Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Vége az európai létnek,...

Vége az európai létnek, amerikába kéne menni.Sokkal egyszerűbb kitelepülni, sokan miért hiszik ezt komplikáltnak?

Figyelt kérdés

Hosszú ideje látni,itt Európában nem nagyon lehet érvényesülni, sok pénzt keresni.

Sokan vesznek egy repülőjegyet, mintha Mexikóba mennének kirándulni,majd irány észak.Persze kell hozzá sok félretett lové.

Mondjuk a kérdés,nem rólam szól, hanem valakiről, aki így csinálná, feltételezések alapján.

Arizóna államban van ismerőse, aki menne.Egyik határmenti városban várná.

Előtte telóra offline gps-ek letöltése,ismerősnek aki ott van, átutalna minden pénzt, amit utána ő tudna neki visszaváltani.

Elindul az ember Mexikóban északra, majd megnézi melyik részen tud átmenni.Visz vizet, majd este átmegy.Ott ahol nincs fal, meg senki.A sivatag kellős közepén.

Másnap bedöcög az egyik kisvárosba a másik oldalon már, ismerős várja.Irány Phoenix, és kezdetét veszi az élet.

Itt több százezer mexikói meg egyéb bevándorló él, aki feketén melónak, sokan egész életükben, mióta itt élnek.Szóval meló van.Ha jól értesültem, azért ezeket meg is fizetik, szóval van belőle lové.Utána csak keresni kellene valami ottani lányt, akit feleségül vennék, és családot lehetne alapítani.

Még egyszer leírom, kérdésem feltételezés, a filmek, meg sok utazós fórumon való olvasás adta alapját.Kiváncsiságból kérdezem meg, mert érdekelne ki mit gondol egy ilyen sok embert megosztó kérdésről.

Előre is köszi a válaszokat!

Aki így csinálná az életben az ezeken felül milyen akadályokba ütközne?


2021. ápr. 29. 16:21
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
88%
Én tök jól érvényesülök itt Európában. Nem vágyom más kontinensre, az USÁban akkor sem élnék ha külön fizetnének érte, pláne nem illegális bevándorlóként. De tudod mit? Indulj el, csináld meg aztán mesélj nekünk esendő európai halandóknak, hogy milyen jó dolgod van kinn :D
2021. ápr. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Na, most jót röhögtem! Kedves kérdező, azt tudod, hogy már csak egy sima egyhetes nyaraláshoz, ha mondjuk ismerősnél szállsz meg, is kell erkölcsi bizonyítvány? A terved eléggé hamvába hótt.

A filmek csak filmek. Ha jobb élhetést keresel, Svédországba vagy Hollandiába költözz!

2021. máj. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
89%

Hagyjuk már ezt a borsodi zsákfalu dumát. Baromi unalmas, közel sincs olyan, mint amit itt összehazudtál kérdező. Tudom, mert szószerint egy borsodi zsákfaluból származom.

Kismillió lehetőséged van odahaza, én is most akarok majd hazamenni az állításod szerint megélhetetlen borsodi zsákfaluba, hogy esti iskolán kitanuljam a CNC kezelőit.

Annyira nem akarnál élni Borsodba akkor is lenne egy csomó lehetőséged még, nem csak az országban, Európában is.

Van bármilyen háztáji mezőgazdasági tapasztalatod simán visznek ki Dániába is dolgozni, ha legalább alapszinten tudsz angolul beszélni.

Németbe is visznek ki állandóan embereket betanított munkára is, ha nincs szakmád. Csak ugye ehhez tenni is kellene valamit, csak legtöbben csak a golyóitokat akarjátok vakarni egésznap és erre pénzt kapni.

Azzal se gyere, hogy nincs lehetőséged tanulni. Érettségid sincs arra is már mindenhol nyomatják az ingyenes esti iskolát, 2 szakmát is tanulhatsz ingyen, stb. Csak ahogy írtam a magad fajták egy lusta dög, aki az USAban is ugyanúgy nem dolgozna, csak a tökeit vakarná. Na, az USA pont az ilyenek miatt se akar enyhíteni a szabályozásokon.

2021. máj. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem ugy megy hogy atgyalogolsz a mexikoi hataron. Regen talan a 90-es evekben meg lehetett csinalni de ma mar nem. Most ugy csinaljak hogy embercsempeszeknek fizetnek akik atviszik oket. Valaki meselte nekem hogy evekkel ezelott 10.000 dollart fizetett hogy a fiat athozzak amerikaba.

A fekete munkasokat nem fizetik meg jol de a mexikoiak nagyon keveset keresenk, nekik nagyobb elorelepes az amerikai fizetes mint egy magyarnak. Mexikoban a korulmenyek is rosszak, sok helyen nincs fudroszoba, angol wc.

Na es mit teszel ha nem talasz olyat aki osszehazasodik veled? Ha kamuhazassag akkor lebuksz es kitoloncolnak.

Biztositasod nem lesz, hitelt nem tudsz felvenni ha nincs legalis kereseted, igy hazat nem tudsz majd venni, autot is csak keszpenzre, jogsid nem lehet stb, stb

Magyarorszagra sem tudsz hazalatogatni papirok nelkul. Mexikoiaknak ez nem gond mert nekik fel rokonsag amugy is az USAban van de a legtobb kint elo magyarnak semmi rokona nincs Amerikaban.

2021. máj. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
83%
34: Plusz nyugdíjad feketén sehol se lesz még, ha addigra haza is jönnél.
2021. máj. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Nyugdíj addig nem is lesz, mikor én nyugdíjba mennék.
2021. máj. 9. 12:40
 37/37 anonim ***** válasza:
83%
Hagyjuk ezt a kamu dumát. Kölyök korom óta hallgatom ezt, már legalább 15ször hangoztatták, hogy "jaj nem lesz pár éve múlva már nyugdíj". Lesz nyugdíj ígyis-úgyis, mert öregként másként nem fogsz megélni.
2021. máj. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!