Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Tapasztalt ESTA-val utazóktól...

Tapasztalt ESTA-val utazóktól kérdezem, mennyi az esély rá, hogy egy egész családot visszaforditanak a repülőtéren?

Figyelt kérdés

Én 10 éve élek a férjemmel az USA-ban. Mindketten amerikai állampolgárok vagyunk. A családom, még soha nem volt kinn látogatóban. Most viszont szeretnénk, ha az öcsém és a családja két hétre kijönne turistáskodni. Ha meg is kapják az ESTA-t, mennyi az esély, hogy be is engedik őket és nem hiszik, hogy illegálisan maradni akarnak. Mindketten dolgoznak. Öcsém magánvállalkozó, felesége a MÁV-nál dolgozik. A gyerekek 4 és 5 évesek. Óvodába járnak. Csak látogatóba jönnének. MAx. 2 hétre. Minden költségünket a férjem és én állnánk. Nálunk is laknának.

Vagy inkább kérjenek turista vizumot?


2016. júl. 11. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A vízum sem garancia a belépésre, mint ahogyan az ESTA sem, szóval emiatt nem érdemes vízumot kérni. Szerintem nincs ok az aggodalomra.
2016. júl. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ESTA-val utazók túlnyomó többségét beengedik. Ha van visszafelé szóló repülőjegy, rendelkeznek tőletek kapott meghívólevéllel és jellemző turista időt akarnak eltölteni az USA-ban, nem lehet gond a beengedéssel.
2016. júl. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ne engednék be őket.
2016. júl. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy kint élő magyar azt mondta nekem, hogy ha első alkalommal mész akkor szinte 100% hogy beengednek.

Ha arra utaló jelet találnak hogy ott maradnának USA-ban akkor nyilván visszafordíthatják őket. A legfontosabb hogy ne hazudjanak, tudjanak a kérdésekre válaszolni, de ha nem beszélnek angolul az se gáz, max tovább tarthat mire átjutnak.

Egyik haverom nem beszélt angolul és 3 hónapra ment ki. Jól megszivatták és még a nagykövetséget is felhívták hogy valami tolmács kérdezzen tőle magyarul. Felhívták a rokonát akihez ment, valami ellentmondásba is keveredtek de mégis beengedték őt.

Engem is leizzasztott a tiszt a kérdéseivel. Gyanakodott hogy barátnőm van kint és hozzá megyek, miután kérdezte és elmondtam hogy kihez megyek, név alapján pedig rögtön tudta hogy nő nemű. Sokat kérdezett de miután kifogyott a kérdésekből, belenyomta a pecsétet az útlevelembe.

2016. júl. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha mindegyik rokon magyar allampolgar akkor kotelezo nekik ESTAt igenyelni. Vizumot csak azok kervenyezhetnek, akik nem kaphatnak ESTAt vagy nem turistaskodni jonnek, szoval felejtsd el a turista vizumot.


Tessek irni egy levelet, amiben leirod, hogy te meghivod a tesodat meg a csaladjat hozzad latogatoba ettol eddig, itt es itt fognak lakni es te vallalsz ertuk felelosseget. Nev cim telefonszam alairas


En mindig ilyet irok a rokonaimnak/barataimnak mikor jonnek hozzam latogatoba, es soha egyiknek sem okoztak semmi gondot. Ha a tisztnek kerdese van akkor felhiv teged, ennyi. Termeszetesen visszautra szolo jegyuk legyen!

2016. júl. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Vizumot csak azok kervenyezhetnek, akik nem kaphatnak ESTAt vagy nem turistaskodni jonnek, szoval felejtsd el a turista vizumot."


Ez nem igaz.

2016. júl. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
99(,9?) %, hogy beengedik őket.
2016. júl. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész "visszafordítanak az USA határon" ez nagyon gáz. Mindenki akit visszafordítanak ha őszinte lenne magához tudná hogy valami iszonyúan bűzlik. Én elég régen válaszolgatok itt és nagyon szépen lehet látni hogy ki kerül bajba: aki már túltartózkodott egyszer, aki úgy megy hogy messziről üvölt róla, hogy illegális munkába készül (nincs szállása igazából pl). Viszont ezek az emberek soha de soha nem ismerik be hogy ők a hibásak és gyönyörű legendákat fabrikálnak és terjesztenek és ez lesz belőle. Itt volt olyan ember aki közölte hogy önhibáján kívül tartózkodott túl egy évet (!)


Nem, természetesen nem fogják visszafordítani őket, kismillió ember van, aki pontosan ilyen szituban megy ki, nem lesz semmi gond.

2016. júl. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ps. 2010-ben 6486 ESTÁ-val utazó embert fordítottak vissza. [link] Hatvanmillió turistából hatezret...
2016. júl. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
PPs. Találtam neked friss adatot [link] 0.03% az esély.
2016. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!