Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kimennétek Amerikába dolgozni...

Kimennétek Amerikába dolgozni a nyár folyamán?

Figyelt kérdés
Adódott egy lehetőségem hogy kimehetnék Amerikába egy nyári táborba dolgozni az egész nyárra, és először gondolkodás nélkül igent mondtam volna rá mert imádom a spontán lehetőségeket illetve ilyen nem mindig adódik az életben. Amiatt kezdtem el gondolkozni mert hiába állja a cég a nagyobb költségeket (repülőjegy, vízum stb...), mégse egy olyan magad fizetesről beszélünk így a 2,5 hónap végén csupán 91000Ft profitom lenne. AZ lenne a kérdésem hogy megérné e ennyiért kimenni és megtapasztalni ezt az egészet vagy nem igazán. Hozzáteszem 18 éves vagyok véleményem szerint lehet hogy megérné mivel veszteni valóm nincs de nem vagyok benne biztos.

2021. febr. 3. 16:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
A tábori munkák sosem a keresetről szóltak, hanem az élményről és ha szükséged van rá, a nyelvtudás finomításáról. Meg a lehetőségről, hogy a 90 profitod mellé már csak 100-200-at kellene hozzátenned a saját pénzedből, hogy a tábor végeztével még x hetet utazgathass az országban a megismert haverokkal.
2021. febr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ugye benne van az egészben az is hogy a tábor végeztével van lehetőség a megkeresett pénzből még megnézni a várost és adott érdekességeket csak gondolom annyit kell hagyni hogy a repülőhöz kitudjunk majd még jutni, de én is ezen az állás ponton vagyok inkább, hogy maga az élmény az amit szerezhetek
2021. febr. 3. 16:51
 3/16 D. Brasco ***** válasza:
86%
Örülj,hogy még egy kis penzt is kapsz,mert ezek a tábori munkák jó ha nullásra kijönnek a vegen.Nyilvan nem hagynek ki egy ilyen lehetoseget a helyedben....ugysem a penz resze lesz erdekes,szoval ne azon agyalj
2021. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
89%

Én is gondolkozom ezen a Camp leaders programon, nagyon tetszik, de nekem is kicsit negatívumnak számít ez az alacsony fizetés (tisztában vagyok vele, hogy nem is az a célja, hogy milliárdos legyek belőle) és ugye teljesen 3 hónapig ott kell lenni, ami így elsőre hosszúnak hangzik :'D

Szerintem ha vége a Covid pandémiának és újra lehet menni akkor biztosan kipróbálom :)

20/L

2021. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Menj, ez jó lehetőség nyelvet tanulni akár még a későbbiekbem hasznos kapcsolatokra is szert tehetsz. Ne hagyd ki!
2021. febr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Már a következő nyárra tervezik elindítani egyből abban reménykedve hogy addigra engedik majd az utazást :D
2021. febr. 3. 19:08
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen ezen is gondolkoztam hogy eleg sok jó kapcsolatot lehet szerezni egy ilyen utazás során
2021. febr. 3. 19:12
 8/16 neincat ***** válasza:
88%

Én ebben az évben jelentkeztem a Camp Leaders-höz, már megvan a táborom is, szóval ebből indulok ki.

A Camp Leaders-nél az összes költséged 200E-ftra jön ki, ez a repülőjegy hozzájárulás, vízum, vízumfotó, plusz nekem a közlekedés Pestig és vissza (Debrecenből).

A garantált fizetés 1300dollár, ami 384E Ft a mostani árfolyam szerint.

Az én táborom június 9-től augusztus 13-ig tart, ami ugye 65 nap. 7 naponként 1 szabadnapot kapsz, így 9 szabadnapod lesz, ez azt jelenti, hogy a munkával eltöltött napok száma 56. Így egy napra 6800Ft-ot kapsz, ami gyakorlatilag a diák minimálbéreket sem haladja meg, főleg hogy nagyjából 12 órát talpalsz naponta.

Cserébe viszont egy felejthetetlen élményt kapsz, életre szóló barátságokat köthetsz, és ha kevesebb, mint 184E-ftért utazol, akkor teljesen ingyen elmentél Amerikába és utazgattál is. Ez egy olyan lehetőség, amit szerintem nem érdemes kihagyni. Lehet én vagyok "utazásőrült", de én szeptemberben kimentem Erasmusra Bulgáriába és egyáltalán nem bántam meg. Ha lehet utazni, akkor gondolkodás nélkül megyek majd ki Amerikába is. Nem szeretem ezeket a döntéseket halogatni sem, meg ismerősre várni aki majd kijön velem.

Szerintem menj, tényleg nincs mit veszítened, az anyagi javakat idővel lehet pótolni, de magát az időt sohasem kapod vissza.

2021. febr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
85%
Sajnálom hogy mikor még suliba jártam nem volt anyagi lehetőségem cserediák programra, pedig akkor szerintem sokkal hamarabb lett volna meg a magabiztos angol tudás :D Szerintem mindenképp használd ki ezt a lehetőséget, az anyagiak ne tartsanak vissza.
2021. febr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Én mennék! Nem sok a pénz, de biztos nagy kaland.
2021. febr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!