Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » USA-ból repülök haza hónap...

Pete555 kérdése:

USA-ból repülök haza hónap végén, és Zürichben fogok átszállni (nem fogom elhagyni a repülőteret). Kell-e vámot/áfát fizetnem?

Figyelt kérdés
Eredetileg Frankfurtból jöttem volna, de sajnos Svájcon keresztül lesz az út, ami azért gáz, mert hoznék haza pár értékesebb dolgot (pl. Macbook Pro, egy kisebb objektív, meg egy kompakt fényképező). Ki is vittem fényképezőt, laptopot, nem nyilatkoztam arról, hogy mit vittem ki. Magyarországon a Svájcból érkező járatoknál van ellenőrzés? Ha a zöld folyosón megyek, akkor megállítanak majd? Ez az első repülésem, kifelé menet nem volt gond, de ettől parázok.

2013. okt. 8. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem a bolti csomagolásban hozod haza, és senki nem mondja meg, hogy hol vetted őket...
2013. okt. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Eredetileg Frankfurtból jöttem volna, de sajnos Svájcon keresztül lesz az út"


Nem tök mindegy? Mennyiben érint, hogy Frakfurt vagy Zürich? Ugyanazon vámunión belül van Svájc is mint Németország, és mint Magyarország. Tehát miért is érdekes?

2013. okt. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azt olvastam, hogy Svájc nincs benne az EGK-ban, ezért más vámszabályok vonatkoznak rá, mint a többi uniós országra. Sajnos ennél részletesebb információt az a negyed óra alatt, ameddig keresgéltem, nem találtam. Köszi a segítséget!
2013. okt. 9. 00:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Ferihegyen ha leszállsz, akkor is megállíthat véletlenszerűen egy tiszt, de tényleg ha gyári csomagban hozod, szerintem semmi gond nem lesz vele.
2013. okt. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"de tényleg ha gyári csomagban hozod, szerintem semmi gond nem lesz vele.

"


de tényleg ha NEM gyári csomagban hozod, szerintem semmi gond nem lesz vele.


amúgy egyetértek, mindenhol ezt javasolják, hogy dobd ki még Amerikában a csomagolást és akkor senki nem fogja azt hinni, hogy ott vetted

2013. okt. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak átszallsz Svajcban, a tranzit zonaban tartozkodsz, nem lepsz be az orszagba! igy pl. nem is kell majd svájci vízum (akármilyen allampolgar lennél.)


Ami az erkezest illeti, az nem mindegy a magyaroknak, hogy USAbol vagy Svajcbol erkezel? ugyanugy a 'Schengen kivüli' zonaba erkezel, ahonnan be kell lépni. Gondolom ha Frankfurtban szallnal at, akkor ott leptetnenek be 'Schengen zonaba'. vagy?


Angolul, nemetul jobb goglizni az ilyesmit, nyilvan nem te vagy az elsö...

2013. okt. 9. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: Svájc is része a schengeni zónának. Csak azért írom, mert úgy tűnik, te azt hiszed nem része.
2013. okt. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
en ugyanigy hoztam haza laptopot az usabol es senki nem allitott meg sehol. persze a csomagolast meg kint kidobtam. Tovabb meegyek, valoszinuleg ugyanezzel a jarattal jottem mint te. mar ha new yorkbol josz zurichbe aztan bp re. siess, mert az 50perc alig eleg az atszallasra. meg terminalt is kell valtani. aztan azota lehet mas a menetrend, de en majdnem lekestnem a csatlakozast mert mar eleve kesve indultunk.
2013. okt. 10. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!