Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen termékek olcsóbbak/drág...

Milyen termékek olcsóbbak/drágábbak Amerikában?

Figyelt kérdés
Gondolom az étel drágább például. De mondjuk elektronikus eszközök, stb?
2020. ápr. 12. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A készétel drágább, az alapanyag, pl nyers hús, olcsóbb, főleg ha nagy kiszerelésben veszed.

Elektronikai cucc szinten olcsóbb ( magyar adó elég magas + artusjus miatt pláne) autó, benzin szinten olcsóbb.

Lakhatás inkább drágább, egészségügy már-már kifejezhetetlenul drágább, oktatás szinten nagyon költséges.

2020. ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Na meg a szolgáltatások is biztosan drágábbak, mint fodrász, kozmetikus, gázszerelő...
2020. ápr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Szolgaltatasok dragak, egeszsegugy nagyon draga. Ha peldaul hivsz vizszerelot, villanyszerelot akkor az dragabb lesz. Fodrasz is dragabb...

A benzin olcso, ruhak is olcsobbak.

Az autok ujonnan talan olcsobbak, hasznaltan nem igazan, szerintem a hasznalt autok dragak itt kint. Ezeket nehez ossszehasonlitani mert mas felszereltseggel, mas motorral aruljak itt az europai autokat illetve azokat a pl japan autokat amit mindket orszagban lehet kapni.

Elektronikus eszkozok olcsobbak altalaban.

Biztositasok dragabbak pl lakasbiztositas, autobiztositas, stb stb

Kaja dragabb de a gyorsetterem kb annyi mint Magyarorszagon. A svedasztalos kaja szerintem olcso itt kint. $12-15 ert ehetsz svedasztalos etteremben. Gyumolcsok, zoldsegek eleg dragak.

2020. ápr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egeszsegbiztositast nevezhetjuk dragabbnak, de, ha kiszamolod, hogy Magyarorszagon a fizetesed hany %-at vonjak le, + a munkaltatod mennyit fizet be utanad (amit tulajdonkeppen te nem kapsz meg a fizuddal), plusz hozzaadod a maszek fogasz-nogyogyasz-stb arat es az allami korhazban-dokinal a halapenzt, akkor az USA egeszsegugye olcsobb, es a rakos betegnek is van eselye meggyogyulni (nezzuk meg a rakos halalozasokat ott es itt).

En pl. itt es most annyi egeszsegbiztositast fizetek, amennyit Magyarorszagon fizettem+a cegem fezetett be utanam. De Magyarorszagon plusz 10ezerbe kerult, hogy az allami doki meltoztasson meghosszabitani a jogsimat, es ez volt 2000-ben. Es 40ezer volt, hogy leparkoltam a parkoloban a fogasznal + egy sima tomes. Es a varolista "lekuzdeserol" ne is beszeljunk... Szoval ezerszer inkabb itt, mint Pesten...!!!

2020. ápr. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Oh, es meg egy.

Azt, hogy valami dragabb, vagy olcsobb, ne ugy allapitsd meg, hogy siman atvaltod az osszeget. Szamolj ugy, hogy az egy orai munkaberedbol, vagy az egynapi munkaberedbol, vagy a havi fizetesedbol mit tudsz megvenni.

En pl. RN vagyok, es a kethavi netto fizetesembol tudok venni egy vadi uj Toyota Yarist. A kethavi netto fizetesembol le tudom tenni egy ket-harom szobas haz eloleget, es 2,5 evi netto fizetesembol tudok venni tehermentesen egy ketszobas hazat egy videki kisvarosban (pl. San Luis Obispo, vagy Lancaster).

Egyhavi fizetesem legalabb 1/3-at tudom megtakaritaskent felretenni, amikor szinhazba es hetvegi kiruccanasokra megyek. Most, hogy muszaj itthon ulni, a felet felre fogom tudni rakni.

Egy orai munkaberembol etteremben tudok enni (NEM gyorsetterem!!!)

Mekiben, KFC-ben, akarmilyen gyorsetteremben haromszor ehetek az egy orai munkaberembol.

Egyorai munkaberembol megcsinalja a hajam a fodrasz, es meg a borravalo is majdnem teljesen belefer (20% a borravalo nalam)

A havi osszes bevasarlas (ebben benne vannak a tisztitoszerek, papiraruk, kaja, minden) ketnapi keresetem.

Havi internet elofizetes 1,5 orai munkaber. Havi telefon 3,5 orai munkaber (mert nekem kell nehany extra szolgaltatas a munkam miatt, ezert sokat fizetek, de lehetne olcsobb csomagot fizetni, egy orai munkaberembol kijonne).

Autobiztositas (full extra biztositas, nincs onresz) az egesz evi biztositasom ket napi netto munkaberem (egy osszegben befizetem)

Es akkor most fussunk neki, hogy Magyarorszagon egy RN egy orai munkaberebol mire futja. Vagy vegyunk egy magyarorszagi atlagorabert.

Mi es hol olcsobb vagy dragabb...???

2020. ápr. 14. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Mi az a RN???
2020. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Tudomásom szerint regisztrált nővér, de természetesen tévedhetek.

2020. ápr. 14. 17:53
 8/12 anonim ***** válasza:

6 es 7

Igen. Registered Nurse.

2020. ápr. 15. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az USA-ban igen nagyok a fizetések közti különbségek, azaz a szorzók jóval nagyobbak. Egy mekis eladó megy egy kórházi orvos fizetésének az aránya jóval nagyobb szorzóval bír, mint idehaza.
2020. ápr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Egyebkent vannak errol videok a neten... es ott pl le vannak vezetve mennyi a fizetes es a kiadas havi szinten. Mindjar megkeresem a yt csatorna nevet
2020. ápr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!