Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mire elég 350ezer/hónap...

Mire elég 350ezer/hónap Észak-Amerikában?

Figyelt kérdés
Szeretnék kimenni egy félévet tanulni, ehhez van is csomó ösztöndíjunk (pl. San Diego, Rochester, Missoula), kapunk hozzá anyagi támogatást is (350ezer/hó), viszont mindent (lakhatás, megélhetés, utazás) ebből és saját zsebből kellene állni... Beszéltem már olyanokkal, akik kiutaztak már korábban és az irodában is érdeklődtem, de mindenki mást mond és a neten is annyi információt lehet találni, hogy nehéz így kiigazodni rajta. Van esetleg valakinek tapasztalata?
2019. dec. 28. 13:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Plusz még itthonról kapok tanulmányi ösztöndíjat is, de az a 20.000 forint igazából nem jelent semmit.
2019. dec. 28. 13:48
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha ebből kell a lakhatást is megoldani és nincs valami kedvezményes kolesz akkor ez bukta. Még az olcsóbb részeken is.
2019. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Van kolesz, csak az sem sokkal olcsóbb... Sőt, nekem azt mondták, hogy akár olcsóbban kijössz, ha lakást bérelsz több kiutazóval.

Amúgy nekem eddig azt mondták, hogy nagyjából kijöttek ebből a pénzből és bár rá kellett fizetniük (átlag 500.000 forintot mondtak egész félévre), de ennek nagy részét privát programokra költötték (pl. utazások).

2019. dec. 28. 14:05
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát ez oké, csak akkor baromira nem mindegy hol akarsz bérelni. Meg találsz-e olyat akinek adnak ki lakást, mert neked nem fognak úgy hogy kiállítasz csupasz s.ggel. Tehát ez semmikêpp nem lesz sima ügy. Én maradnék a kolesznál aztán ha letisztázódott kint a helyzet akkor elcuccolnék egy lakásba. De akkor az 500k az csak nagyon minimálban lesz elég.
2019. dec. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

Szloveniat javaslom ahol ingyenes az foiskolai/egyetemi oktatas, raadasul angolul tanulhatsz mint a sok amerikai fiatal aki ott van mert nem tudja az egyebkent roppant alacsony szinvonalu USA okitast. Itt csak a profit szamit ha az oktatasrol van szo, a tudas masodlagos, felesleges.

Ablakon kidobott penz ha belevagsz.

2019. dec. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

Szloveniat javaslom ahol ingyenes az foiskolai/egyetemi oktatas, raadasul angolul tanulhatsz mint a sok amerikai fiatal aki ott van mert nem tudja az egyebkent roppant alacsony szinvonalu USA okitast megfizetni. Itt csak a profit szamit ha az oktatasrol van szo, a tudas masodlagos, felesleges.


Ablakon kidobott penz ha belevagsz.

2019. dec. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem teljes képzést szeretnék végezni, hanem csak részképzést külföldön (ami szintén tandíjmentes, csak nyilván a megélhetési és kiutazási költségek magasabbak, mint pl. az általad említett Szlovéniában). Én a képzések színvonaláról sem hallottam sokkal rosszabbakat, tulajdonképpen az általam ismert kiutazók is mind pozitív véleménnyel tértek haza, de úgy alapvetően egy részképzés esetében mondjuk nem is azt kell tőle várni, hogy megváltsa a világot. Amúgy anglisztika-amerikanisztika szakos vagyok és emiatt elsősorban angol nyelvterületen szeretnék tanulni, mert még sosem voltam angol nyelvű közegben és vágyom rá. Így adja magát az USA, mivel angol partneregyetemünk nincsen.
2019. dec. 28. 14:58
 8/14 anonim ***** válasza:

350.000 HUF kb 1100 - 1200 USD (gugli szerint).

Ebbol telik napi kajara, es (ha van a koleszbol/koleszba szallito busz) kozlekedesre. Ha nincs a campusznak busza, akkor az szivas. Hja, es akkor meg nem fizettel a koleszert, es nem vettel egyetlen jegyzetet sem. Ha nagyon de nagyon sporolosan elsz, akkor kb 2000 USD/ho-val szamolj, de inkabb 2500 USD/ho. (kezdeti koltsegkent pedig venni egy kocsit legalabb 2-3ezerert, vagy berelni egy kocsit napi kb 30-ert, + kotelezo biztositas, ami 25 ev alattiaknak kb duplaja a normalisnak + benzin).

Szoval a kapott 350ezer HUF-hoz adj hozza havi 250ezer HUF.

Ebbol az osszegbol nem fog arra tellni, hogy ruhazkodj, buliba menj, vagy jobb etteremben egyel (meki, pollo loco, boltbol kenyer+felvagott, ilyesmik fernek bele)

2019. dec. 30. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8. valaszolo vagyok

San Diegoban egy bedroom apartman nagyon redva kornyeken 1500/ho, de ott a rendorok is csak golyoallo mellenyben es csukott szemmel 200-as tempoban vezetnek keresztul. Egy atlag kornyeken, ahol viszonylag jo a kozbiztonsag, 1800-2000/ho egy egy haloszobas lakas. Az egy haloszobas lakas egy haloszobat es egy nappalit jelent (egymasbol nyilnak), egy furdoszobaval es egy (altalaban kis) konyhaval - ergo oda nem koltozhet be mondjuk negy felnott szemely (a tulajok gyakran kikotik, hogy hanyan lakhatnak ott, ala is iratjak veled, es kb egy nap alatt kiraknak az utcara, ha nem tartod be. Hja, es ennyiert butorozatlant kapsz, tehat venned kell legalabb egy agyat, plusz szamolj a villany-gaz-futes araval (a szemet es a viz benne szokott lenni a berleti dijban).

A tobb kiutazoval kozosen berelt lakas jol hangzik, amennyiben talalsz olyan tulajt, aki hajlando igy kiadni. Altalaban egy hazat konnyebb igy berelni, de ott a berleti dij 3ezer es afolott van, viszont ott kevesbe szoktak kikotni a bennlakok szamat. Ha tehat bereltek egy 3haloszobas hazat, akkor abban lehet lakni mondjuk hatan, akkor egy 3ezres berleti dij 500/ho + rezsi. Viszont 6 emberrel egyutt lakni... eleg nagy riziko.


Nem vagyok egyetemista, de itt elek par eve.


Rochester (NY) es Missoula (Montana) lakhatasrol nem tudok irni, mindket allamban csak turistakent jartam es akkor motelekben aludtunk.

2019. dec. 30. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! Annyi, hogy mondjuk én egyetemista vagyok, csak pár hónapra mennék ki és nem arról van szó, hogy vízen és száraz kenyéren szeretnék élni, de nem is akarok többet vagy jobbat... Ebből a szempontból azért van különbség egy dolgozó, kitelepedni vágyó és egy tanuló ember között. Például iyenek, hogy mondjuk kocsi nem merülnek fel bennem, ahogyan mondjuk engem aztán az se zavar, ha öt másik emberrel lakom együtt egy nem túl komfortos lakásban (most is ugyanúgy hatan lakunk együtt kollégiumban). Tanultam már külföldön (mondjuk Európán belül, emiatt nem is erre alapozok), de ilyenek akkor sem jöttek számításba.
2019. dec. 30. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!