Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyibe kerül körbeutazni az...

Mennyibe kerül körbeutazni az egész USA t ?

Figyelt kérdés
Életem első számú célja hogy beutazzam Amerikát.

2020. okt. 11. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az oda-vissza repjegyet leszámítjuk lakhatás 30-150 dollár/éjszaka, kocsibérlés 15-20 dollár/nap, benzinnek litere 200 forint, kajára igény szerint 10 dollártól a csillagos égig. Stoppolgatni azért nem éri meg mert 90 napod lesz ESTA-val úgy meg nem mindig tudsz a legrövidebb úton eljutni A-ból B-be.
2020. okt. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Relatíve kevés értelme van a kérdésnek. Az egész USA azt jelenti, hogy mondjuk napokig kukoricaföldek mellett autózgatsz a Középnyugat valami random pontján.


Egy átlagosabb 90 napos körút mondjuk 2-5 millió forint között megoldható, de nyilván ebbe minden nem fér bele.

2020. okt. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2

Javítom a kérdésemet *Egyesült államok nagyobb városait szeretném beutazni.

Lakókocsit bérelni és azzal végigcsinálni ezt a tripet olcsóbb mint autót bérelni és motelezni?

2020. okt. 11. 17:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok idot veszitesz az utazassal, szo szerint napokat. A lakokocsival raadasul nem repeszthetsz tul gyorsan, mas az uttartasa, foleg a kanyargos hegyekben, de sima kanyarban is tud jol felborulni.

Mi iden bereltunk lakokocsit - felve a motelekben levo esetleges virusoktol -, es egy muszakilag megbizhato, zuhany-wc-minikonyha a reggeli kavehoz, de kisebb lakokocsi berlesi dija volt 80/nap, plusz kotelezo biztositas. Erre jott ra a benzin, es a vizvetel-szennyviz-leeresztes dija. Kis napelem volt a vilagitashoz, de a kis huto es a minituzhely gazpalackos. Legkondihoz nem volt eleg a napelem, csak kempingben tudtuk hasznalni a legkondit. Ket het utazgatas + elotte-utana takaritas-fertotlenites + biztositas + kaja + ilyen-olyan viz-kemping stb. dijak + benzin, kettonknek kerult kb 2500 dollarba (mi csak csavarogtunk egyet Sedona, AZ kornyeken)

A nagyobb meretu lakokocsikhoz nem ervenyes a magyar (es amerikai sem) jogositvany, 5 tonnas, vagy 12 meternel hosszabb lakokocsihoz CDL kell.

A mini campvan-ok valamivel olcsobban berelhetok, de abban se wc, se zuhany nincs. A wc meg megoldhato a bokor aljan meg a benzinkutaknal, egyes boltokban, de a zuhanyzas...

Egyes varosokban megallhatsz az utcan barhol, de van, ahonnan ki vannak tiltva a lakokocsik (a hajlektalanok sokszor szereztek egy oreg lakokocsit, es aludtak benne tizen, es az ott lakok nem voltak boldogok, szoval kitiltattak a varosbol a lakokocsikat, es csak a kempingben alhatnak vagy a varoson kivul a lakokocsis turistak is.)


Ha autot berelsz es motelezel, akkor is veszitesz egy csomo idot - ahogy irta valaki elottem. Egy Los Angeles-San Francisco tavolsag tobb, mint 600 km, es nem tudsz mindenhol 120-szal menni, atlagsebessegnek kb 95 km/orara jott ki nekem ugy, hogy rendor nem intett le cikkcakkozasert vagy gyorshajtasert. Es akkor nem alltal meg sehol, tehat legalabb 6 orat szamolj a ket varos kozott, ugy, hogy nem allsz meg. San Francisco-Portland elviszi a teljes napodat (a hegyek miatt). Los Angeles-San Diego megteheto 2 ora alatt. Los-Angeles-Las Vegas lezavarhato durvan 4 ora alatt, ha nincs forgalom (mint hetvege korul mindig). De, ha Los Angeles-Phoenix a cel, akkor csak az ut elviszi majdnem az egesz napot, es akkor meg nem lattal semmit sem a varosbol.


Szerintem egy csomo idot megtakaritanal, ha kivalasztanad a varosokat, amiket meg szeretnel nezni, odarepulnel, ott a repteren berelnel kocsit (olcsobb, ha a repjeggyel egyutt rendeled meg a kocsit es a szallast). Kovalyogsz a varosban es a kornyeken 1-2-3 napot, aztan a repteren leadod a kocsit, tovabbrepulsz a kovetkezo varosba, beulsz a berelt kocsiba, ....stb. Ez mondjuk komoly elokeszuleteket igenyel, de szerintem ez a legjobb megoldas. Hidd el, rohadt unalmas heteken at napi hat-tiz orakat vezetni. Tudom, csinaltam, paromnak repulogep-fobiaja van. Nem marad energiad korulnezni a varosban.

2020. okt. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
20000 dolcsi
2020. okt. 13. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kurbelul ez olyan mintha megkerdezned milyen husszu egy sparga.
2020. okt. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!