokonom van de külön kéne akkor neki repülőjegy is és hát nem olcsó megoldás ez.

2018. jún. 7. 14:04
 4/7 A kérdező kommentje:
Most jut eszembe a telefon... Olyat én már nem is használok telefonálásra :D
2018. jún. 7. 14:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk tanulj meg angolul?
2018. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Okostelefon, google fordító.

Beszéd alapján is fordít, csak internetkapcsolat kell.

2018. jún. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Angolból egy gyenge középfokra 1 év alatt különösebb erőlködés nélkül fel tudod húzni magad.
2018. jún. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!